کشف ۳۸۰۰ داروی تاریخ منقضی شده در اهواز – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

سید مرتضی قریشی در گفت‌وگو با آنلاین بیان کرد: بازدیدهای نظارتی توسط کارشناسان واحد دارو و درمان دامپزشکی و تعزیرات حکومتی شهرستان اهواز از داروخانه‌ها، مراکز درمانی و مراکز پخش دامپزشکی این شهرستان تعداد سه هزار و ۸۰۰ قلم دارو و سموم دامپزشکی تاریخ منقضی شده به ارزش هشت میلیارد ریال کشف و ضبط شد.

رئیس اداره دامپزشکی اهواز با اشاره به تشکیل پرونده و معرفی واحدهای متخلف به مراجع قضائی اظهار کرد: با اقدام به موقع کارشناسان این اداره، داروها و سموم دامپزشکی پیش از آنکه وارد چرخه مصرف دامی در شهرستان شود، شناسایی و ضبط شد.

وی افزود: بازرسان دامپزشکی واحد دارو و درمان شهرستان اهواز همه داروخانه‌ها، درمانگاه‌ها و شرکت‌های پخش را به صورت منظم و در برخی موارد به صورت سرزده در فواصل زمانی مختلف مورد بازدید و پایش قرار می‌دهند که در صورت مشاهده هرگونه موردی با آن برخورد قانونی لازم را انجام می‌دهند.

رئیس اداره دامپزشکی اهواز تصریح کرد: مصرف داروهای مناسب و درمان بیماری‌ها یکی از اساسی‌ترین موارد داشتن دام سالم و عاری از بیماری است.

قریشی با بیان اینکه دام سالم موجب افزایش بازده اقتصادی صنعت دامپروری و ایجاد اشتغال پایدار می‌شود، افزود: مصرف داروهای تاریخ گذشته باعث درمان نشدن مناسب و گاهی منجر به بروز عوارض جانبی و تلفات در حیوانات می‌شود.

وی تأکید کرد: دامداران ضمن خرید دارو و سموم دامپزشکی از مراکز معتبر و دارای تاییدیه دامپزشکی، به تاریخ مصرف دارو دقت و از مصرف داروی تاریخ گذشته برای درمان دام خودداری کنند.

دکمه بازگشت به بالا