اقتصادی

پیشنهاد هند برای فروش خودروهای برقی ۱۰ هزار دلاری به ایران

باراناخبر/ البرز رئیس کمیته تجارت خارجی و سرمایه گذاری اتاق بازرگانی PHD هند با اشاره به وجود 4000 شرکت قطعه سازی در این کشور گفت: هند می تواند نیاز صنعت خودرو ایران را در این زمینه تامین کند.

به گزارش باراناخبر، ویجی مهتا روز سه شنبه سوم خرداد در دیدار با رئیس و جمعی از مسئولان اتاق بازرگانی و صنایع البرز اظهار کرد: اتاق بازرگانی PHD هند با حدود 150 هزار عضو به عنوان صدای صنعت و صنعت تجارت این کشور در قالب یک سازمان یک سازمان غیرانتفاعی است و دارای روابط عالی با سازمان ها و نهادها در سطح بین المللی است که به انسجام و توسعه اقتصاد کشور کمک می کند.

وی با بیان اینکه بر اساس گزارش بانک جهانی، تولید ناخالص داخلی هند حدود 9 درصد است، افزود: سرمایه گذاران خارجی حتی از بزرگترین اقتصادهای جهان از جمله چین در این کشور سرمایه گذاری می کنند.

رئیس کمیته تجارت خارجی و سرمایه گذاری اتاق بازرگانی PHD هند با بیان اینکه هند با 240 میلیون جمعیت مسلمان به دنبال گسترش سطح روابط با سایر کشورهای اسلامی است، گفت: کشور را تسهیل می کند.

وجود 51 شرکت داروسازی البرز فرصت تجارت ایران و هند را تقویت می کند

وی با اشاره به اهمیت گسترش روابط ایران و هند بر اساس فعالیت های دانش بنیان، گفت: هند در زمینه نرم افزار و فناوری اطلاعات بسیار ماهر است و همچنین با توجه به فعالیت 51 شرکت دارویی در البرز، فرصتی برای کسب و کار است. اثر متقابل. بین طرفین در این زمینه وجود دارد، ایران ظرفیت های خوبی در زمینه درمان و بهداشت دارد.

مهتا با اشاره به اینکه وجود 540 شرکت فعال هندی در حوزه صنایع غذایی فرصت مناسب دیگری برای این کشور برای همکاری با ایران است، گفت: در حوزه نساجی باید بر گسترش روابط ایران و هند بیشتر تمرکز کنیم.

وی با اشاره به اهمیت تامین نیاز گروه‌های خودروسازی ایران، افزود: هند با بیش از 4 هزار شرکت قطعه‌سازی می‌تواند از صنعت خودروسازی ایران در این حوزه حمایت کند و از سوی دیگر خودروهای برقی با ظرفیت پنج نفر را پشتیبانی کند. و مسافت 300 کیلومتر در هند. تولید شده و قیمت هر کدام بالای 10 هزار تومان است.

پس از پایان جلسه تجار ایرانی و هندی در جلسات B2B شخصاً در زمینه هایی مانند صنایع غذایی، محصولات شیمیایی، منسوجات، تجهیزات پزشکی و … مذاکره کردند.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا