عمومی

پیشنهادی به سردار رادان – باراناخبر

سردار احمدرضا رادان – فرمانده جدید فرجا – را مثل خیلی های دیگر از آن گفتگوی معروف با فرزاد حسنی شناختم، گفتگویی که در نهایت منجر به توقیف ویدئوهای فرزاد حسنی و تعطیلی موقت آن برنامه تلویزیونی شد.

ناگفته نماند که بزرگترین چالش سردار اشتر – فرمانده سابق فراجا – در دوران حضور در نیروی انتظامی، پرونده مرحوم مهسا امینی بود. اتفاقی که باعث حوادث و اعتراضات نسبتا طولانی در کشور شد.

داستانی که با عذرخواهی نیروی انتظامی قابل حل است. موضوعی که محمدباقر قالیباف، فرمانده سابق نیروی انتظامی چند روز پیش در یک برنامه تلویزیونی به آن اشاره کرد: «به دوستان پلیسم گفتم که این اتفاق برای این خانم در محوطه پلیس افتاده و عیبی ندارد. با عذرخواهی».

من فکر می کنم سردار اشتری از وجود مشاوران و همکارانی که در زمینه علوم ارتباطات تجربه و نظر دارند استفاده نکرده و یا در بهترین حالت اگر چنین افرادی در مجموعه ایشان حضور داشتند نمی توانستند نقش خود را به درستی ایفا کنند. .

اما اکنون سردار رادان – که تا دو سه روز پیش رئیس مرکز مطالعات راهبردی فرجا بود – سکاندار یکی از حساس ترین نیروهای نظامی کشور شده است؛ نیروی نظامی که بیشتر در داخل شهرها و شهرستان ها حضور دارند. در چشم مردم

به عنوان یکی از علاقه مندان به علم ارتباطات و خود را در این راه اولین می دانم، به سردار ردانی پیشنهاد می کنم اولین قدم تشکیل اتاق فکری متشکل از اساتید مجرب و صاحب نظر در زمینه ارتباطات باشد. البته با سلایق و نظرات گوناگون – و از آنها برای مدیریت افکار عمومی کمک بگیرید – منظورم بخشی است که به پلیس مربوط می شود.

از اساتید برجسته و متخصصان حوزه ارتباطات بخواهید تا نحوه صحبت با مردم، نحوه برخورد با مشکلات و اشتباهات را بررسی کنند.

نظر من البته تشکیل کارگروه های مختلف و کلیشه ای در این زمینه نیست که احتمالا منجر به جلسات خودسرانه و اتلاف وقت شود.

پیشنهاد من یک پیشنهاد پر زحمت و پر زحمت نیست. دعوت از اساتید برجسته و صاحب نظران و صاحب نظران علوم ارتباطات و اخذ نظر و عمل به آنها برای عملکرد بهتر نیروی انتظامی کشور.

متأسفانه بسیاری از مقامات کشوری ارتباطات را محدود به روابط عمومی ادارات خود می دانند. آنها نمی دانند اگر علم ارتباطات را به درستی در سازمان های خود به کار گیرند، به ویژه در این سال هایی که قدرت رسانه ها و شبکه های اجتماعی در فضای مجازی است، چقدر از مشکلاتشان حل می شود.

آقای رادان!، آقای دیگر مسئولین! لطفا این پیشنهاد ساده اما مهم و کاربردی یک دانشجوی رشته ارتباطات را جدی بگیرید!

دکمه بازگشت به بالا