اجتماعی

پیرترین پزشک جهان که هنوز طبابت می‌کند!

هوارد تاکر که اکنون 100 سال دارد، هر روز هفته از ساعت 9 صبح تا 6 بعد از ظهر به بیماران خدمات می دهد. حتی ابتلا به کووید-19 در مدت کوتاهی پس از تولد 100 سالگی او را از کار منع نکرد!

به گزارش باراناخبر، فرادید او نوشت: «در 26 فوریه، هاوارد تاکر (ایالات متحده، متولد 10 ژوئیه 1922) به عنوان مسن ترین پزشک شاغل جهان با سن 99 سال و 231 روز معرفی شد. هوارد که اکنون 100 سال دارد، هر روز هفته از ساعت 9 صبح تا 6 بعد از ظهر به بیماران خدمات می دهد. حتی مدت کوتاهی پس از صدمین سالگرد ابتلا به کووید-19 او را از کار کردن باز نداشت.

درباره هاوارد تاکر

داستان هاوارد در کلیولند، اوهایو، ایالات متحده آمریکا آغاز می شود. او در سال 1922 به دنیا آمد و با پدر و مادر و یک برادرش زندگی می کرد. دوران کودکی او مصادف با رکود بزرگ سال 1929 بود. هاوارد می گوید: “پدر و مادرم سعی کردند تا آنجا که می توانند از من و برادرم محافظت کنند و برای تامین زندگی ما فداکاری های زیادی کردند.”

والدینش او و برادرش را تشویق کردند که به دنبال علایقشان بروند و هوارد به موسیقی علاقه مند بود. ویولن می نوازد و تصور می کند اگر دکتر نمی شد موسیقی را به صورت حرفه ای دنبال می کرد. با این حال، در دوران دبیرستان، هاوارد تصمیم گرفت که می خواهد پزشکی را به عنوان شغلی دنبال کند و برای تحصیلات کارشناسی خود در دانشگاه ایالتی اوهایو شرکت کرد.

هاوارد پس از تحصیل، در طول جنگ جهانی دوم در نیروی دریایی ایالات متحده نام نویسی کرد و سپس به عنوان رئیس بخش اعصاب در ناوگان اقیانوس اطلس در طول جنگ کره در دهه 1950 خدمت کرد.

زندگی خانوادگی

هاوارد در ادامه مدرس عصب شناسی در انستیتو نورولوژی نیویورک/مرکز پزشکی کلمبیا شد. در آن زمان او استادیار دانشگاهی در کلیولند بود و هر هفته بین این دو شهر رفت و آمد داشت.

با این حال، دوران هاوارد در انستیتوی عصبی نیویورک فقط به حرفه او کمک نکرد. در عوض او در آنجا با همسرش آشنا شد. آنها در سال 1957 در وایت پلینز، نیویورک ازدواج کردند. اندکی پس از ازدواج، هاوارد و همسرش سو به کلیولند نقل مکان کردند و صاحب چهار فرزند شدند.

نکات برجسته شغلی

هاوارد در طول دوران حرفه ای خود بر روی بسیاری از موارد و تشخیص های نادر کار کرده است. از جمله پرونده زیبای خفته در سال 1960. دو بیمار جوان ماه ها در کما بودند. حدود 20 پزشک نتوانستند علت بیماری را تشخیص دهند تا اینکه این پرونده پزشکی به هاوارد ارسال شد. او و همکارانش بیماران را معاینه کردند و مسمومیت با باربیتورات را تشخیص دادند.

کار در دوران COVID-19

فداکاری هاوارد به بیمارانش اخیراً در طول همه گیری ویروس کرونا نشان داده شد. هاوارد علیرغم اینکه از نظر فنی به دلیل سنش در رده “بالاترین خطر” قرار داشت، در بدترین شرایط شیوع سال 2020 به کار خود ادامه داد. او می گوید: “به عنوان یک پزشک، مسئولیت مراقبت از بیمارانم را بر عهده دارم.”

پیرترین پزشک جهان شوید

پس از 75 سال زندگی حرفه ای، بسیاری تعجب می کنند که چرا هاوارد به کار خود ادامه می دهد. با این حال، او مصمم است تا زمانی که بتواند بیماران خود را درمان کند. هاوارد که همیشه خودش را به چالش می‌کشید و ذهنش را همیشه فعال نگه می‌داشت، در سال 1989 در سن 67 سالگی در آزمون وکالت اوهایو قبول شد – شاید مسن‌ترین فردی بود که تا به حال در ایالات متحده موفق به قبولی در وکالت شده است.

وی با توجه به تحصیلات حقوقی در حال حاضر در امور پزشکی-حقوقی فعالیت می کند و در موارد مختلف به مراجعین خود مشاوره می دهد. هاوارد پس از خواندن در مورد آرایشگری که به عنوان قدیمی ترین آرایشگر جهان شناخته می شد، تصمیم گرفت برای قدیمی ترین پزشک شاغل در کتاب رکوردهای گینس ثبت نام کند. او با کمک برادرزاده اش آستین درخواست رسمی خود را به مرکز رکوردهای جهانی گینس ارائه کرد.

وقتی این رکورد تایید شد، خانواده و دوستان او بسیار خوشحال شدند.

بازنشستگی

وقتی از هاوارد پرسیده شد که آیا به بازنشستگی فکر می کند، پاسخ داد: “من معتقدم که بازنشستگی دشمن طول عمر است. چرا می خواهید بازنشسته شوید در حالی که عاشق کاری هستید که انجام می دهید و هنوز هم می توانید آن را انجام دهید؟ هاوارد با چندین دهه تجربه، دانش زیادی دارد که بسیاری از پزشکان فقط می توانند رویای آن را داشته باشند.

مغز و اعصاب در طول زندگی حرفه ای او تکامل یافته و پیشرفت کرده است و فناوری به طرز چشمگیری روش کار متخصصان پزشکی را تغییر داده است. با این حال، هاوارد همیشه در حال یادگیری است: «من شخصاً سعی می‌کنم تکنولوژی را داشته باشم و از آن استفاده کنم تا به‌روز بمانم. من اجازه نخواهم داد تغییرات در فناوری توانایی من برای مراقبت از بیماران یا آموزش دستیاران پزشکی را مختل کند.»

هاوارد الان داره چیکار میکنه؟

پس از سال ها تمرین، هاوارد اکنون به آموزش دستیاران پزشکی در مرکز پزشکی خیریه سنت مری می پردازد. وینسنت در کلیولند وقتی هاوارد کار نمی کند، از گذراندن وقت با همسر 65 ساله، چهار فرزند و ده نوه اش لذت می برد. همسرش سو که اکنون 89 ساله است، هنوز به عنوان روانکاو کار می کند. هاوارد در حال حاضر مشغول فیلمبرداری مستندی از زندگی خود به نام “بعدش چیست؟” توسط برادرزاده اش آستین و تیلور تاگلیانتی اداره می شود.

هوارد اخیراً صدمین سالگرد تولد خود را جشن گرفت – خوشبختانه تولد او در آخر هفته بود، بنابراین او نیازی به مرخصی نداشت: “خانواده برای من جشن گرفتند و گذراندن وقت با دوستان و خانواده عالی بود.”

رازهای طول عمر هاوارد

چگونه می توانید تا 100 سال زندگی کنید در حالی که تمام وقت کار می کنید؟ هوارد نظر خاصی در مورد چگونگی دستیابی به چنین موفقیتی ندارد. اول اینکه ژنتیکی است. ثانیاً او معتقد است که مهربانی و رفتار محترمانه با همه نیز بسیار مهم است و «از هیچ قوم، مذهب و نژادی نفرت وجود ندارد». به هر حال، هاوارد از همسر و چهار فرزندش به عنوان منبع اصلی شادی خود یاد می کند، اما همچنین معتقد است که کار او رضایت و احساس هدف را برای او به ارمغان می آورد.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا