حوادث

پلمب شعب بانکی ناامن به کجا رسید؟

فرمانده انتظامی تهران با تاکید بر پلمب شعب ناایمن بانکی، اقدامات اخیر پلیس برای ارتقای امنیت بانک ها را تشریح کرد.

به گزارش باراناخبر، پس از سرقت گاوصندوق شعبه بانک ملی ایران بود که بحث امنیت شعب بانک ها مطرح شد. موردی که توسط پلیس تایید شده و سردار حسین رحیمی، فرمانده انتظامی تهران بزرگ، در خصوص سرقت از این شعبه گفته است: حدود یک ماه قبل از وقوع سرقت، ماموران کلانتری عدم تمکین را به بانک اعلام کردند. با تدابیر امنیتی در این شعبه، مقامات وی هشدار داده بودند. هشداری که نه تنها جدی گرفته نشد، بلکه در عین حال نگهبان شعبه اخراج شد و عجیب ترین نکته این است که این شعبه نه با مرکز فوریت های پلیسی 110 و نه با کلانتری ارتباطی داشته است. و نه با سیستم فوریت های پلیسی».

این پرونده با اولتیماتوم پلیس برای بانک های ناایمن همراه شد و چند روز پس از شناسایی و دستگیری سارقان گاوصندوق بانک ملی، سردار رحیمی در گفت وگو با باراناخبر، اظهار کرد: تعدادی بانک داریم که تدابیر را رعایت نکرده اند. امنیت، دوربین های آنها مشکلاتی دارد و برخی از آنها مشکلات امنیتی و حفاظتی و مراقبتی دارند. در همان بانکی که مورد سرقت قرار گرفت، سارقان با پریدن از بالای درب پارکینگ توانستند وارد ساختمان شوند و 10 تا 12 ساعت در آنجا ماندند. کسی نگهبانی نداشت، این دزدها حدود ساعت 02:00 روز 23 خرداد وارد شعبه شده بودند، اما نگهبان نبود، وقتی پرسیدیم چرا نگهبان نیست، گفتند تشخیص همین است. خوب هر شخصی می داند که در چنین بانکی باید نکات امنیتی خاصی رعایت شود. اموال مردمی در این بانک بود، هزاران گاوصندوق بود و حتماً به تدابیر امنیتی احترام می گذاشتند».

این موضوع باعث شده رحیمی از پلمب شعب بانک های بدون ضمان توسط پلیس نیز خبر دهد و گفت: اجرای دستورات پلیس الزامی است و بانک ها باید آن را به موقع اجرا کنند. در صورت عدم تحقق این امر، طبق هماهنگی های انجام شده با دادستانی، مسئولان بانک به دلیل عدم اقدام مورد پیگرد قانونی قرار خواهند گرفت. همچنین در صورت هماهنگی با دادسرا می توان اسامی شعب ناایمن را اعلام کرد و در واقع مقصر افرادی هستند که با عدم رعایت یک سری اقدامات امنیتی و توجه، بانک را ناامن کرده اند. هشدارها طبق قانون اگر این موارد رعایت نمی شود، مدیران بانک ها باید به عنوان یک اقدام سهل انگارانه پاسخگو باشند و من به بانک هایی که دو یا سه بار از پلیس اخطار گرفتند، اما توجه نکردند، اعلام کردم. انجام داد. موارد ذکر شده را رعایت نکنید از این دستور باید آنلاین صادر شود.

برگزاری نشست با موضوع امنیت بانکی

اکنون با گذشت نزدیک به یک ماه از اولتیماتوم پلیس این سوال مطرح شده است که آیا یکی از زیرمجموعه های یک بانک ناامن پلمب شده است یا خیر؟ موضوعی که فرمانده انتظامی تهران بزرگ توضیحاتی در خصوص آن داده است. سردار حسین رحیمی در گفت وگو با باراناخبر. وی در خصوص اقداماتی که پس از سرقت از بانک مردم برای ارتقای امنیت بانک ها انجام شده است، گفت: در این راستا جلسه ویژه ای در وزارت کشور با حضور مسئولان مربوطه تشکیل شد که مقامات بانک موظف بودند در یک مهلت مقرر نقص ایمنی و امنیت خود را ترتیب دهند. برای رفع آن.”

ماموران پلیس پیشگیری از کلیه شعب بانک ها بازدید می کنند

رحیمی ادامه داد: همچنین فهرست جدیدی از مواردی که برای اطمینان از ایمنی بانک ها باید رعایت شود تهیه شده است و ماموران پلیس پیشگیری تهران بزرگ از بانک به بانک و شعبه به شعبه بازدید کرده اند و در صورت وجود صدایی که با چک لیست ها مطابقت داشته باشد دنبال خواهد شد. در صورت عدم انجام، اطلاعیه های لازم به بانک ها داده خواهد شد و موظفند در مدت زمان تعیین شده نسبت به رفع نواقص اقدام کنند.

رئیس پلیس پایتخت با بیان اینکه آیا شعب بانک های غیر ایمن پلمب شده اند یا خیر، گفت: اکنون به این شعب مهلت داده شده تا ایرادات را رفع کنند اما در صورت رعایت نکردن مهلت مقرر، قطعا این شعب پلمب می شوند. در این زمینه ما مخالفتی نداریم، زیرا اگر خدای ناکرده سرقتی اتفاق بیفتد، آرامش و امنیت روانی مردم به خطر می افتد و باید از این موارد جلوگیری کرد.

ادامه مطلب:

آخرین وضعیت رسیدگی به پرونده سرقت از بانک مردم / اقلام مکشوفه ثبت شد

تجلیل از دست اندرکاران کشف دارایی های خزانه بانک ملی

دستگیری 3 جوان متهم به سرقت از بانک ملی

بامداد دوشنبه ۲۵ خرداد ماه سال جاری یکی از پیچیده ترین و بزرگ ترین سرقت های بانکی به پلیس گزارش شد. این سرقت از گاوصندوق شعبه بانک ملی ایران در خیابان انگلیسی تهران انجام شد که طی آن 162 صندوق از 1000 گاوصندوق واقع در این شعبه توسط سارقان تخلیه و محتویات آنها حاوی طلا و جواهرات بود. ، سکه، دلار، یورو و … به سرقت رفته است.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا