استان ها

مهیا بودن جذب و اشتغال ۴ هزار نیروی کار در واحدهای تولیدی شهرک صنعتی سمنان / بیش از ۴۰۰ واحد تولیدی در شهرک صنعتی سمنان فعال است

به گزارش خبرگزاری باراناخبر استان سمنان، علیرضا احسانی در حاشیه برگزاری اردوی راهیان پیشرفت و بازدید خبرنگاران از واحد تولیدی ریسندگی و بافندگی (درین ریس) ، اظهار داشت: شهرک صنعتی سمنان از قدیمی‌ترین و بزرگترین شهرک‌های صنعتی کشور است که برای ۱۲ هزار نفر ایجاد اشتغال کرده است.

وی افزود :فعالیت شهرک صنعتی سمنان از سال ۶۴ آغاز شد و در حال حاضر جزو قدیمی‌ترین و بزرگترین واحد صنعتی کشور است و ۴۱۰ واحد تولیدی در شهرک صنعتی سمنان فعال است.

احسانی با اشاره به صدور پروانه بهره‌برداری برای فعالیت ۴۷۲ واحد تولیدی در شهرک صنعتی، گفت : این ۴۱۰ واحد فعال در شهرک صنعتی سمنان در زمینه‌های مختلفی چون شیمیایی، فلزات و نساجی فعال هستند .

وی یادآور شد: در حال حاضر و طبق گزارش‌ها زمینه برای جذب و اشتغال 4 هزار نیروی کار در واحدهای تولیدی شهرک صنعتی فعال است.

مدیر شهرک صنعتی منطقه سمنان از کمبود آب به عنوان یکی از دغدغه‌های مهم توسعه شهرک صنعتی سمنان یاد کرد و افزود: به منظور تامین آب مورد نیاز صنعت از آمادگی های لازم برای سرمایه‌گذاری به منظور اجرای خط انتقال و تکمیل طرح تصفیه‌خانه پساب برخورداریم و شرکت‌ شهرک‌های صنعتی استان سمنان در این زمینه اعلام آمادگی رسمی کرده است.

مدیر شهرک صنعتی منطقه سمنان افزود: آب مورد نیاز واحدهای صنعتی شهرک سمنان حدود ۴۰۰ لیتر بر ثانیه است که درحال حاضر فقط ۲۰۰ لیتر بر ثانیه آن تامین می‌شود.

وی تصریح کرد: با تکمیل پروژه تصفیه‌خانه فاضلاب سمنان حدود ۱۰۰ لیتر بر ثانیه آب مورد نیاز شهرک صنعتی از طریق پساب شهری سمنان تامین شود.

احسانی از امضای بالغ بر یکهزار قرارداد واگذاری از ابتدای راه اندازی این شهرک خبر داد و گفت: اغلب این واحدها به دلیل وجود مشکلات نقدینگی، مستهلک شدن دستگاه ها و به‌روز نبودن فناوری و خطوط تولید و بدهی بانکی تعطیل شدند.

مدیر شهرک صنعتی منطقه سمنان در خاتمه به تلاش‌های مسئولان استانی برای فعال سازی واحدهای تحت تملیک بانک ها اشاره و خاطرنشان کرد : طی یکی دو سال اخیر ۹۵ درصد اراضی تملیکی با همکاری بانک های عامل به متقاضیان و صاحبان آنها واگذار شد که اغلب واحدها راه اندازی شد و یا در مسیر راه اندازی است.

دکمه بازگشت به بالا