بین الملل

روسیه: آمریکا سرسختانه برای عادی سازی روابط عربی-اسرائیلی تبلیغ می‌کند

نماینده روسیه در سازمان ملل متحد در جلسه شورای امنیت سازمان ملل گفت که واشنگتن به عنوان یک میانجی در حل مسئله فلسطین، بی طرفی و صداقت را از دست داده است.

به گزارش باراناخبر، نماینده روسیه در سازمان ملل متحد در جلسه امروز شورای امنیت سازمان ملل تصریح کرد: استانداردهای دوگانه همکاران آمریکایی ما در درگیری فلسطین -اسرائیل کاملا مشهود است و ایالات متحده به تلاش‌های یک جانبه خود برای وخیم تر شدن اوضاع منطقه از طریق جایگزین کردن دنیای سیاسی واقعی با دنیای اقتصادی ادامه می‌دهد.

واسیلی نبنزیا افزود: آمریکا با مانع تراشی در کار کمیته چهارجانبه میانجی‌گران بین‌المللی در امور غرب آسیا و عدم رعایت حل عادلانه مسئله فلسطین، سرسختانه برای عادی سازی روابط عربی و اسرائیلی تبلیغ می کند.

وی ادامه داد: دوگانگی اصلی در اینجا این است که واشنگتن که ادعا می کند تنها حامی روند صلح در خاورمیانه است، مدتهاست که بی طرفی و صداقت را به طور کامل از دست داده است.

نماینده روسیه در سازمان ملل متحد گفت که تصمیم دولت قبلی ایالات متحده برای به رسمیت شناختن قدس به عنوان پایتخت اسرائیل و حاکمیت تل آویو بر ارتفاعات جولان با تعهد ایالات متحده با تصمیمات اصلی شورای امنیت و مجمع عمومی سازمان ملل در تضاد است.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا