بین الملل

حمایت از محصولات خلاق با نشان‌های ایرانی برای بازار‌های بین‌المللی

معاون علمی فناوری رئیس جمهور عنوان کرد؛

معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان رئیس‌ جمهور گفت: تلاش می‌کنیم تا ورود محصولات دانش‌بنیان و خلاق با نام و نشان ایرانی به بازار سایر کشور‌ها میسر شود.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری آنا، روح الله دهقانی معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان رئیس جمهور در حاشیه بازدید از شرکت‌های دانش‌بنیان و خلاق مستقر در هشتمین نمایشگاه نوشت‌افزار و تجهیزات مهندسی کشور بر ظرفیت‌های ارزش‌آفرین و بازارساز این حوزه تاکید کرد و گفت: حوزه نوشت افزار جزء حوزه‌های بازارساز و پرظرفیت برای ارزش‌آفرینی است. مادامی که آموزش، یادگیری و تحصیل فرزندان کشور در جریان باشد، بازار و صنعت حوزه نوشت افزار نیز به قوت خود حرکت می‌کند، اما مهم است بتوانیم سهم قابل توجهی از این بازار را در اختیار شرکت‌های دانش‌بنیان و خلاق کشورمان قرار دهیم.

معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان رئیس‌جمهور با اشاره به اهمیت تسهیل‌گری و حمایت از شرکت‌ها برای ورود به بازار‌های بین‌المللی گفت: همگی تلاش می‌کنیم تا ورود محصولات دانش‌بنیان و خلاق با نام و نشان ایرانی به بازار سایر کشور‌ها از معبر کریدور‌های صادراتی، میسر شود و از شرکت‌های دانش‌بنیان خلاق و دانش‌بنیان توانمند در حوزه محصولات فناوری‌های نرم و صنایع خلاق، که قابلیت عرصه محصولات روزآمد، با کیفیت و قابل رقابت در بازار را داشته باشند، تمام قد حمایت کنیم.

رئیس بنیاد ملی نخبگان بیان کرد: کتاب، دفتر، قلم، کوله‌پشتی و غیره، جزء ملزوماتی است که در هر دوره‌ای، کمک‌کار یادگیری، رشد و بالندگی فرزندان این سرزمین بوده و هست و بر همین اساس، بازار این محصولات همواره پویا و رو به جلو است.

معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان رئیس‌جمهور با بیان این‌که رشد شرکت‌های دانش‌بنیان و خلاق با تولید محصولات کیفی و مبتنی‌بر نیاز بازار، فزاینده است ادامه داد: در کشور ما با توجه به شرایط آمایشی موجود، فرصت‌های ویژه‌ای برای توسعه صنعت و بازار نوشت‌افزار‌ها وجود دارد و شرکت‌های داخلی می‌توانند با تکیه به ظرفیت‌های سرزمینی، فرهنگی، تاریخی و فناورانه، بیش‌ترین بهره را از این بازار ببرند.

وی با اشاره به نقش فرهنگی و هویت‌ساز صنایع خلاق مانند نوشت‌افزار گفت: تا سال‌های اخیر نوشت‌افزار صرفا حامل پیام‌های فرهنگی کشور‌های مبدا وارداتی بود، اما خوشبختانه در سال‌های اخیر و به مدد تلاش‌های فعالان صنعت نوشت‌افزار کشور، دستاورد‌های خوبی حاصل شده است و بخش قابل توجهی از نیاز بازار توسط این شرکت‌ها تولید و تامین می‌شود.

دهقانی با بیان این‌که امروز بخش عمده‌ای از نظام زنجیره ارزش صنعت نوشت‌افزار در داخل کشور تکامل یافته است ادامه داد: خوشبختانه تامین زنجیره طراحی، تولید، بسته‌بندی و توزیع توسط همین شرکت‌ها در حال انجام است. بسیاری از این شرکت‌ها، جزء شرکت‌های خلاق و برخی دانش‌بنیانی هستند که محصول را مبتنی‌بر روزآمدترین فناوری‌ها و بالاترین استاندارد‌های بازار‌های داخلی و بین‌المللی عرضه می‌کنند که حائز جذابیت‌های لازم برای مخاطبان است.

وی با بیان این‌که صنعت نوشت افزار داخلی موفق شده است بخش قابل توجهی از بازار داخلی را به خود اختصاص دهد، اظهار کرد: به زودی با حرکت شرکت‌های توانمند به سوی توسعه محصولات و تولید مبتنی‌بر نیاز بازار، بخش باقی مانده از بازار نیز در اختیار شرکت‌های داخلی قرار می‌گیرد.

هشتمین نمایشگاه بین‌المللی نوشت افزار (ایرانپنکس ۱۴۰۲) و دومین نمایشگاه تخصصی ایرانتویکس (irantoyex ۲۰۲۳) از ۳۱ خرداد تا ۳ تیر ۱۴۰۲ از ساعت ۱۰ صبح تا ۱۸ در نمایشگاه شهر آفتاب تهران در حال برگزاری است.

کارگروه خبری مقالات بین المللی

نویسنده اخبار بین‌المللی با تمرکز بر رویدادهای فضایی و نجومی جهانی. با دانش در زمینه اخبار فضایی، کشف‌های نجومی و پیشرفت‌های فضانوردی، به شما اخبار جذاب و تحلیل‌هایی را درباره رویدادهای فضایی، اکتشافات نجومی و تاثیرات آن‌ها بر جوامع ارائه می‌دهم. با استفاده از روش‌های تحلیلی و علمی، به شما دیدی جامع از تحولات فضایی و نجومی جهانی می‌دهم.
دکمه بازگشت به بالا