عمومی

حضور در مجلسی به درازی یک قرن

وی مؤسس بنیاد عمادزاده و حسینیه اصفهان بود و ده ها کتاب و تأثیر ماندگار در نشر آثار اهل بیت و مکتب امام صادق علیه السلام و مشارکت در امور خیریه و تأسیس داشت. از جمله مدارس دیگر و پس از سالها تلاش، هنوز نام نیکی برای خود و خانواده اش به یادگار گذاشت و اکنون پسر تحصیل کرده اش دکتر. عمادزاده راه نیک پدر را ادامه داده و مجلس را ادامه داده و برخی از کارهای خیر پدر را که صدقه بزرگ انسانی به شمار می رود که یکی از آنهاست ادامه مراسم عزاداری بزرگ آن بانو و شهید است. .

شرکت در مجمع یک قرن

در این مجلس از سخنان عالم فرهیخته حجت الاسلام والمسلمین زبان شناس فصیح در مورد شخصیت و مقام والای دخت رسول خدا (ص) که در سال های گذشته از آن بهره مند شده ایم بهره مند شده ایم. از کلام مرحوم مغفور حجت الاسلام والمسلمین حاجی سید خمال مرتضوی.

شرکت در مجمع یک قرن

خاندان روضاتي از نظر مقام علمي و شخصيت اجتماعي از خاندان هاي برجسته شيعه در شهر اصفهان به شمار مي روند كه نزديك به دو قرن است در شهر اصفهان زندگي مي كنند و نسب ارجمند و ارجمند آنها به امامزاده حضرت عبدالله بن موسي مي رسد. بن جعفر که در شهر ساوه مدفون است.
این خاندان به مؤلف کتاب معروف (روضه الجنات) مرحوم آیت الله اعظمی آقا سید محمد باقر چهارسوقی مشهور شدند چنانکه صاحب المنجد فی العلم در صفحه 276 می نویسد: صلی الله علیه و آله صاحب روضات. . به سبب انتساب آن کتاب، پس از او به روضاتی معروف است).

شرکت در مجمع یک قرن

در پایان مجلس عزاداری پیامبر صلی الله علیه و آله و سلم توانستم ساعتی را در محضر علمای حاضر در جلسه با حضور استاد محترم و تأثیرگذار که در واقع دانشگاه و حوزه ای در بدن یک موجود.انسان پس برادر بزرگوارم آقای دکتر. قاریان حرم مطهرش با ذکر یادی از نعیم میرزای نائینی بزرگ و محله سرای آخرت در پناه ائمه معصومین و بهره مندی از مواهب معنوی حضور در جوار امامان معصوم، سرزمین منسوب به این بزرگان. و با ذکر خاطره ای از مرحوم آیت الله آقا نجفی حمدانی داماد مرحوم میرزای نایبانی لحظاتی را سپری کردم که قابل احتساب عمر انسان نیست که از آن کمال تشکر را دارم.

شرکت در مجمع یک قرن

آقای دکتر اسد که به حق شخصیتی بزرگوار به شمار می رود و به قول مرحوم آیت الله العظمی آیت الله العظمی حاج سید محمد روحانی صلی الله علیه و آله و سلم فردی روحانی به معنای کلمه ولی بدون عمامه است. ، او گنجینه ای بود برای گذراندن چند لحظه به یاد و چیزهای دیگر.

لازم به ذکر است که دکتر محمد اسدی گرمارودی (متولد 1329) دارای دکترای فلسفه و کلام اسلامی است. ریاست مرکز معارف اسلامی و علوم انسانی دانشگاه صنعتی شریف، مدیر گروه معارف اسلامی دانشگاه علوم پزشکی ایران از جمله فعالیت های وی می باشد. وی علاوه بر تدریس، تالیف مقالات و کتابهای علمی و دینی نیز داشته است. «درس هایی از تربیت انسان»، «حقیقت سوخته»، «کارآمدی دین در جهان»، «اکسیر اشک بر امام حسین»، «نقش غدیر در کمال مردم»، «درس هایی از اصول عقاید، «علم از برگزیدگان پخش» عکل و عرفان و «ایمان شیعه در تبلیغ شکاکیه» از جمله این آثار است.
در پایان این دیدار زیبا در محضر این عزیز، فاتحه ای برای شهیدان عرض کردم.

دکتر هادی انصاری
عضو فرهنگستان علوم پزشکی ایران
یکشنبه 4 ژانویه 1401

دکمه بازگشت به بالا