فرهنگ و هنر

تسریع در راه‌اندازی شهر رسانه‌ای در مشهد

باراناخبر/ خراسان رضوی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: اقدامات لازم برای ایجاد «مرکز رسانه» یا «شهر رسانه» در مشهد باید سریع انجام شود.

محمدمهدی اسماعیلی در دیدار با شهردار مشهد اظهار داشت: جای بسی خوشحالی است که شهرداری مسئولیت مدیریت کلان شهر مشهد را با نگاه فرهنگی بر عهده دارد.

وی با بیان اینکه توانمندی های مشهد بعد از تهران با هیچ یک از شهرهای کشور قابل مقایسه نیست، ادامه داد: پیشرفت مشهد در حوزه فرهنگی بسیار چشمگیر است و با حضور جناب عالی پیشرفت بیشتری خواهید داشت.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به پیشنهاد شهردار مشهد برای تسریع در راه اندازی مرکز رسانه ای در این شهر اشاره کرد و گفت: نگاه ما در وزارتخانه این است که مشهدی به یک مرکز رسانه ای شمال شرق کشور تبدیل شده است. کشور. و کشورهای اطراف، و این نباید به تأخیر بیفتد.» ; بنابراین برای تسریع در کار نباید کار فقط به تهران وابسته باشد و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی آمادگی دارد موضوع کانون رسانه با محوریت شهرداری مشهد را تکمیل کند.ما در تهران در این زمینه هر کاری را که نیاز دارید انجام می دهد.

وی گفت: وجود حرم مطهر علی موسی الرضا(ع) در مشهد ظرفیت زیادی برای انجام بسیاری از فعالیت های فرهنگی در این شهر دارد.

اسماعیلی همچنین در پاسخ به پیشنهاد شهردار مشهد برای برگزاری نشست رایزنان فرهنگی ایران گفت: در این راستا آمادگی داریم این نشست را در 25 اردیبهشت مصادف با روز بزرگداشت فردوس در مشهد برگزار کنیم. همچنین به دنبال برگزاری نشست وزرای فرهنگ کشورهای عضو اکو در ایران هستیم که 12 کشور عضو در آن حضور خواهند داشت.

همچنین سجد عبدالله ارجعی شهردار مشهد نیز در این دیدار گفت: سالانه بیش از چهار میلیون زائر خارجی از نقاط مختلف به مشهد سفر می کنند که این تعداد با توجه به روابط ما با سایر کشورها متفاوت است. به همین دلیل از نظر فرهنگی و اقتصادی درصدد افزایش حضور زائران خارجی در میان مدت 10 میلیون نفری هستیم و برای رسیدن به این هدف به فکر استفاده از ظرفیت های بخش خصوصی بوده ایم.

وی گفت: مبنای ما برای توسعه روابط با سایر کشورها در چارچوب دیپلماسی شهری، فرهنگ و اقتصاد است.

ارجایی با تاکید بر اینکه در مجموع سیاست ما در این دوره توسعه دیپلماسی شهری با شهرهای کشورهایی است که زائر از آنجا در مشهد حضور دارند، تاکید کرد: اما همانطور که قبلا ذکر شد در این زمینه فرهنگ و اقتصاد باید به مورد توجه قرار گیرد.

وی گفت: در شورای اداری استان که با حضور رئیس جمهور برگزار شد بر ملیت مشهدی نیز تاکید شد. در این راستا یکی از رویکردهای ما تقویت برگزاری رویدادهای ملی در مشهد است و برای این امر در حال تشکیل دبیرخانه دائمی هستیم.

شهردار مشهد افزود: مشهد ظرفیت های زیادی از جمله سمینارها، دانشگاه ها و اساتید معتبر و همچنین تعداد زیادی دانشجو دارد که قابل مقایسه با شهرهای دیگر نیست.

ارجایی به موضوع راه اندازی مرکز رسانه یا شهر رسانه ای در مشهد با محوریت شهرداری اشاره کرد و افزود: چند ماه پیش در جلسه ای که با جنابعالی داشتیم با ایجاد مرکز رسانه ای در شرق شهر موافقت کردید. کشور در مشهد برای تسریع در این اقدامات. همچنین می‌توانیم در پیشرفت حوزه انیمیشن و گرافیک که مشهد به نوعی مرکز آن است و در حوزه موسیقی و تئاتر کمک خوبی داشته باشیم.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد، وی به اقدامات شهرداری مشهد در حوزه هنرهای شهری اشاره کرد و گفت: امسال در طرح میزبانی بهار از 25 اسفند لغایت 13 فروردین حدود 4000 آهنگ های خیابانی محقق شده است. در شهر و 21 نمایش بیش از 1000 بار دیده شده است. همچنین بیش از 5000 متر مربع نقاشی دیواری، 18 آلاچیق و 14 المان تعاملی محقق شده و 1200 المان گل در 805 نقطه شهر قرار گرفته است.

شهردار مشهد افزود: حجم این اقدامات که شهر را به گالری بزرگی برای نمایش هنر هنرمندان تبدیل کرده است، کمکی درخور به هنر شهر است و آمادگی داریم با کمک شما عزیزان این اقدامات را گسترش دهیم. کمک. “

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا