بین الملل

بلومبرگ: روسیه، تحریم‌شده‌ترین کشور جهان شد

به گزارش سرويس بين الملل خبرگزاري فارس، رسانه هاي آمريكايي بامداد سه شنبه گزارش دادند كه روسيه تنها در 10 روز گذشته به تحريم شده ترين كشور جهان تبديل شده است.

بلومبرگ گزارش داد: «تا 22 فوریه، 2427 تحریم علیه افراد روسی و 343 تحریم علیه شرکت ها یا سازمان های دولتی روسی اعمال شده است».

بلومبرگ گزارش داد: واشنگتن و متحدانش 2778 تحریم جدید علیه روسیه وضع کردند که تعداد تحریم ها علیه مسکو را به بیش از 5530 رساند.

این پایگاه خبری نوشت: روسیه در 10 روز با پشت سر گذاشتن ایران و کره شمالی به هدف قرار گرفته ترین کشور جهان تبدیل شد.

بلومبرگ افزود: «پیش از این، ایران با 3616 تحریم در صدر فهرست تحریم‌ها قرار داشت که بیشتر آن‌ها در طول یک دهه به دلیل برنامه هسته‌ای و حمایت از تروریسم اعمال شده بودند».

در این گزارش آمده است: «فشار بر روسیه تقریباً هر روز در حال افزایش است. در آخر هفته، امریکن اکسپرس و نتفلیکس به فهرست رو به رشد شرکت‌هایی که روسیه را ترک می‌کنند یا فعالیت‌هایشان را تعلیق می‌کنند، پیوستند. برخی به دلیل تحریم‌ها این کار را انجام می‌دهند، اما برخی دیگر خودشان تصمیم می‌گیرند – کسانی که تصمیم به ترک می‌گیرند اما از نظر قانونی ملزم به انجام این کار نیستند.»

پیتر پیاتسکی، یکی از مقامات سابق وزارت خزانه داری در دولت سابق آمریکا گفت: «این یک جنگ مالی هسته ای و بزرگترین رویداد تحریمی در تاریخ است. روسیه که بخشی از اقتصاد جهانی بود، در کمتر از دو هفته به بزرگترین هدف تحریم های جهانی و ضعف مالی تبدیل شد.»

چند روز پیش، ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه تاکید کرد که اعلام تحریم ها “مثل اعلان جنگ” است.

بلومبرگ نوشت: پس از روسیه و ایران، سوریه، کره شمالی، ونزوئلا، میانمار و کوبا در فهرست کشورهایی هستند که بیشترین تحریم ها را اعمال کرده اند. این مجازات ها شامل مجازات افراد، شرکت ها و حتی محدودیت کشتی ها و هواپیماها می شود.»

به گزارش این پایگاه خبری، بسیاری از تحریم های آمریکا علیه روسیه قبل از جنگ اوکراین به دلیل دخالت در انتخابات ریاست جمهوری 2016 روسیه و حمله به مخالفان سیاسی در داخل و خارج از روسیه بود.

بر اساس این گزارش، کشور پیشتاز تحریم ها علیه روسیه، سوئیس است که با 568 تحریم از اتحادیه اروپا و 512 مورد از فرانسه با 568 تحریم پیشتاز است. ایالات متحده 243 تحریم علیه روسیه اعمال کرده است.

پیش از این معاون نخست وزیر روسیه هشدار داده بود که اگر آمریکا و اتحادیه اروپا به دنبال توقف واردات نفت روسیه باشند، قیمت جهانی نفت به 300 دلار در هر بشکه خواهد رسید. (جزئیات بیشتر)

گزارش لحظه به لحظه تحولات اوکراین را دریافت کنید اینجا دنبال کردن.

انتهای پیام/ خ
این را برای صفحه اول پیشنهاد دهید

دکمه بازگشت به بالا