اقتصادی

ایجاد بیش از ۲۰۰ استارت‌آپ داخلی توسط کارآفرینان ایرانی خارج از کشور

تا به امروز بیش از 200 استارت آپ توسط کارآفرینان ایرانی خارج از کشور در ایران راه اندازی شده است که برای 2400 فارغ التحصیل داخلی فرصت اشتغال ایجاد کرده است.

ظرفیت کارآفرینان ایرانی خارج از کشور برداشته شد و بیش از 200 استارت آپ تشکیل شد.

به گزارش باراناخبر، نقش موثری در شکل گیری این استارت آپ ها، سیستم همکاری با متخصصان و کارآفرینان ایرانی خارج از کشور است که بستری برای استفاده از ظرفیت های علمی و تخصصی متخصصان ایرانی خارج از کشور در مراکز علمی، فناوری و صنعتی کشور است.

مرکز بین المللی تعامل علم و فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با ایجاد این سامانه به دنبال راه حلی در قالب حمایت از طرح های پژوهشی و فناوری از جمله پسادکتری، فرصت های مطالعاتی، استاد مدعو، افتتاح کسب و کار فناوری، اشتغال در شرکت ها است. . فناوری و برگزاری سخنرانی ها و سمینارهای تخصصی برای تسهیل ارتباط موثر کارشناسان منتخب و مراکز علمی و فناوری منتخب کشور.

به گفته معاون علمی رئیس جمهور، بر این اساس و تحت این سامانه، تاکنون بیش از 2400 کارآفرین ایرانی خارج از کشور با مراکز علمی و صنعتی داخل کشور همکاری کرده و ایران را در مسیر توسعه علمی و فناوری یاری کرده اند. این برنامه با ارائه خدماتی مانند ایجاد شرکت های دانش بنیان، جذب هیئت علمی، سیستم های وظیفه، فعالیت های فناوری و غیره از متقاضیان حمایت می کند.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا