اقتصادی

انجام دومین پرواز برای انتقال ایرانی‌های مقیم اوکراین از رومانی

مدیرکل روابط عمومی شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران (هما) از دومین پرواز بازگرداندن دانشجویان و ایرانیان مقیم اوکراین از رومانی خبر داد و گفت: خیر، اما تا جایی که این هواپیما اجازه می دهد و مسافران در آن حضور دارند. فرودگاه، تلاش می کنیم هموطنانمان را به ایران بازگردانیم.

حسین جهانی در گفت وگو با باراناخبر، درباره دومین پرواز اضطراری برای بازگشت ایرانیان مقیم اوکراین گفت: با توجه به اینکه بسیاری از دانشجویان ایرانی و سایر هموطنان مقیم اوکراین وارد رومانی شده اند، عنوان خط مقدم جمهوری اسلامی ایران است. ناوگان حامل پرچم و بر حسب مسئولیت اجتماعی آمادگی خود را برای انجام یک پرواز فوق العاده برای انتقال این ایرانیان اعلام کرد.

وی با بیان اینکه هواپیمای مقصد بازگشت ایرانیان حدود 270 نفر ظرفیت داشت، افزود: پس از هماهنگی با سازمان هواپیمایی رومانی و اخذ مجوزهای لازم، پرواز اضطراری در نظر گرفته شد، اما تعداد مسافران بستگی به ایرانی ها دارد. . . وی ادامه داد: در فرودگاه بخارست حضور داشته باشیم و تمام تلاش خود را به کار خواهیم بست تا بتوانیم همه هموطنانی که در این فرودگاه هستند را بازگردانیم.

مدیرکل روابط عمومی جمهوری اسلامی ایران درباره جزئیات این پرواز فوق العاده گفت: این پرواز روز شنبه ۱۴ اسفند (فردا) با شماره ۵۳۹۲ ساعت ۲۳ از فرودگاه امام خمینی (ره) انجام می شود. 10 و ساعت 23:10. 01:00 فرود در فرودگاه بخارست به مدت 20 دقیقه (به وقت محلی). این پرواز پس از سوار شدن به مسافران حاضر در فرودگاه بخارست ساعت 53:00 (به وقت محلی) از فرودگاه بخارست حرکت و ساعت 07:50 (به وقت محلی) در فرودگاه امام خمینی (ره) به زمین می‌نشیند.

جهانی اعلام کرد: پیش از این اولین گروه از دانش آموزان دهم اسفندماه امسال با پرواز «هما» از فرودگاه ورشو به زادگاه خود منتقل شدند.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا