عمومی

انتقاد عضو شورای شهر تهران از ادامه ساخت و سازهای غیرمجاز در پایتخت

رئیس کمیسیون شهرسازی شورای اسلامی شهر تهران با بیان اینکه در برخی مناطق پایتخت ساخت و ساز های غیرمجاز روی می دهد، گفت: در برخی مناطق، شهرداری با جدیت در حال مبارزه با تخلفات ساخت و سازهای غیرمجاز است.

به گزارش خبرگزاری صدا وسیما، مهدی عباسی در یکصد و پنجاه و ششمین جلسه شورای اسلامی شهر تهران با بیان اینکه تصاویری به دست ما رسید که کنار بزرگراه شهید کاظمی یک ساختمان ۱۰ طبقه در حال ساخت بود، اظهار کرد: بنده یک شب از این منطقه بازدید کردم و دیدم که جرثقیل ها در حال فعالیت بودند و شهادت می دهم که در شهرداری نسبت به موضوع کوتاهی شده و این سوال را کردیم که چرا صیانت نشده است.
وی با بیان اینکه شهرداران برای موارد بحرانی منصوب می شوند که چنین مسائلی ایجاد نشود، خاطرنشان کرد: در منطقه یک و نوزده مشکل داریم و وقتی اجازه دادند ۵۰ واحد ساختمان ساخته شود و مردم در آن زندگی کنند دیگر نمی توانند کاری کنند. ۱۰۰ درصد فساد در این موارد اتفاق افتاده و مگر می شود جلوی چشمان ما، این چنین ساخت و ساز صورت بگیرد. البته در برخی مناطق، شهرداری در حال مبارزه با ساخت و سازهای غیرمجاز است.

انتقاد عضو شورای شهر تهران از ادامه برخی ساخت و سازهای غیرمجاز  در پایتخت

عباسی ضمن تقدیر از شهرداری منطقه ۱۸ برای تخریب ساخت و سازهای غیرمجاز به عنوان کاری سنگین، یادآور شد: اصلاح قانون به این اتفاقات کمک می کند اما آنچه امروز از حیثیت ما دفاع می کند این است که تا زمانی که مردم وارد آن نشدند و به تعداد آن اضافه نشده، باید پیگیری و پیشگیری کرد.

وی ادامه داد: در حریم می سازند می گوییم متوجه نشدیم اما در کنار بزرگراه کاظمی شاهد ساخت و ساز غیرمجاز هستیم و مردم عبور می کنند و این سوال را می پرسند که چرا اینجا مجوز ۱۰ طبقه صادر شده و در محلات ما مجوز پنج طبقه می دهند؟

پرویز سروری نایب رئیس شورای اسلامی شهر تهران در ادامه با بیان اینکه در مواردی حتی پارکینگ نیز تأمین نکرده اند، گفت: هفته آینده از شهردارانی که با این مسئله درگیر هستند با حضور نماینده های دادستانی برگزار خواهد شد تا این ساخت و سازها در هر سطحی تخریب شوند. یا باید امروز هزینه کنیم و یا باید ببینیم مردم در این بناهای ناایمن ساکن می شوند و در آن زمان هزینه های سنگین تری را بپردازیم.

دکمه بازگشت به بالا