علمی و پزشکی

افتتاح پروژه‌های حوزه سلامت با حضور وزیر بهداشت

به گزارش شفاف، وزیر بهداشت گفت: در شهرستان هندودر کار بسیار جالبی انجام شده است که با کمک خیرین مرکز جامع سلامت مجهز راه اندازی شده و تجهیزات آن توسط وزارت. بهداشت و درمان در حال حاضر مرکزی در شازند وجود دارد که حدود 70 درصد در 2000 متر مربع تکمیل شده و از نظر خدمات بهداشتی و درمانی مجهز است.

عین اللهی ادامه داد: از آنجایی که طرح پزشک خانواده و گسترش این طرح جزو طرح های وزارت بهداشت است، در مراکزی که امروز افتتاح شد، سطح یک پزشک خانواده در یک فایل الکترونیکی انجام می شود. و کاملا در این مراکز.

وی افزود: مرکز شازند یکی از مراکزی خواهد بود که در اسفندماه امسال افتتاح می شود و به صورت شبانه روزی دارای خدمات کامل بهداشتی خواهد بود.

عین اللهی تصریح کرد: بعد از شازند به اراک می رویم و از بیمارستان ولیعصر (عج) بازدید می کنیم، این بیمارستان یکی از بیمارستان های بسیار بزرگ اراک است که 400 تختخواب خواهد داشت و در سفر استانی ریاست جمهوری به مرکز استان 400 میلیارد دلار اعتبار اختصاص یافته است. . امیدواریم این مرکز یکی از پیشرفته ترین مراکز کشور باشد.

وزیر بهداشت اعلام کرد: از ابتدای دولت تا امروز 850 پروژه بزرگ بهداشتی افتتاح کرده ایم و تا پایان امسال تعداد پروژه ها به 2000 پروژه خواهد رسید و این در تاریخ کشورمان بی سابقه است. 79 مرکز درمانی با حدود 10800 تخت راه اندازی شده و تا پایان امسال 7700 تخت بیمارستانی دیگر اضافه می کنیم.

وی بیان کرد: امیدواریم بتوانیم خدمات بهتری به مردم کشورمان ارائه کنیم.

افتتاح دو پروژه بهداشتی در شهر توره شازند

پایگاه اورژانس 115 خیرساز شهرستان توره به نام مرحوم مشهدی احمدی بقش و خانم زنگنه در مدت یک سال و نیم ساخته شد.

سطح زمین این پایگاه 1.25 متر مربع و زیربنای آن 137 متر مربع است، همچنین در مجاورت این پایگاه پارکینگ اتوبوس در زمینی به مساحت 340 متر مربع در حال ساخت است.

همچنین کوسن بادی شهر توره در مدت 3 ماه و در زمینی به مساحت 2150 متر مربع ساخته شد و برای آن که یکی از 12 بالشتک استان مرکزی است حدود 200 میلیون دلار هزینه شد. خرج می شوند.

وزیر بهداشت همچنین از مرکز جامع سلامت شهری و روستایی شهرستان توره بازدید کرد.

وی در حاشیه افتتاح این مرکز اورژانس گفت: شهر تور با توجه به موقعیت جغرافیایی و ترافیک سنگین نیاز به احداث این مرکز داشت که توسط خیرین سلامت ساخته شده بود که از خیرین عزیز تشکر می کنیم. این پایگاه

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

دکمه بازگشت به بالا