عمومی

اعتبارات حوزه توانبخشی گلستان ۵۰ درصد افزایش یافت – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار آنلاین، محمود امانیان بعد از ظهر چهارشنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه گلستان اظهار داشت: پنج مرکز بهداشت روان در استان گلستان داریم که 260 نفر از معلولان ذهنی و جسمی در آن نگهداری و تحت درمان هستند.

معاون توانبخشی بهزیستی گلستان گفت: در مجموع 4775 معلول ذهنی و جسمی در استان گلستان داریم که تحت حمایت بهزیستی گلستان هستند.

امانیان تصریح کرد: اولویت ما نگهداری معلولان ذهنی در خانواده ها است و آنها را در مراکزی نگهداری می کنیم که خانواده ها شرایط نگهداری از این افراد را ندارند.

وی گفت: بهزیستی ماهانه یک میلیون و 200 هزار دلار هزینه پرستاری خانواده های دارای معلولیت ذهنی و اعصاب را پرداخت می کند تا از بار مهدکودک ها بکاهد.

معاون توانبخشی بهزیستی گلستان گفت: افراد دارای معلولیت ذهنی و جسمی با حکم قضایی به مرکز مراجعه و پس از بهبودی مرخص می شوند.

وی گفت: وام های توانبخشی استان گلستان در سال گذشته 14 میلیارد دلار بوده و امسال به 21 میلیارد رسیده که با افزایش 50 درصدی همراه است.

امانیان گفت: 99 مرکز توانبخشی در استان گلستان داریم که از این تعداد 56 مرکز روزانه است و برای هر معلولی که شناسایی شود یک مرکز می سازیم.

معاون توانبخشی بهزیستی گلستان گفت: علاوه بر مبالغ فوق ماهانه سه میلیارد و 500 میلیون یارانه برای آموزش توانبخشی در مراکز روزانه پرداخت می کنیم.

وی بیان کرد: 22 مرکز شبانه روزی در گلستان داریم و ماهیانه دو میلیارد و 500 میلیون دلار یارانه برای نگهداری از این افراد پرداخت می کنیم و بیش از 80 نفر از افرادی که در این مراکز نگهداری می شوند بی خانمان یا بدسرپرست هستند.

امانیان گفت: 20 مرکز ویزیت و مراقبت در استان گلستان داریم که تیم های مراقبت در منزل هر روز به خانواده هایی که امکان استفاده از مراکز را ندارند خدمات رسانی می کنند و ماهیانه 600 میلیون یارانه به این مراکز پرداخت می کنیم.

معاون توانبخشی بهزیستی گلستان اضافه کرد: در گلستان 700 نفر ضایعه نخاعی داریم که علاوه بر مستمری به خانواده هایشان ماهانه یک میلیون دلار نیز پرداخت می شود.

وی اعلام کرد: از ابتدای سال تاکنون هفت میلیارد دلار برای خرید تجهیزات توانبخشی هزینه کرده ایم.

دکمه بازگشت به بالا