اجتماعی

آخرین وضعیت تنها بازمانده 46 روزه ایران

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری باراناخبر; 21 اردیبهشت امسال رئیس سازمان حفاظت محیط زیست از تولد 3 توله ایرانی در مرکز تکثیر یوزپلنگ ایرانی پارک ملی توران خبر داد و چراغ امید برای تداوم نسل یوزپلنگ ایرانی روشن شد. در قلب عاشقانشان

در ابتدای خبر فرض بر این بود که هر سه فرزند ایران و پیروزی ماده هستند اما در ادامه بهرامعلی ظهیری رئیس محیط زیست سمنان از معاینه توله های «ایران» یوزپلنگ ایرانی خبر داد. ، مشخص کرد که جنسیت آنها بر خلاف فرض و اعلام قبلی، مذکر است

توله سیاهگوش

در این بین رسوایی های زیادی به وجود آمد، خبر رسید مادر یوزپلنگ به دلیل قبول نکردن بچه ها به آنها شیر نداد.

عمر یکی از این سه توله یوزپلنگ تنها 3 روز بود و در 24 اردیبهشت ماه به دلیل ناهنجاری مادرزادی ریه جان باخت، اما برخی از کارشناسان حیات وحش از دست دادن این توله یوزپلنگ را سهل انگاری تیم مراقبت از یوز دانستند. .

یوزپلنگ

در 8 اردیبهشت خبر از دست دادن دومین توله سگ گانت آسیایی خبرساز شد و همه نگران از دست دادن سومین توله سگ گانت بودند.

آنها درخواست هایی از سازمان های محیط زیست برای مراقبت از توله های باقی مانده داشتند.

در همین رابطه حسین اکبری معاون محیط طبیعی و تنوع زیستی سازمان حفاظت محیط زیست با اشاره به اشتباهات صورت گرفته در روند نگهداری و جابجایی توله گرگ گفت: سعی داریم از این طرح درس گرفته و از ظرفیت های بعدی استفاده کنیم. .

علی سلاجقه رئیس سازمان حفاظت محیط زیست امروز در پنجمین روز از تولد توله یوزپلنگ ماده مرکز تحقیقات علمی ذخیره گاه زیست کره توران به استان سمنان سفر کرد.

وی در این بازدید یک روزه به همراه سرپرست اداره کل محیط زیست استان سمنان از نزدیک فرآیندهای مراقبت از توله های متولد شده و سلامت یوزپلنگ ماده پس از سزارین را مشاهده کرد و دستورات لازم را برای مراقبت داد. از این دستاوردهای علمی

سلاجقه با بیان اینکه این اولین آزمایش ایران در خصوص تولد یوزپلنگ در اسارت است، تصریح کرد: تمامی زوایای علمی و تجربیات جهانی این عملیات باید به دقت بررسی و نتایج و دستاوردها در قالب مقالات علمی و پژوهشی در قالب مقالات مختلف منتشر شود. زبان ها.

معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست در بازدید از مرکز علمی تحقیقاتی ذخیره گاه زیست کره توران در استان سمنان گفت: ایران یوزپلنگ بارور است و حداقل تا 5 سال آینده توانایی تولید مثل را دارد.

برنده توله سگ یوز

چندی پیش نام پیروز برای تنها فرزند ایران که بی نام و رسم ماند پس از جلسات متعدد انتخاب شد.

علیرضا شاهداری مسئول نگهداری تنها یوزپلنگ تازه متولد شده در اسارت با انتشار ویدئویی از وضعیت خوب این یوزپلنگ نر خبر داده است.

وی تاکید کرد: در این مدت تیم نگهداری یوزپلنگ چالش های زیادی را پشت سر گذاشته و در این مدت شرایط یوزهای باقی مانده به استفاده از تجهیزات احیا نزدیک شده است.

شهرداری افزود: وی در سی امین روز 24 ساعت را با مارمولک تازه متولد شده سپری می کند و با حضور دامپزشکان فراوان وضعیت این مارمولک به ثبات نسبی رسیده است.

اکنون با تایید خبر سلامتی این یوزپلنگ ماده ۴۶ روزه و تلاش شبانه روزی متخصصان امیده برای ادامه نسل یوزپلنگ ایرانی، این آزمایش تجربه ای برای جفت گیری موفق در مناسبت های دیگر خواهد بود.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا