راه های مهاجرت تحصیلی به کانادا

چرا تحصیل در کانادا را انتخاب خواهید کرد؟

هنگام مشاوره مهاجرت کانادا؛ به چند دلیل تحصیل در کانادا گزینه ای مطلوب در پیش روی شماست:

1)مدارک تحصیلی معتبر در سراسر جهان. اعتبار مدارک صادره از دانشگاه های این کشور، با دانشگاه های ایالات متحده برابری میکنند و کالج های آموزشی کانادا نیز شهرت جهانی دارند.

2) ویزای تحصیلی کانادا و تحصیل مقرون به صرفه و ارزان. بدین معنا که کیفیت آموزش در بالاترین سطح، اما هزینه زندگی و تحصیل دانشجویان خارجی بسیار کمتر از کشورهایی مانند ایالات متحده و انگلستان است.

3) جامعه چند فرهنگی. به دلیل حضور گروه های قومی مختلف از سراسر جهان، غذاها، تفریح ها، انجمن ها، باشگاه ها، و فرهنگ های متنوعی در کانادا دیده می شود که دانشجویان خارجی احساس غربت نکند.

4) جامعه امن و سالم. سازمان ملل متحد، همواره کانادا را به عنوان یکی از بهترین مکان های دنیا برای زندگی برمی گزیند. شما به عنوان دانشجو و مهاجر خارجی از تمام حقوق شهروند کانادایی برخوردار خواهید بود.

5) دو زبانه بودن. تدریس در کانادا به زبان انگلیسی و فرانسوی است که بدین ترتیب می توانید مهارت خود در هر دو زبان را بهبود بخشید.

6) سبک زندگی هیجان انگیز در مراکز آموزشی کانادا؛ استفاده از امکانات ورزشی، سالن های کنسرت، گالری های هنری، فرصت های ارضای اوقات فراغت، استفاده از تجربه های ارزشمند دانشجویان دولتی، و فعالین رادیو، روزنامه ها و کسب و کارها را برای شما فراهم خواهد کرد.

7) فرصت های فراوان برای تحقیق نوآورانه. فرصت تحقیقاتی پس از پایان تحصیل در زمینه های مخابرات، پزشکی، کشاورزی، فناوری رایانه، و علوم زیست محیطی برای شما مهیا خواهد بود.

8) سرزمین امکانات. شما به دانش و مهارت در تجزیه و تحلیل و ارتباطات در شرایط دشوار دست خواهید یافت. یاد خواهید گرفت که چگونه خودتان را معرفی کنید، خلاقیت خود را نشان دهید، اعتماد به نفس خود را افزایش دهید. نیز آنکه معلمان و استادان همواره در دسترس شما هستند و با شما تعامل و همکاری درسی خواهند داشت.

9) مهم تر از همه امکان مهاجرت. با داشتن مدرک تحصیلی کانادا و تجربه کاری در این کشور، می توانید را به دست آورید.

10) محاسبه بخشی از زمان دوران تحصیلی برای دریافت تابعیت کانادا.

11) دریافت ویزای کاری فول تایم برای همسر افرادی که در کانادا تحصیل می کنند.

12) امکان فعالیت کاری 20 ساعت در هفته برای فرد متقاضی تحصیل در کانادا.

13) امکان تحصیل رایگان در مراکز آموزشی و مدارس سطح بالای کانادا برای فرزندان فرد متقاضی ویزای تحصیلی.

برای کسب اطلاعات بیشتر به وبسایت موسسه اعزام دانشجو پارس رادین مراجعه فرمایید.

مراحل مهاجرت تحصیلی کانادا

دولت کانادا برای انجام این مراحل و پاسخ به سوالات متقاضیان، ابزار Step 1-2-3 را طراحی کرده است. در این ابزار، شما به صورت آنلاین و طی 3مرحله اقدام به مهاجرت تحصیلی به کانادا خواهید کرد.

Step1: برنامه یا موسسه مورد علاقه خود را انتخاب کرده و از آن پذیرش دریافت کنید.

Step2: هزینه تحصیل در کانادا را بر اساس انتخاب موسسه و رشته ی خود برآورد کنید.

Step3: پیش از درخواست، از مجموع مدارکی که برای تحصیل در کانادا نیاز دارید، اطلاع بیابید ( بسیار در جمع آوری مدارک دقت نمایید. و جدا از ارائه مدارک جعلی خود داری نمایید)

بطور کلی تمام مراحل اخذ پذیرش و مهاجرت تحصیلی کانادا بدین ترتیب است:

*انتخاب موسسه، کالج یا دانشگاه مورد علاقه، از میان لیست دانشگاه ها و مراکز آموزشی کانادا.

*دریافت پذیرش از این موسسه یا دانشگاه.

*درخواست مجوز تحصیل و .

*ورود به بازار کار کانادا و در خواست اقامت دائم پس از فارغ التحصیلی

نکات مهم در مهاجرت تحصیلی کانادا

*به خاطر داشته باشید که تنها به موسسات دارای مجوز فعالیت در کانادا درخواست پذیرش بدهید. موسسات دیگر مورد پذیرش سیستم آموزشی کانادا نیستند. و درصورتی که از مراکز غیر مجاز پذیرش دریافت نمایید. در دریافت به مشکل برخواهید خورد.

*تمکن مالی متقاضی می بایست که اثبات شود.

*اطمینان دهید که پس از پایان تحصیل، به کشور خود باز خواهید گشت.

درخواست مجوز تحصیل در کانادا

اگر قصد داشته باشید بیش از 6ماه در کانادا بمانید نیاز به مجوز تحصیلی دارید. برای کمتر از این زمان، مجوز تحصیل داده نخواهد شد. میتوانید ویزای توریستی کانادا درخواست نمایید.

اگر موفق به پذیرش از مراکز آموزشی کانادا شدید، می توانید درخواست ویزای تحصیلی کنید.

از کامل بودن مدارک خود اطمینان بیابید در غیر این صورت درخواست شما رد خواهد شد. و هدف از سفر خود را به درستی بیان نمایید.

مدارک مورد نیاز برای مهاجرت تحصیلی کانادا:

– فرم تکمیل شده درخواست ویزای تحصیلی.

– اصل نامه پذیرش دانشگاه.

– گذرنامه.

– 2قطعه عکس که از تاریخ ثبت آن بیش از 6 ماه نگذشته باشد. سایز عکس 3.5 در 4.5 و باید پشت نویسی شده باشند.

– ارائه مدرک و اثبات تمکن مالی یا حمایت مالی در طول تحصیل.

– اصل مدرک تافل یا آیلتس. (ارسال این مدرک ضروری نیست، اما برای بالا بردن شانس صدور ویزا بهتر است که ارسال شود).

*سلامت پزشکی و عدم سوءپیشینه شما نیز می بایست به افسر مهاجرت اثبات شود.

دریافت اقامت دائم پس از مهاجرت تحصیلی به کانادا

هرچند هنگام دریافت ویزای تحصیلی می بایست به افسر مهاجرت از بابت بازگشت به کشور مبدأ اطمینان داد، اما اگر بتوانید به صورت قانونی در کانادا مقیم شوید، مغایرتی با شرط اولیه دریافت ویزای تان نخواهد داشت. دولت کانادا تحت چند برنامه، زمینه کار پس از فارغ التحصیلی را ایجاد کرده است.

مجوز کار پس از فارغ التحصیلی در کانادا:

برنامه Post-Graduation Work Permit Program (PGWPP) به شما فرصت می دهد تا پس از فارغ التحصیلی، مشغول به کار شوید. بدین منظور می توانید از سایت رسمی کاریابی و اداره مهاجرت کانادا استفاده کنید. توجه داشته باشید که استان کبک تنها استانی است که پس از فارغ التحصیلی مستقیما میتوانید از طریق درخواست داشته باشید.

– Express Entry:

این روش برای نیروی کار متخصص بهترین گزینه دریافت است. شما پس از فارغ التحصیل شدن، می توانید پروفایل Express Entry خود را بسازید و ببینید که آیا تحصیلات، مهارت، سابقه شغلی، و دانش زبان شما برای پذیرش در مجموعه های شغلی کانادا مفید است. نامزدهای برتر این مجموعه، برای اقامت دائم دعوت خواهند شد.

نامزدهای ایالتی:

تقریباً تمامی ایالت های کانادا نیاز به افراد دارای مهارت، آموزش، و سابقه کاری دارند. ارتباط با ایالت های مختلف برای گرفتن دعوتنامه شغلی، بالاترین امتیاز را براش شما داشته و موفق به کسب خواهید شد. پس اگر به فکر مهاجرت قانونی به کانادا هستید یکی از بهترین راههایی که پیش رو دارید مهاجرت تحصیلی کانادا می باشد، یکی از تخصصی ترین خدماتی که توسط موسسه ما انجام میپذیرد دریافت پذیرش و ویزای تحصیلی و دریافت اقامت دائم کاناداست.

شرایط مهاجرت به کانادا

شرایط مهاجرت به کانادا، با توجه به روشی که برای مهاجرت انتخاب می‌کنید متفاوت است. هر کدام از روش‌های مهاجرتی؛ شرایط، قوانین و مدارک خاص خود را می‌خواهند.

برای مثال: اگر می‌خواهید با ویزای تحصیلی وارد کانادا شوید، سطحِ زبان انگلیسی یا فرانسه مورد نیاز برای شما، با فردی که از راه سرمایه‌گذاری وارد کانادا می‌شود، یکی نیست. بعضی از شرایط اقامت در کانادا عمومی است و برای چند روش یا همه روش‌های مهاجرتی وجود دارد.

در ادامه دو سوال از پرتکرارترین سوال‌های بخش شرایط مهاجرت به کانادا را بررسی می‌کنیم.

آیا مهاجرت به کانادا بدون مدرک زبان ممکن است؟

بله! روش‌های معدودی مانند نیازی به مدرک زبان ندارند. اما به‌طور کلی برای مهاجرت به کانادا باید دانش زبان انگلیسی یا فرانسه داشته باشید.

حداکثر سن برای مهاجرت به کانادا چقدر است؟

محدودیت سنی برای بیشترِ روش‌های مهاجرت به کانادا وجود ندارد. اما داشتن سن مناسب می‌تواند شانس اخذ ویزا را برای شما بالا ببرد. برای مثال در اکسپرس انتری، سنین 35-18 سال بیشترین امتیاز را از بخش سن می‌گیرند.

امتیازبندی مهاجرت به کانادا و مدارک مورد نیاز هم جزو همین شرایط است که در ادامه آن‌ها را بررسی می‌کنیم.

هزینه مهاجرت به کانادا

هزینه مهاجرت به کانادا با توجه به روشی که برای رفتن انتخاب می‌کنید متفاوت است. هزینه‌های مهاجرت به کانادا را می‌توان به 2 دسته تقسیم‌بندی کرد:

  • هزینه‌های دولتی بررسی پرونده، انگشت نگاری، سفارت، آزمایش‌های مورد نیاز، صدور ویزا و اجازه اقامت
  • هزینه‌های وکیل، پیگیری پرونده، ترجمه مدارک و …

هزینه‌ها، با رفتن به کانادا باز هم گریبان‌گیر شما خواهند بود! در واقع هم یکی از دغدغه‌های متقاضیان مهاجرت به این کشور است.

امتیاز مهاجرت به کانادا

بعضی از راه‌های مهاجرت به کانادا مانند خود اشتغالی (Self-Employment) و اکسپرس انتری (Express Entry) سیستم امتیازبندی دارند. اما معمولاً منظور از امتیازبندی مهاجرت به کانادا، امتیازدهی اکسپرس اینتری است.

این رتبه‌بندی در 2 مرحله انجام می‌شود. در مرحله اول باید امتیاز 67 از 100 بگیرید و امتیازبندی کلی هم از 1200 محاسبه می‌شود. حداقل عدد قبولی هم در هر دوره قرعه‌کشی متفاوت است. در نهایت با قبولی در اکسپرس اینتری، ویزای کانادا به شما داده می‌شود. در ویدئوی زیر با امتیازبندی اکسپرس انتری بیشتر آشنا می‌شوید:

مدرک زبان مورد نیاز برای مهاجرت به کانادا

یکی از دغدغه‌های اصلی متقاضیان مهاجرت، مدرک زبان است. یک کشور دو زبانه است و زبان انگلیسی و فرانسوی هر دو زبان رسمی و پرکاربرد در این کشور هستند.

3 نوع آزمون و مدرک زبان برای مهاجرت به کانادا مورد تایید است:

  • آیلتس (IELTS)
  • سلپیپ (CELPIP)
  • تِف (TEF)

با آیلتس احتمالا آشنایی دارید!

سلپیپ (CELPIP):

سلپیپ مخفف Canadian English Language Proficiency Index Program است. این آزمون توسط اداره مهاجرت کانادا تهیه شده و مختص مهاجرت به کاناداست.

تِف (TEF):

تِف مخفف (Test d’évaluation du français) است و برای تعیین سطح مهارت زبان فرانسه طراحی شده است.

مدرک تافل (TOEFL) مورد تایید اداره مهاجرت کانادا نیست؛ هرچند برای اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاههای کانادا و مهاجرت تحصیلی به کانادا میتوان از آن استفاده کرد.

حداقل‌نمره زبان مورد قبول هم برای روش‌های مهاجرتی مختلف، متفاوت است. نمره تعیین سطح زبان هم طبق دو معیار CLB و NCLC سنجیده می‌‎شود. CLB از 4 (ضعیف) تا 10 (عالی) ارزیابی می‌شود.
برای مثال: نمره زبان مورد نیاز برای مهاجرت به کانادا از طریق اکسپرس اینتری در زیر آمده است:

نمره زبان مورد نیاز برای اکسپرس انتری
اسکیل ورکر (FSWC) CLB 7 معادل نمره 6 در تمامی مهارت‌های آیلتس
اسکیل ترید (FSTP) CLB 5 در اسپیکینگ و لیسنینگ (نمره 5 آیلتس)
CLB 4 در ریدینگ و رایتینگ (نمره 3.5 و 4 آیلتس)

اگر در هر دو زبان فرانسه و انگلیسی مهارت داشته باشید، شانس اخذ ویزای کانادا در برنامه‌ای مانند اکسپرس اینتری بالاتر است. در ویدئوی زیر هم می‌توانید اطلاعات بیشتری دراین باره به‌دست آورید:

مقاله کامل مدرک زبان مورد نیاز برای مهاجرت به کانادا و جداول تبدیل نمرات آزمون‌های آیلتس، سلپیپ و تف را هم می‌توانید در مطلب زیر مطالعه کنید:

پاسپورت کانادا

پاسپورت کانادا یکی از معتبرترین پاسپورت‌های دنیا است. طبق جدیدترین رتبه‌بندی موسسه‌ Passport Index: پاسپورت کانادا رتبه 16 قدرتمندترین پاسپورت‌های دنیا را در اختیار دارد. رنکینگ Henley Passport Index هم پاسپورت کانادا را در رتبه 9 قدرتمندترین پاسپورت‌های دنیا قرار داده است.

رنکینگ Passport Index 2021 رنکینگ Henley Passport Index 2021
16 9

با داشتن پاسپورت کانادا می‌توانید به 113 کشور بدون ویزا و با ویزا پس‌از ورود سفر کنید. قدم اول در اخذ پاسپورت کانادا، اخذ اقامت این کشور است. بعد از اقامت در کانادا به‌مدت 3 سال، می‌توانید برای شهروندی این کشور درخواست دهید. این 3 سال اقامت باید در 5 سال منتهی به ارائه درخواست شهروندی شما باشد.

بعد از اخذ هم می‌توانید این پاسپورت قدرتمند را بگیرید.

دکمه بازگشت به بالا