علمی و پزشکیکسب و کار برتر ایرانی

لاغری بدون جراحی تاثیر دارد؟

بهترین روش های لاغری بدون عمل جراحی

آیا شما هم به دنبال لاغری بدون جراحی و سریع هستید ؟ استفاده از جراحی برای لاغری ممکن است عوارضی داشته باشد به همین خاطر افراد معمولا برای لاغری به دنبال روش های غیر تهاجمی و غیر جراحی هستند. امروزه روش های زیادی برای کاهش وزن و لاغری موضعی در کلینیک لاغری وجود دارد که در ادامه برای شما نام خواهیم برد. شایع ترین قسمت هایی که در آن چربی انباشته می شود عبارت است از: پهلو ، شکم ، بازوها ، پشت کمر و حتی اطراف صورت و گردن. با استفاده از یک رژیم غذایی ساده و 4 تا 6 جلسه درمانی می توانید تناسب اندام مدنظر خود را به دست آورید. اکثر روش های لاغری فقط به 30 تا 45 دقیقه زمان نیاز دارند.

روش های لاغری بدون عمل جراحی

اگر به هر دلیلی نمی خواهید عمل لاغری انجام دهید در ادامه روش هایی که با استفاده از آن ها می توانید بدون جراحی لاغر شوید را نام خواهیم برد:

لاغری موضعی با دستگاه RF

یکی از بهترین متدهای لاغری ، لاغری موضعی با دستگاه RF  است .در این دستگاه چربی های ناحیه با استفاده از امواج رادیویی شکسته می شود . این روش باعث گرم شدن سلول های چربی می شود .انرژی RF با انرژی لیزر متفاوت است زیرا در لیزر نور جذب لایه های بالایی پوست می شود و باعث می شود گرما بدون آسیب، سخت تر به لایه های عمیق تر برسد. لیزرها بر کلاژن در پوست فوقانی تأثیر می گذارد اما RF نفوذ عمیق تری به پوست دارد .

انرژی RF قادر به نفوذ عمیق تر به پوست است بنابراین بر لایه های عمیق تر و زیر جلدی نیز تأثیر می گذارد . این اثر گذاری باعث ایجاد سفتی و بهبود ساختار بافت زیرین می شود. سونوگرافی لیپوساکشن  یک روش غیر تهاجمی در حذف و کاهش چربی است. بر خلاف روش های شناخته شده ای مانند لیپوساکشن جراحی و یا Tummy Tuck، التراسونیک لیپوساکشن یک درمان غیر تهاجمی برای امولسیون چربی ، رفع چربی های شکم و کاهش سلولیت است.

لیپو لیزر

لیپولیزر یکی دیگر از روش های لاغری بدون عمل جراحی و غیر تهاجمی است. در این روش از پرتوهای لیزر برای کاهش چربی نقاط مختلف بدن مانند کمر ، پهلو ، پشت بدن، شکم، بازو، غبغب و ران استفاده می شود. لیپولیزر یکی از درمان های پیشرفته برای از بین بردن سریع چربی های مقاوم است و کلمه آن از دو واژه لیپوساکشن و لیزر ترکیب شده است. روش های لیزر درلاغری موضعی شکم، ممکن است به سلول های بدن شما کمک کند تا چربی اضافی را بدون آسیب رساندن، کاهش داده و درجوان سازی ، سفت کردن پوست و تولید کلاژن جدید موثر می باشد .

لاغری با دستگاه LPG

یکی از جدید ترین تکنیک های درمان سلولیت و لاغری سریع  دستگاه LPG است . از این دستگاه می توان برای مناطق مختلف پوست استفاده کرد . استفاده از دستگاه LPG نوعی لیپوماساژ است که نیازی به بیهوشی ندارد . در این دستگاه فشار مکانیکی دستگاه یک فشار مثبت ایجاد می کند و با حرکت بر روی پوست و ایجاد فشار منفی بر لایه های زیرین پوست اثر خود را بر روی پوست و چربی های زیرین آن ، عضلات ، استخوان ها ، عروق و اعصاب می گذارد بدون این که اثر بدی بر لایه های فوق بگذارد .

مزوتراپی

محلول مزوتراپی ترکیبی از عصاره های گیاهی ، هورمون ها ، آنزیم ها ، ویتامین ها ، مواد معدنی ، مواد شیمیایی مانند آمینوفیلین  است . تزریق این محلول به بدن کمک زیادی به تنظیم لنف و گردش خون می کند و هم چنین چربی های رسوب کرده از جمله سلولیت را تجزیه می کند . از مزوتراپی علاوه بر لاغری برای جوان سازی پوست در ناحیه دست ، گردن و دیگر مناطق بدن ، درمان ریزش مو هم می توان استفاده کرد . محلول مزوتراپی قادر است چربی های رسوب کرده را حل کند . در مزوتراپی با استفاده از سوزن هایی مخصوص ، یک سری تزریق به لایه میانی (mesoderm) پوست انجام می شود. هدف اصلی مزوتراپی ؛ افزایش گردش خون ، رفع التهاب پوستی و حذف چربی است.

دستگاه ویبرو

بسیاری از افراد از تمرینات لرزشی و ویبره برای کاهش وزن خود استفاده می کنند . این روش علی رغم این که نتیجه بخش است زمان بر است وطول می کشد تا فرد به نتیجه دلخواه خود برسد . صفحه ارتعاشی و ویبره دستگاه ویبرو به تجزیه و رها شدن اسید لاکتیک در عضلات کمک می کند و کمک می کند تا فرد سریع تر به نتیجه دلخواه خود برسد .

 روش کرایولیپولیز

بعضی چربی ها با تمرین یا رژیم غذایی از بین نمی روند . در این روش لاغری سلول های چربی به گونه ای سرد می شوند که بدن قادر به شکستن و دفع آن ها می شود . در کرایولیپولیزر رسوبات چربی های نا خواسته به صورت کنترل شده و غیر تهاجمی شکسته می شوند تا فرم بدن بهبود یابد . بافت چربی زیر جلدی در دماهای پایین بدون آسیب رساندن به بافت های اطراف نابود می شود . به جای عمل لیپوساکشن می توانید از این روش برای لاغری استفاده کنید .

چنان چه قصد استفاده از این تکنیک را دارید باید ابتدا با دکتر رژیم لاغری خود در این باره مشورت کنید تا وی تشخیص دهد این روش برای شما مناسب است یا نه . برای گرفتن نتیجه مناسب با کرایولیپولیزر معمولا به سه یا پنج جلسه نیاز است اما تعداد جلسات دقیق بستگی به حجم منطقه مورد نظر دارد .در جلسه اول حدود 20 درصد از سلول های چربی از بین می رود و جلسات بعدی با فاصله 6 هفته از جلسه قبلی انجام می شود .

در کرایولیپولیزر سلول های چربی سرد شده و تا دمایی که باعث مرگ آن ها می شود سرد می شوند . از آن جایی که لیپید موجود در سلول های چربی در دمایی بالاتر از آب موجود در انواع سلول های دیگر منجمد می شود هیچ آسیبی به عصب ها یا بافت های دیگر وارد نمی شود .در نهایت سلول های چربی وارد یک زنجیره مرگ آپوتیک شده و به تدریج توسط سیستم ایمنی بدن دفع می شوند . این فرایند باعث می شود ضخامت لایه چربی به طور چشم گیری کم شود و ظاهر پهلو ها بهبود یابد .

برای کرایولیپولیزر یک کنداکتور مخصوص روی منطقه مورد نظر قرار داده می شود و بافت زیرجلدی با استفاده از تکنولوژی مکش بالا آورده می شود . پس از آن بافت چربی با تکنولوژی سرمادهی انتخاب شده سرد می شود و بافت زیر جلدی تخریب می گردد .

سلول های چربی موجود در بافت زیرجلدی مقدار زیادی اسیدهای چرب اشباع دارند به همین خاطر سرما تأثیر بیشتری بر روی آن ها دارد . با استفاده از کرایولیپولیزر می توان نقطه های چربی کوچک موجود در نواحی شکم ، پاها و پهلو ها را نیز مورد هدف قرار داد .پس از پایان یافتن مراحل درمان متابولیسم طبیعی بدن سلول های چربی تخریب شده را به تدریج از طریق کلیه ها و کبد دفع می کند .

نتایج این روش لاغری را بعد از 4 تا 6 هفته می توانید مشاهده کنید . در کرایولیپولیزر پوست بدن شل نمی شود زیرا سلول های چربی به تدریج از بدن خارج می شود و پوست بدن خود را با فرم جدید اندام هایی که لاغر تر شده اند تطبیق می دهد . این روش عوارض جدی ندارد اما ممکن است بعد از درمان قرمزی موضعی، کبودی و کمی بی‌حسی گذرا در پوست به وجود بیاید که پس از گذشت زمان از بین خواهد رفت .

درمان های دارویی

برای  لاغری می توان از درمان های دارویی مانند دارو های ضد اشتها هم استفاده کرد . داروهای ضد اشتها به صورت موقت باعث کاهش اشتهای فرد می شود اما می تواند عوارضی مانند ضعف ، افسردگی ، ریزش مو ، سوء تغذیه هم داشته باشد .محلول ها لاغری ، ژل ، کرم و صابون نیز وجود دارد که نه تنها منجر به تعریق در مناطقی از بدن می شود اما تغییری در مقدار چربی موجود در بدن افراد نمی دهد .

لاغری با ورزش

تحرک داشتن در زندگی روزمره بسیار مفید است . ورزش کردن علاوه بر این که برای سلامتی افراد مفید است برای اشخاصی که قصد دارند لاغر شوند نیز می تواند تأثیر گذار باشد. هر روز حتما ورزش کنید و از تمرینات خاصی برای لاغری استفاده کنید . به طور مثال با تمرینات شکمی یا حرکات مخصوص بازو وران چربی سوزی ایجاد شده و وزن کم می شود.

شاید پس از شروع تمرینات ورزشی حجم عضلات تان افزایش یابد و چند کیلو اضافه کنید اما برای کاهش وزن در بلند مدت این افزایش حجم عضلات ضروری است . هر زمان از روز که می توانید ورزش کنید حتی کارهای کوچک مانند پیاده روی تا فروشگاه یا محل کار هم می تواند برای لاغری تأثیرگذار باشد و به کاهش وزن شما کمک کند. برای افزایش زمان ورزش می توانید فعالیت های روزانه مانند گردگیری و جارو کردن خانه را بیشتر کنید تا تحرک تان افزایش یابد. فعالیت های سرگرم کننده ای که تحرک زیادی دارند را انجام دهید زیرا این فعالیت ها به سوزاندن کالری شما کمک می کند .

تغذیه مناسب

برای خود برنامه غذایی مناسبی داشته باشید به گونه ای که میزان کالری که در روز دریافت می کنید بر اساس نیاز بدنتان باشد و بیشتر از آن نباشد .داشتن برنامه غذایی مناسب کمک می کند به سرعت و با شکلی پایدار وزن کم کنید . روزانه باید حداقل 1200 کالری دریافت کنید بدون نظارت دکتر کالری دریافتی خود را کم تر از این مقدار نکنید. در برنامه غذایی خود وعده های غذایی متعادل مانند سبزیجات ، میوه ، غلات کامل، چربی‌های سالم و گوشت‌های بدون چربی قرار دهید . نصف بشقاب شام تان را با سبزیجات یا میوه ها و نصف دیگر آن را با غلات و گوشت های بدون چربی پر کنید.

لاغری شکم با ماساژ

چینی ها از ماساژ برای درمان و کاهش چربی استفاده می کنند . برای کاهش چربی ناحیه شکم می توانید آن را ماساژ دهید . تمرکز ماساژ بیشتر بر روی محل ذخیره چربی است. از دیگر روش های لاغری بدون جراحی عبارت است از :

  • سونا
  • شکم بندهای لاغری
  • طب سوزنی
  • رژیم های غذایی
دکمه بازگشت به بالا