عمومیکسب و کار برتر ایرانی

برای لاغری چه باید کرد

معمولا رژیم های غذایی، مکمل ها و روش های مختلف بسیاری برای به شما پیشنهاد می شود که شواهد علمی برای اثبات مفید بودن آنها وجود ندارد اما شما می توانید برای لاغری سریع  از روش هایی کمک بگیرید که پایه علمی دارند.در این مقاله از مجله سلامت دکتر بهشتیان با ۱۴ اصل مهم برای لاغری سریع آشنا خواهید شد.

روش های علمی کاهش وزن شامل موارد زیر می باشند:

رژیم فستینگ بگیرید

در این روش شما باید روزه های منظم و کوتاه مدت داشته باشید و وعده های غذایی خود را در بازه زمانی کوتاه تری در طول روز مصرف کنید.نشان می دهند روزه داری (فستینگ) متناوب و کوتاه مدت برای مدت ۲۴ هفته می تواند به لاغری سریع کمک کند.

رایج ترین روش های رژیم فستینگ متناوب شامل موارد زیر می شود:

یک روز در میان: یک روز در میان روزه بگیرید. در روزهایی که روزه ندارید یک رژیم غذایی معمولی داشته باشید. اما روزهایی که روزه دارید رژیم غذایی شما باید تنها ۲۵ تا ۳۰ درصد از انرژی مورد نیاز بدنتان را تامین کند.

رژیم ۵:۲ : در این روش شما باید دو روز در هفته روزه بگیرید. در این روزها ۵۰۰ تا ۶۰۰ کالری مصرف کنید.

روش ۱۶/۸ : برای این روش شما باید روزانه ۱۶ ساعت روزه بگیرید و تنها در یک بازه ۸ ساعته غذا بخورید. در اکثر موارد افراد از ظهر تا ۸ شب غذا می خورند. تحقیقات نشان می دهند که غذا خوردن در یک بازه زمانی محدود باعث مصرف کالری کمتر و لاغری سریع می شود. بهتر است روزهایی که روزه نمی گیرید الگوی تغذیه ای سالمی داشته باشید و از پرخوری پرهیز کنید.

فعالیت و غذاهای مصرفی خود را یادداشت کنید

برای لاغری سریع باید مراقب تغذیه خود باشید. موثرترین روش برای این کار نوشتن وعده های غذایی است.نتایج تحقیقی نشان داد که انجام تمرینات ورزشی مداوم به لاغری سریع کمک می کند. همچنین طبق نتایج مطالعه دیگری مشخص شد که بین لاغری سریع و دفعات نظارت بر مصرف غذا و ورزش ارتباط موثری وجود دارد. حتی یک برنامه ساده مانند گام شمار می تواند نقش مهمی در لاغری سریع شما داشته باشد.

با ذهن آگاهی غذا بخورید

در این روش باید به نحوه غذا خوردن خود توجه کنید. این کار به شما کمک می کند تا از غذایی که می خورید لذت ببرید و وزن سالمی داشته باشید.با توجه به اینکه اکثر افراد جامعه زندگی پر مشغله ای دارند اغلب تمایل دارند داخل ماشین، پشت میز کار، حین تماشای تلویزیون و سریع غذا بخورند. در نتیجه بسیاری از آنها توجه خاصی به غذا خوردن خود ندارند.

تکنیک هایی که به شما کمک می کند تا با دقت غذا بخورید عبارتند از:

 • برای غذا خوردن تر جیحا پشت میز بنشینید: با تمرکز غذا بخورید و از این لحظات لذت ببرید.
 • از حواس پرتی حین غذا خوردن اجتناب کنید: تلویزیون، لپ تاپ یا تلفن را روشن نکنید.
 • به آهستگی غذا بخورید: برای جویدن و مزه کردن غذا زمان بگذارید. این کار به مغز شما زمان کافی می دهد تا سیگنال های بودن را تشخیص دهد و از پرخوری جلوگیری می کند، در نتیجه باعث لاغری سریع می شود.
 • انتخاب وعده های غذایی مناسب: وعده های غذایی سرشار از مواد مغذی داشته باشید تا سریع تر سیر شوید.

What should be done to lose weight?

لوسیون لاغری  یک چربی سوز طبیعی است که سوخت و ساز بدن را پس از استفاده از آن بالا می‌برد و در زمانی کوتاه شروع به چربی سوزی در بدن نموده و باعث کاهش سایز در بدن فرد می‌گردد. از ترکیبات مهم استفاده شده در این لوسیون خارق‌العاده عصاره قهوه, جینسینگ, گلیسیرین, کافئین و … استفاده گردیده که باعث افزایش کارای محصول می‌گردد. همچنین از محصول فوق به دلیل داشتن ترکیبات عالی که در آن استفاده شده و در بالا ذکر گردید می‌توان برای ماساژ درمانی و رفع خستگی از آن بهره برد. با استفاده مکرر از لوسیون لاغری سامی استالیش گردش خون و متابولیسم بدن افزایش پیداکرده که باعث کاهش وزن و سایز بدن می‌گردد.

 برای لاغری سریع در وعده صبحانه پروتئین مصرف کنید

مصرف پروتئین می تواند هورمون های اشتها را تنظیم کند و به شما احساس سیری بدهد. این اتفاق بیشتر به دلیل کاهش هورمون گرسنگی گرلین و افزایش هورمون های سیری پپتید YY، GLP-1 و کوله سیستوکینین است.نتایج تحقیقی که بر روی بزرگسالان انجام شد نشان می دهد که اثرات هورمونی صبحانه سرشار از پروتئین می تواند تا چند ساعت ادامه داشته باشد.بهترین وعده های صبحانه با پروتئین بالا شامل تخم مرغ، جو دوسر، کره، مغزها، دانه هاو پودینگ است.

مصرف شکر و کربوهیدرات ساده را کم کنید

نوشیدنی های و مواد غذایی در کشور ما به طور فزاینده ای سرشار از قندهای مصنوعی است که به شدت باعث می شوند.کربوهیدرات های تصفیه شده یعنی غذاهایی مانند برنج سفید، نان و ماکارونی که به شدت فرآوری شده و فاقد فیبر و سایر مواد مغذی هستند نیز باعث افزایش وزن می شوند.این غذاها سریع هضم شده و به سرعت به گلوکز تبدیل می شوند.گلوکز اضافی وارد خون شده با تحریک هومورن انسولین باعث ذخیره چربی در بافت چربی میشود و در نهایت به افزایش وزن کمک می کند.

در صورت امکان غذاهای سالم زیر را با مواد فرآوری شده جایگزین کنید:

 • برنج سبوس دار، نان سبوس دار و پاستا سبوس دار به جای انواع سفید آن
 • میوه، آجیل و دانه های مغذی به جای تنقلات سرشار از قند
 • دمنوش های گیاهی و میوه به جای نوشیدنی های سرشار از قند
 • اسموتی با آب یا شیر به جای آب میوه

برای لاغری سریع زیاد فیبر مصرف کنید

فیبر به کربوهیدرات های گیاهی گفته می شود که برخلاف شکر و نشاسته در روده کوچک هضم نمی شوند. افزودن مقدا زیادی فیبر در رژیم غذایی باعث افزایش احساس سیری شده و به احتمال زیاد باعث لاغری سریع می شود.

غذاهای سرشار از فیبر عبارتند از:

 • غلات صبحانه سبوس دار، ماکارونی سبوس دار، نان سبوس دار، جو، جو دوسر، دانه چاودار
 • میوه و سبزیجات
 • نخود، لوبیا و حبوبات
 • آجیل و دانه ها مغذی

باکتری های روده را متعادل کنید

یکی از جدیدترین حوزه های مطالعاتی بررسی تاثیر باکتری های روده بر کنترل وزن است.داخل روده انسان میکرو ارگانیسم های مختلف بسیاری وجود دارد که از جمله آن ها می توان به ۳۷ تریلیون باکتری اشاره کرد.داخل روده هر انسان باکتری های مختلف زیادی وجود دارد که برخی از آن ها می توانند میزان انرژی دریافتی از غذا را افزایش داده و منجر به رسوب چربی و افزایش وزن شوند.

مصرف برخی غذاها باعث افزایش تعداد باکتری های خوب روده می شوند از جمله:

 • انواع مختلفی از گیاهان خوراکی: افزایش مصرف میوه ها، سبزیجات و غلات در رژیم غذایی باعث افزایش جذب فیبر و انواع متنوع تری از باکتری های روده می شود. شما باید دقت کنید که سبزیجات و سایر غذاهایی گیاهی ۷۵ درصد از وعده غذایی شما را تشکیل دهند.
 • غذاهای تخمیر شده: این نوع غذاها باکتری ها خوب را تقویت کرده و در عین حال از رشد باکتری های بد جلوگیری می کنند. محصولات لبنی پروبیوتیک، کلم ترش، ماست و دوغ کفیر حاوی مقادیر مناسبی از  پروبیوتیک ها هستند و به افزایش باکتری ها خوب کمک می کنند. همچنین سایر تحقیقات نشان می دهند که کفیر می تواند به کاهش وزن در زنان که اضافه وزن دارند کمک کند.
 • غذاهای پری بیوتیک: این غذاها رشد و فعالیت برخی از باکتری های خوب را تحریک کرده و باعث کنترل وزن می شوند. فیبر پری بیوتیک در بسیار از میوه ها و سبزیجات به ویژه ریشه کاسنی، کنگر فرنگی، ، سیر، مارچوبه، تره فرنگی، و آووکادو وجود دارد. این ماده همچنین در غلاتی مانند جو و هم یافت می شود.

راهنمای انتخاب سایز گن لاغری

گن یکسره لیفت باسن آرتان که مد نظرتان است ابتدا باید بر حسب نیاز مدل گن را انتخاب کنید , انواع گن شامل ،گن سرتاسری ،شلوار گنی ، گن بازو ،گن ساعت شنی و …. قدم دوم برای خرید گن لاغری تشخیص درست سایز گن می باشد. .به طور فرض اگر سایز لباس فردی 44 باشد حتما باید گن لاغری استفاده کند که 2 سایز کوچکتر از سایز معمول خودش باشد.

البته انتخاب سایز گن به شرایط استفاده فرد هم بستگی دارد, مثلا اگر شما می خواهید برای یک مهمانی خاص در یک شب از گن لاغری استفاده کنید تا اندامتان در حالت و فرم دلخواه قرار بگیرد می توانید یک سایز کوچکتر خریداری کنید اما اگر تمایل دارید که به طور روزانه و مداوم از گن لاغری استفاده کنید باید با سایزی را انتخاب نمایید که در عین خاصیت گنی بودن باعث موذب شدن و احساس ناراحتی در شما نشود و تمام روزبتوانید با بر تن داشتن گن لاغری خود به فعالیت های روزانه بپردازید.

این گن ها به دلیل اثربخشی در ایجاد ظاهری صاف تر و باریک تر برای زنان در سراسر جهان محبوب هستند. با این حال، مهم است که توجه داشته باشید که هیچ مدرک علمی برای اثبات اثربخشی گن های ساعت شنی در کاهش وزن یا چربی بدن وجود ندارد.

در اینجا چند نکته برای انتخاب گن ساعت شنی انچری کلمبیا آورده شده است:

 • اندازه مناسب را انتخاب کنید. گن باید به درستی جا بیفتد تا راحت باشد و کار خود را به درستی انجام دهد.
 • نوع مناسب را انتخاب کنید. گن های مختلفی برای اهداف مختلف وجود دارد، بنابراین مهم است که گنی را انتخاب کنید که برای نیازهای شما مناسب باشد.
 • یک برند معتبر را انتخاب کنید. مارک های مختلفی از گن های ساعت شنی کلمبیایی در بازار وجود دارد، بنابراین مهم است که برندی را انتخاب کنید که به کیفیت آن معروف باشد.

اگر به دنبال گن ساعت شنی کلمبیایی هستید، حتماً تحقیق کنید و یک برند و نوع مناسب را برای خود انتخاب کنید.

دکمه بازگشت به بالا