افزایش نرخ مالیات ارزش افزوده و نگرانی های مدیران کسب و کار اینترنتی

با تصویب افزایش 1 درصدی مالیات ارزش افزوده و 10 درصدی شدن آن، بسیاری از فروشنده های موبایل، لوازم جانبی و قطعات آن نگرانی هایی از بابت افزایش قیمت محصولاتشان در سال آینده داشته اند. در این بخش خبری قصد داریم تا نظر مدیران برخی از فروشگاه های اینترنتی فعال در این عرصه را جویا شده و به اختصار در این بخش به آنها بپردازیم.

 تکنولایف

تکنولایف را میتوان یکی از معروف ترین فروشگاه های اینترنتی در زمینه فروش کالای دیجیتال دانست. به عقیده مدیر این مجموعه، افزایش مالیات بر ارزش افزوده به 10 درصد، میتواند تاثیر نامطلوبی بر روی تمایل خریداران به خرید گوشی جدید و یا لوازم جانبی آن خواهد داشت.

الان بخریم

وبسایت های بسیاری در زمینه فروش لوازم جانبی به صورت تخصصی فعالیت میکنند که الان بخریم یکی از آنهاست. با افزایش مالیات به 10 درصد بسیاری از لوازم جانبی موبایل نیز تحت تاثیر این جریان قرار خواهند گرفت. این افزایش قیمت حتی فروش کالاهای پرطرفداری چون هندزفری موبایل را تحت تاثیر قرار خواهد داد.

کالاتیک

کالاتیک نیز از جمله معروف ترین وبسایت هایی است که بخشی از بازار فروش موبایل و لوازم جانبی را در اختیار دارد. به عقیده مدیر این فروشگاه اینترنتی نیز افزایش میزان مالیات میتواند تاثیر نامطلوبی بر روی فروش این مجموعه داشته باشد.

شوجی ایران

شوجی ایران نیز به صورت تخصصی لوازم جانبی موبایل ارائه میدهد. باتوجه به وارداتی بودن تمامی لوازم جانبی ارائه شده این سایت نیز علاوه بر تاثیر پذیری از افزایش نرخ ارز، افزایش درصد مالیات نیز میتواند به نحوی بر روی قیمت کالاهای ارائه شده توسط این سایت نیز تاثیر گذار باشد.

موبایل 140

موبایل 140 را همه به تبلیغات تلویزیونی، محیطی و تبلیغاتی که در بستر پخش آنلاین فیلم و سریال انجام داده است می شناسند. این وبسایت نیز در عرصه فروش موبایل و لوازم دیجیتال فعالیت میکند که به گفته مدیریت آن افزایش نرخ مالیات موجب افزایش قیمت کالاهای ارائه شده توسط این فروشگاه شده و در پی آن کاهش توان خرید مردم میتواند بر روی میزان فروش این مجموعه تاثیر گذار باشد.

جرمن پارت

در کنار موبایل و لوازم جانبی، افزایش مالیات ارزش افزوده مطمئنا بر روی قیمت قطعات موبایل و همچنین ابزار تعمیر موبایل نیز تاثیر گذار خواهد بود، به گفته مدیر جرمن پارت، یکی از جمله با سابقه ترین وبسایت های فعال در بحث واردات قطعات موبایل، این امر حتی ممکن است تعمیر موبایل را نیز از صرفه خارج کند و دیگر کمتر کسی به فکر تعمیر موبایل خود نیز بیوفتد.

به نظر شما تصمیم اخیر در خصوص افزایش مالیات ارزش افزوده میتواند تاثیرات مثبتی در کوتاه مدت یا بلند مدت داشته باشد؟

جام جم آنلاین

دکمه بازگشت به بالا