عمومیکسب و کار برتر ایرانی

دوربین مدار بسته مناسب زمستان

دوربین مداربسته ابزاری ارزشمند برای امنیت و نظارت بر خانه، محل کار و حتی نظارت بر فعالیت کودکان است. این دوربین ها می توانند به شما کمک کنند تا از دارایی های خود محافظت کنید، فعالیت ها را زیر نظر داشته باشید و در صورت وقوع حوادث، شواهدی داشته باشید. اکثر دوربین های مداربسته داهوا، دمای کاری از 40- درجه سانتی گراد تا 60+ درجه سانتی گراد را دارا هستند که این موضوع دلیل مهمی برای خرید دوربین مداربسته داهوا است.

اغلب دوربین ها نیز دمای کاری از 30- درجه سانتی گراد تا 70+ درجه سانتی گراد را دارند. البته به دلیل اینکه دوربین های مداربسته هر کدام، طراحی متفاوتی دارند این میزان متفاوت خواهد بود. توجه داشته باشید که تمامی محصولات شرکت داهوا دارای دیتاشیت هستند. در این دفترچه توضیحات که در سایت داهوا قرار دارد، شما اطلاعات مهمی نظیر دمای کارکرد این محصولات را می توانید در اختیار داشته باشید.

علاوه بر این موضوعات، شما باید در نظر داشته باشید که محل نصب و شرایط قرارگیری دوربین مداربسته به چه صورت است، یعنی شما باید بدانید که دوربین در چه فضایی نصب شود تا از آسیب های ناشی از سرما و یخ زدگی در امان بماند. دوربین های بولت و اسپیددام داهوا معمولا برای این شرایط تولید شده اند و مقاومت فوق العاده ای دارند. در ادامه با ما در ایرانکمز همراه باشید تا به بررسی عوامل و مسائل پیرامون دوربین مداربسته مناسب زمستان بپردازیم.

مزایای استفاده از دوربین مداربسته در زمستان

استفاده از دوربین مداربسته در زمستان مزایای زیر را دارد:

 • افزایش امنیت: دوربین های مداربسته می توانند به شما کمک کنند تا از دارایی های خود در برابر سرقت و سایر جرایم در زمستان محافظت کنید.
 • نظارت بر فعالیت ها: دوربین های مداربسته می توانند به شما کمک کنند تا فعالیت ها را در زمستان زیر نظر داشته باشید.
 • جمع آوری شواهد: دوربین های مداربسته می توانند در صورت وقوع حوادثی مانند لیز خوردگی ماشین، شواهدی را برای کمک به تحقیقات ارائه دهند.

با این حال، در زمستان، دوربین های مداربسته ممکن است با چالش هایی روبرو شوند که در ادامه بعضی از چالش های مهم را شرح می دهیم.

چالش های دوربین مداربسته در زمستان

در زمستان، دوربین مداربسته ممکن است با چالش هایی مانند سرما، رطوبت، برف و باران و تغییر نور روبرو شویم.

 • سرما: دمای پایین می تواند باعث آسیب به دوربین های مداربسته شود.
 • رطوبت: رطوبت نیز از عواملی است که می تواند باعث یخ زدگی دوربین های مداربسته شود.
 • برف و باران: برف و باران می تواند دید دوربین های مداربسته را محدود کند.
 • تغییر نور: کاهش نور در زمستان می تواند باعث کاهش کیفیت تصویر دوربین های مداربسته شود.

ویژگی های دوربین مداربسته مناسب زمستان

برای اینکه دوربین های مداربسته در زمستان عملکرد خوبی داشته باشند، باید دارای ویژگی های خاصی باشند. این ویژگی ها عبارتند از:

 • ضد آب و ضد گرد و غبار: وربین های مداربسته باید دارای گواهینامه IP66 یا IP67 باشند تا در برابر آب و گرد و غبار مقاوم باشند.
 • مقاوم در برابر سرما: دوربین های مداربسته باید دارای گواهینامه EN50104 باشند تا در برابر دمای پایین مقاوم باشند.

وجود دید در شب عالی: دوربین های مداربسته باید دارای دید در شب باشند تا بتوانند در شرایط کم نور نیز تصاویر واضحی ثبت کنند.

انواع دوربین مداربسته مناسب زمستان

دوربین های مداربسته مختلفی وجود دارند که برای استفاده در زمستان مناسب هستند. برخی از محبوب ترین انواع دوربین های مداربسته مناسب زمستان عبارتند از:

 • دوربین های مداربسته دام: دوربین های مداربسته دام گزینه ای مناسب برای نصب در داخل ساختمان ها هستند. این دوربین ها معمولاً کوچک و جمع و جور هستند و می توان آنها را به راحتی نصب کرد. بسیاری از دوربین مداربسته دام داهوا دارای استاندارد IP67 هستند و به راحتی می توانیم از آن ها در هر فضایی استفاده کنیم.
 • دوربین های مداربسته بولت: دوربین های مداربسته بولت گزینه ای مناسب برای نصب در خارج از ساختمان ها هستند. این دوربین ها معمولاً مقاوم تر از دوربین های مداربسته دام هستند و می توانند در برابر باد و باران مقاومت کنند. اصولا دوربین مداربسته بولت برای استفاده در فضای خارجی ساختمان ساخته شده است. این محصولات همگی دارای استاندارد IP67 هستند.
 • دوربین‌های مداربسته اسپید دام: این دوربین‌ها می‌توانند به سرعت حرکت و چرخش داشته باشند و تصاویری با کیفیت بالا ثبت کنند. دوربین‌های اسپید دام معمولاً برای نظارت بر مناطقی که احتمال وقوع حوادث در آنها زیاد است استفاده می‌شوند. این دوربین ها نیز دارای استاندارد IP67 هستند.

نصب دوربین مداربسته در زمستان

هنگام نصب دوربین مداربسته در زمستان، باید نکاتی را در نظر بگیرید. این نکات عبارتند از:

 • دوربین را در مکانی نصب کنید که در معرض باد و باران نباشد.
 • دوربین را کاملا محکم نصب کنید تا در برابر باد و طوفان مقاومت کند.
 • دوربین و لنز دوربین را به طور منظم تمیز کنید تا از تجمع برف و یخ جلوگیری کنید و دید دوربین از بین نرود.

تعمیر و نگهداری دوربین مداربسته در زمستان

دوربین های مداربسته را باید به طور منظم سرویس و نگهداری کنید تا عملکرد آنها در زمستان تضمین شود. این سرویس و نگهداری باید شامل موارد زیر باشد:

 • تمیز کردن دوربین: دوربین های مداربسته را باید به طور منظم تمیز کنید تا از تجمع گرد و غبار و آلودگی جلوگیری کنید.
 • تعویض قطعات فرسوده: قطعات فرسوده دوربین مداربسته را باید به موقع تعویض کنید تا عملکرد دوربین تضمین شود.
 • آزمایش دوربین: دوربین مداربسته را باید به طور منظم آزمایش کنید تا از عملکرد صحیح آن اطمینان حاصل کنید.

مشکلات فنی دوربین مداربسته در زمستان

مشکلات فنی دوربین مداربسته در زمستان می تواند به دلیل سرما یا برف و باران باشد. برای جلوگیری از بروز مشکلات فنی، می توان از راهکارهای زیر استفاده کرد:

 • استفاده از دوربین مداربسته با استانداردهای بالا: دوربین های مداربسته با استانداردهای بالا معمولاً از کیفیت ساخت بهتری برخوردار هستند و در برابر سرما و برف و باران مقاوم تر هستند. تمامی محصولات داهوا از کیفیت ساخت بسیار بالایی برخوردار است که می تواند تا سال ها شما را بی نیاز از هر هزینه ای کند.
 • استفاده از تجهیزات با کیفیت: استفاده از تجهیزات با کیفیت مانند کابل، منبع تغذیه و سیم کشی مناسب می تواند از بروز مشکلات فنی جلوگیری کند. تجهیزات اصلی برای نصب دوربین مداربسته باید به گونه ای انتخاب شود که تا چندین سال شما را از بازسازی و تعمیر بی نیاز کند.
 • نگهداری و نظافت از دوربین مداربسته: نگهداری و نظافت از دوربین مداربسته می تواند از بروز مشکلات فنی جلوگیری کند. دوربین باید به طور منظم تمیز شود و از ضربه و فشار محافظت شود. یکی از مشکلات پس از خرید دوربین مداربسته این است که معمولا خریداران توجه خاصی به نگهداری و نظافت دوربین ندارند. همین مسئله بر طول عمر دستگاه، سلامت و کارایی دستگاه تاثیر گذار است. به عنوان مثال وجود برف روی لنز دوربین مداربسته باعث ایجاد تصویر نامطلوب می شود.

سخن پایانی برای نصب دوربین مداربسته در زمستان

دوربین های مداربسته ابزاری ارزشمند برای امنیت و نظارت هستند. با انتخاب دوربین مداربسته مناسب زمستان و رعایت نکات نصب صحیح یاد شده، می توانید از این دوربین ها در زمستان نیز به طور موثر استفاده کنید. اما همیشه به یاد داشته باشید که برای خرید دوربین مداربسته ابتدا باید نیازها و اولویت های خود از خرید دوربین مداربسته را بشناسید. انتظارات و اولویت های شماست که تعیین می کند برای خرید دوربین مداربسته چه مقدار هزینه کنید. بعبارتی شما باید ابتدا بدانید که به چه دوربین مداربسته ای برای چه فضایی نیاز دارید، پس از آن گزینه های مختف پیش رو را پیدا کنید و سپس با توجه به بودجه ای که برای خرید دوربین مداربسته در نظر گرفته اید اقدام به خرید دوربین مداربسته کنید.

به عنوان مثال اگر یک فرد دنبال خرید یک دوربین مداربسته بولتِ میکروفن دار است که دارای دید در شب رنگی (Full Color) است قطعا محصولات بی نظیری از برند داهوا را می تواند در اختیار داشته باشد.

این موضوع (مشخص بودن انتظارات و اولویت ها) از اصلی ترین دلایل یک خرید خوب است، چون شما با توجه به آنچه در ذهن دارید خرید دوربین مداربسته را انجام داده اید و با این دیدگاه انتخاب بهترین دوربین مداربسته بازار برای شما آسان خواهد بود.

در آخر باید گفت که خرید دوربین مداربسته از فروشگاه اینترنتی ایرانکمز به راحت ترین شکل ممکن فراهم شده است. شما در فروشگاه اینترنتی ایرانکمز می توانید تمامی محصولات را بررسی کنید و با توضیحات تخصصی ارائه شده در این سایت شما می توانید به بهترین شکل ممکن انتخابی فوق العاده داشته باشید که تا سال ها بی نیاز از هزینه مجدد برای تجهیزات امنیتی خود باشید. تیم ایرانکمز آماده ارائه بهترین پیشنهادات برای خرید دوربین مداربسته و حتی نصب دوربین مداربسته است. پس همین حالا با شماره 09022095115 تماس حاصل فرمایید.

دکمه بازگشت به بالا