اجتماعی

۳۴۶ هزار خدمت درمانی به حجاج کشورمان ارائه شد/ بستری ۸۷ زائر ایرانی در بیمارستان‌های عربستان

رئیس جمعیت هلال احمر از ارائه بیش از ۳۴۶ هزار خدمت درمانی و امدادی به حجاج ایرانی در ایام حج و در کشور عربستان تا امروز خبر داد.

به گزارش باراناخبر، دکتر پیرحسین کولیوند با اشاره به حضور و خدمات‌رسانی کادر بهداشت و درمان هلال‌احمر ایران در مراسم حج تمتع در کشور عربستان گفت: از روز سوم خردادماه جاری و همزمان با اعزام حجاج به عربستان تا پایان روز ۸ تیرماه، ۳۴۶ هزار و ۱۴۴ خدمت بهداشتی و درمانی در مراکز درمانی ثابت و سیار هلال احمر ایران به حجاج ارائه شده است.

وی افزود: در این مدت در مجموع، ۲۵۹ هزار و ۳۹۲ مورد ویزیت عمومی و تخصصی در مجموعه هتل‌های محل اقامت زائران ایرانی، بیمارستان هلال‌احمر و بیمارستان‌های صحرایی هلال‌احمر در عرفات، منا و مشعر به حجاج ارائه شده است.
وی افزود: در این مدت همچنین ۱۴۸۸ مورد بستری اورژانس، ۱۵ هزار و ۵۷۸ مورد خدمات پاراکلینیکی شامل نوار قلب، عکس رادیولوژی و …، ۵۴ هزار و ۴۲۳ مورد خدمات نوار قلب، فشار خون و قند خون، تزریقات، پانسمان و سرم تراپی در مراکز درمانی ایران در مکه و مدینه به حجاج کشورمان ارائه شده است.

براساس گزارش پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر؛ کولیوند افزود: ۲۵۲۴ مورد امدادرسانی و انتقال بیماران به مراکز درمانی نیز از خدمات ارائه شده در این مدت بوده است.
رئیس جمعیت هلال احمر تاکید کرد: در حال حاضر ۵۵ زائر ایرانی در بیمارستان هلال‌احمر ایران و ۲۲ زائر نیز در بیمارستان سعودی بستری هستند.

انتهای پیام

گروه تحریریه علوم اجتماعی

تحلیل‌گر مسائل اجتماعی با نگاهی منصفانه به تفاوت‌های اجتماعی و تبعیضات نژادی.
دکمه بازگشت به بالا