بین الملل

۱۹ شهید از حزب‌الله طی درگیری‌های دو هفته اخیر با رژیم صهیونیستی

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری آنلاین باراناخبر، با اطلاعیه بامداد یکشنبه جنبش مقاومت حزب‌الله درباره شهادت دو رزمنده دیگر این جنبش در جریان حملات رژیم موقت صهیونیستی به جنوب لبنان، شمار شهدای حزب‌الله طی دو هفته اخیر به ۱۹ نفر رسید.

جنبش حزب‌الله شامگاه شنبه نیز از شهادت دو نفر دیگر از نیروهای خود در درگیری با با نظامیان رژیم تروریست صهیونیستی خبر داده بود.

در ادامه مقابله جنبش حزب‌الله با تجاوزات ارتش رژیم کودک‌کُش صهیونیستی، اشغالگران شامگاه شنبه بعد از دو هفته به انجام حملات هوایی به جنوب لبنان روی آوردند.

 حزب‌الله روز شنبه برای پنجمین بار با انتشار بیانیه‌ای از حمله به مواضع نظامیان صهیونیست در واکنش به تجاور آنها به جنوب لبنان خبر داد. این جنبش با اشاره به اینکه این حمله با موشک هدایت شونده صورت گرفته است، خبر داد، در جریان این حمله، یک خودروی هامر در اطراف مقر «دوفیف» هدف قرار گرفت و چند نفر کشته و زخمی شدند.

 

 

بعد از آغاز عملیات «طوفان الاقصی» توسط جنبش مقاومت حماس علیه رژیم تروریست صهیونیستی در تاریخ هفتم اکتبر که منجر به هلاکت حداقل ۱۵۰۰ صهیونیست و زخمی شدن نزدیک به ۵۰۰۰ نفر از آنها شد، کابینه رژیم اشغالگر قدس دستور آغاز حملات گسترده به نوار غزه را صادر کرد.

«یوآو گالانت» وزیر جنگ تل‌آویو با دستور اعمال محاصره همه‌جانبه علیه نوار غزه، ورود هرگونه غذا، دارو، سوخت، برق و حتی آب به این منطقه را ممنوع کرد.

طبق آمارهای وزارت بهداشت فلسطین، تعداد قربانیان تجاوزات همه‌جانبه رژیم صهیونیستی به مردم در نوار غزه و کرانه باختری به حدود ۵ هزار شهید و بیش از ۱۴ هزار مجروح رسیده است.

پایان پیام/
این مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنید

کارگروه خبری مقالات بین المللی

نویسنده اخبار بین‌المللی با تمرکز بر رویدادهای فضایی و نجومی جهانی. با دانش در زمینه اخبار فضایی، کشف‌های نجومی و پیشرفت‌های فضانوردی، به شما اخبار جذاب و تحلیل‌هایی را درباره رویدادهای فضایی، اکتشافات نجومی و تاثیرات آن‌ها بر جوامع ارائه می‌دهم. با استفاده از روش‌های تحلیلی و علمی، به شما دیدی جامع از تحولات فضایی و نجومی جهانی می‌دهم.
دکمه بازگشت به بالا