بین الملل

۱۴ کشته و زخمی در حادثه کامیون حامل نظامیان آمریکایی

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری آنلاین باراناخبر، رسانه‌های آمریکایی شامگاه سه‌شنبه از وقوع حادثه برای کاروان خودروی حامل نظامیان این کشور در آلاسکا خبر دادند.

بر اساس گزارش‌ها، این وسیله نقلیه، یک خودروی تاکتیکی متوسط سبک (LMTV) حامل ۱۷ نظامی آمریکایی بود که راننده حین حرکت در جاده کنترل آن را در حومه سالچا، واقع در آلاسکا، از دست داد.

به نوشته وبگاه «دیلی میل»، در پی این حادثه و واژگونی وسیله نقلیه ارتش آمریکا در جاده خاکی به سمت منطقه آموزشی یوکان، ۲ نظامی کشته و ۱۲ نظامی دیگر مجروح شدند.

یک مقام نظامی آمریکا گفته که آن ۱۷ خدمه نیروهای لشکر ۱۱ هوابرد به سمت منطقه آموزشی یوکان متعلق به ارتش در حدود ۳۰ مایلی از «فورت وین رایت» در حرکت بودند که دچار حادثه شدند.

طبق این گزارش، مقامات ارتش آمریکا می‌گویند که علت این حادثه همچنان در دست بررسی است.

وقوع حوادث مختلف برای وسایل نقلیه زمینی و هوایی ارتش آمریکا طی ماه‌های اخیر افزایش یافته و چندی پیش نیز در جریان سقوط هواپیمای حامل تفنگداران دریایی آمریکا در جزیره‌ای در شمال استرالیا ۳ تفنگدار این کشور کشته و ۲۰ نفر مجروح شدند. (جزئیات بیشتر)

 

 

پایان پیام/
این مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنید

کارگروه خبری مقالات بین المللی

نویسنده اخبار بین‌المللی با تمرکز بر رویدادهای فضایی و نجومی جهانی. با دانش در زمینه اخبار فضایی، کشف‌های نجومی و پیشرفت‌های فضانوردی، به شما اخبار جذاب و تحلیل‌هایی را درباره رویدادهای فضایی، اکتشافات نجومی و تاثیرات آن‌ها بر جوامع ارائه می‌دهم. با استفاده از روش‌های تحلیلی و علمی، به شما دیدی جامع از تحولات فضایی و نجومی جهانی می‌دهم.
دکمه بازگشت به بالا