حوادث

کاوشگر ناسا به نقطه تاریخی رسید

آفتاب‌‌نیوز :

مریخ نورد Perseverance ناسا به زودی به مقصد بعدی خود در مریخ خواهد رفت: «یک اتصال زمین شناسی به نام «Jurabi Point»، جایی که ممکن است شکاف دیگری در یک تخته سنگ مریخی یافت شود. ماموریت اصلی «Perseverance» جستجوی نشانه‌های احتمالی است که نشان می‌دهد زمانی زندگی در اطراف این منطقه که زمانی مملو از آب بود وجود داشته‌است.

به عنوان بخشی از این تلاش، ربات به یک اتصال سه طرفه به نام نقطه جورابی می‌رود، جایی که زمین غنی دارد. آتاناسیوس کلیداراس، محقق سیاره‌ای در دانشگاه پردو و یکی از اعضای تیم استقامت، در یک پست وبلاگی ناسا نوشت: «این منطقه حتی قبل از اینکه Perseverance روی سطح مریخ در فوریه ۲۰۲۱ فرود آید، مورد علاقه محققان بود.»

هدف کمپین حاشیه، کاوش در لبه بیرونی دهانه و بررسی مواد کربناته موجود در آن است تا کاوشگر به این موضوع که این سنگ‌ها چگونه شکل گرفته‌اند و چگونه تغییر کرده‌اند، پی ببرند که می‌تواند نشان دهد زمانی مریخ از حیات در این منطقه پشتیبانی می‌کرده‌است.

قبل از اینکه Perseverance به این محل اتصال زمین‌شناسی مریخ برود، بررسی سنگ‌های منحنی را در محل فعلی‌اش کامل می‌کند. Perseverance در حال حاضر با دوربین Mastcam-Z خود از این صخره‌ها تصویربرداری می‌کند. این مریخ نورد با استفاده از ابزار‌های علمی از راه دور خود مانند SuperCam در حال بررسی هوازدگی سنگ‌های رسوبی در این منطقه است.

تیم تحریریه حوادث

نویسنده حوادثی هستم که تمامی طیف رویدادها را پوشش می‌دهم. از اخبار سیاسی تا رویدادهای فرهنگی و ورزشی، همه را با اهمیت برابر می‌شمارم.
دکمه بازگشت به بالا