وقوع سومین زمین‌لرزه در نیشابور/ اماکن اضطراری آماده اسکان مردم

باراناخبر/خراسان رضوی رئیس جمعیت هلال‌احمر نیشابور گفت: از ساعت ۱۲ ظهر امروز ۲۴ مهرماه تاکنون ۳ زمین‌لرزه در مقیاس‌های مختلف شهرستان را لرزانده است.

اسماعیل شاه بیگی در گفت و گو با باراناخبر اظهار کرد: اولین زمین‌لرزه به بزرگی ۳ و ۷ دهم ریشتر ساعت ۱۲ و ۶ دقیقه و ۱۵ثانیه در نیشابور روی داد.

وی عنوان کرد: دومین زمین‌لرزه با ۳.۵ درجه در امواج درونی زمین (ریشتر) در عمق ۸ کیلومتری زمین و در ساعت۱۶ و ۱۶ دقیقه و ۲۳ ثانیه و سومین آن نیز به بزرگی ۲.۷ دهم ریشتر در ساعت ۱۶ و ۱۹ دقیقه و ۴۸ ثانیه در عمق ۱۰ کیلومتری زمین به وقوع پیوست.

رئیس جمعیت هلال‌احمر نیشابور در ادامه با اشاره به اینکه پس از وقوع اولین زمین‌لرزه بلافاصله نیروها فراخوان و به حال آماده‌باش درآمدند، عنوان کرد: اکنون سه تیم در خود هلال‌احمر شهرستان در آماده‌باش کامل هستند، همچنین خانه‌های هلال نیز به ویژه آن‌هایی که در دامنه کوه بینالود هستند از جمله بشرآباد، بوژان، داس و خرو همه در آماده‌باش به سر می‌برند.

وی با بیان اینکه تاکنون هیچ‌گونه خسارت مالی و جانی از سوی خانه‌های هلال گزارش نشده است، بیان کرد: هرچند کانون زمین‌لرزه صبح در اوش بود اما کانون آخرین زمین‌لرزه در سمت طرقبه شاندیز بوده است، بر اساس ارزیابی‌های صورت گرفته از شهرستان زبرخان و سایر مناطق مشکلی نداشته‌ایم.

رئیس جمعیت هلال‌احمر نیشابور، از فعالیت ۶۰ خانه هلال در نیشابور بزرگ خبر داد و افزود: در حال حاضر ۱۸ خانه هلال در نیشابور و باقی در میان جلگه و زبرخان فعالیت دارند و هم اکنون با همه آنها در ارتباط هستیم.

وی در ادامه با اعلام اینکه هم اکنون تمامی نیروها با تجهیزات مورد نیاز در آماده‌باش کامل هستند، گفت: در نیشابور بزرگ ۳۳ مکان برای مواقع اضطراری پیش‌بینی شده که بیشتر سوله‌های سرپوشیده هستند.

شاه بیگی با بیان اینکه این مکان‌ها برای اسکان اضطراری مردم در صورت نیاز هیچ گونه مشکلی ندارند و در آماده‌باش کامل قرار دارند، افزود: حتی با اردوگاه باغرود نیز هماهنگی شده تا در صورت نیاز از آن هم بشود استفاده نمود.

وی همچنین در خصوص وضعیت انبار امدادی هلال‌احمر گفت: خوشبختانه هیچ گونه مشکلی در شهرستان نداریم و نیازهای اولیه در شهرستان وجود دارد، ضمن اینکه شهرستان مشهد به عنوان پشتیبان در آماده‌باش کامل برای مواقع ضروری است.

رئیس جمعیت هلال‌احمر نیشابور با توجه به وقوع چندین زمین‌لرزه از شهروندان خواست در حد امکان از تردد غیرضروری پرهیز کرده و خونسردی خود را حفظ کنند. همچنین شهروندان برای امشب آمادگی داشته باشند و ملزومات و لباس گرم را تهیه کنند تا در صورت نیاز از آنها برای امشب استفاده کرد.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا