بین الملل

هشدار روسیه درباره ظهور داعش در آفریقا

معاون رئیس سرویس امنیت فدرال روسیه (FSB) درباره تناسخ و ظهور داعش تحت عنوان “خلافت آفریقایی” هشدار داد.

به گزارش باراناخبر، به نقل از خبرگزاری راشا تودی، ایگور سیروتکین، معاون رئیس سرویس امنیت فدرال روسیه و رئیس کمیته ضد تروریسم این کشور در کنفرانس سازمان ملل با سران آژانس‌های ضد تروریسم گفت: جنوب صحرای آفریقا، به ویژه مناطق مغرب و ساحل در حال تبدیل شدن به “کانون تروریسم” است.

منطقه مغرب شمال آفریقا شامل الجزایر، لیبی، مراکش و تونس است، در حالی که منطقه ساحل شامل سنگال، گامبیا، گینه، مالی، بورکینافاسو، نیجر، چاد، کامرون و نیجریه است که موریتانی بخشی از هر دو می‌باشد.

سیروتکین همچنین طی این جلسه اظهار کرد: گروه‌های تروریستی مسلح در حال گسترش نفوذ خود هستند. ما شاهد تناسخ و ظهور داعش تحت عنوان “خلافت آفریقایی” هستیم.

همچنین خالد خیاری، دستیار امور سیاسی دبیرکل سازمان ملل گفت: با افزایش تعداد گروه‌های فعال در آفریقا، این قاره به میدان اصلی نبرد برای تروریسم بدل شده است. چندین منطقه از این قاره، از بورکینافاسو و منطقه ساحل گرفته تا چاد و سودان، همچنان در نتیجه جریان انتقال تسلیحات و جنگجویان خارجی از لیبی آسیب می‌بینند.

طی این جلسه که پیرامون جریانات و تهدیدهای کنونی و نوظهور تروریست برگزار شد، کارشناسان، آفریقا را “مرکز تروریسم جهانی” معرفی کردند و گفتند که کشورهای جنوب صحرای آفریقا نیمی از تلفات را در سال گذشته به خود اختصاص داده‌اند و در عین حال همچنین تاکید کردند که گروه‌های وابسته به القاعده و داعش همچنان در سایر نقاط جهان فعال هستند.

انتهای پیام

کارگروه خبری مقالات بین المللی

نویسنده اخبار بین‌المللی با تمرکز بر رویدادهای فضایی و نجومی جهانی. با دانش در زمینه اخبار فضایی، کشف‌های نجومی و پیشرفت‌های فضانوردی، به شما اخبار جذاب و تحلیل‌هایی را درباره رویدادهای فضایی، اکتشافات نجومی و تاثیرات آن‌ها بر جوامع ارائه می‌دهم. با استفاده از روش‌های تحلیلی و علمی، به شما دیدی جامع از تحولات فضایی و نجومی جهانی می‌دهم.
دکمه بازگشت به بالا