اجتماعی

مرزنشینان نسبت به مراوده‌با آن طرف مرز احتیاط لازم را داشته باشند

فرمانده کل انتظامی جمهوری اسلامی ایران همکاری مرزنشینان و تلاش مرزبانان را در تأمین امنیت مرزها موثر دانست.

به گزارش باراناخبر، سردار احمدرضا رادان در سفر به استان سیستان و بلوچستان با مرزنشینان و سران طوایف بخش ریگ ملک شهرستان میرجاوه دیدار کرد. او در این دیدار با قدردانی از همدلی و تعامل مرزنشینان با مرزبانان، گفت: خیلی خوشحال شدم مسئولان در استان و شهرستان میرجاوه بیشتر دغدغه اقتصاد دارند و از دغدغه نداشتن امنیت در منطقه گذر کردند. قبلا فقط و فقط از امنیت صحبت می‌شد، وقتی امنیت نباشد فقط حفظ جان دغدغه می‌شود و انسان به زندگی کردن و اقتصاد فکر نمی‌کند، این نشانگر این است که مرحله تامین امنیت را در این استان رد کرده‌ایم.

فرمانده فراجا گفت: خدا را شکر با مشکلاتی که وجود دارد امنیت پایداری در مرزهای استان حکمفرماست که این امر به دو دلیل یکی همراهی و همکاری مردم در شهرستان میرجاوه و دیگری تلاش مرزبانان و مرزداران حاصل شده است.

رادان در ادامه با تأکید بر لزوم حل مشکلات اقتصادی مردم منطقه، تصریح کرد: باید تلاش کنیم همکاری و همراهی ما برای توسعه اقتصادی و سهم مردم از آن بیشتر مورد توجه قرار گیرد که این امر با تلاش استاندار و فرماندار و زحماتی که می‌کشند در حال پیگیری است.

وی بر ضرورت بر تعامل بیشتر بین مرزبانان و مرزنشینان در کنترل مرزها تأکید کرد و افزود: باید خیلی مراقب باشیم که درگیر اتفاقات آن سوی مرزها نشویم و مرزنشینان ما نیز نسبت به تردد و مراوده‌هایی که با آن طرف مرز دارند احتیاط لازم را داشته باشند.

انتهای پیام

گروه تحریریه علوم اجتماعی

تحلیل‌گر مسائل اجتماعی با نگاهی منصفانه به تفاوت‌های اجتماعی و تبعیضات نژادی.
دکمه بازگشت به بالا