بین الملل

فشار گرانی‌ها باعث نشد مردم از امام حسین(ع) جدا شوند

در مسیر عشق…

حجت‌الاسلام انصاریان ضمن تاکید بر این مطلب که خیلی از گره‌های دنیایی همچون گرانی به دست مردم عادی همچون من و شما حل نمی‌شود، اما فشار این گرانی‌ها باعث نخواهد شد که از امام حسین(ع) و نماز و روزه جدا شویم، توضیح داد: امام صادق(ع) می‌فرماید گریه شما برای حسین(ع) باعث شادی دل حضرت زهرا(س) می شود پس ببینید شاد کردن دل حضرت زهرا(س) چه برگشت عظیمی در آخرت خواهد داشت.

به گزارش خبرنگار فرهنگ و جامعه خبرگزاری علم و فناوری آنا، حسینیه مجازی این رسانه از ابتدای محرم امسال آغاز به کار کرد. قرار است در این حسینیه مخاطبان این رسانه با مطالبی مثل برنامه هیئت‌های مذهبی، سخنرانی‌ها، مدیحه‌سرایی، سخنرانی و… همراه شوند.

بر اساس این گزارش، حجت الاسلام والمسلمین حسین انصاریان مفسر قرآن کریم و استاد حوزه علمیه در مراسم عزاداری در حسینیه هدایت در خصوص هدایت انسان از ظلمت به سمت نور اظهار داشت: بر اساس آیات و روایات، تمام حقایق معنوی، نور هستند به عنوان نمونه دستگیری خداوند از انسان، باعث می‌شود تا بنده به سوی نور معنویت حرکت کند. معلمان آسمانی به ما فرموده‌اند که تمامی حقایق دین از جمله ۱۴ معصوم(ع)، نور هستند؛ چرا که از منبع نور صادر شده‌اند.

اگر معرفت نداشتیم به هیأت نمی‌آمدیم

وی با بیان اینکه به علت معرفت اندک خود، در این قبیل مراسمات شرکت می‌کنیم گفت: اگر معرفت نداشتیم، قطعاً در اینجا حاضر نبودیم و این لطف خداوند به ما باعث می‌شود که با استفاده از همین معرفت اندک، هشت درب بهشت به روی ما باز شود. خداوند در کنار این معرفت، داروخانه‌های عظیم ابدی قرار داده تا با استفاده از آن‌ها، گناهانمان را پاک کنیم. یکی از این داروهای ابدی، احساس پشیمانی بعد از گناه است که باعث پاک شدن پرونده اعمال می‌شود؛ در حالی که ابلیس پس از گناهی که انجام داد، تکبر ورزید و توبه نکرد. امام علی(ع) می‌فرمایند وقتی پس از گناه در دل خود احساس پشیمانی کنید، همان لحظه بخشیده می‌شوید.

انصاریان ضمن اشاره به این مطلب که امام صادق(ع) می‌فرماید: هر زمان در هر جا اگر به سمت حرم اباعبدالله(ع) بایستید و به ایشان سلام دهید و گوشه چشم شما تَر شود، تمام گناهان کبیره و صغیره شما بخشیده می‌شود، افزود: خدا می‌فرماید من پرونده شما را با سرمایه کم نمی‌بندم بلکه به سرمایه شما می‌افزایم چون دوست ندارم سرمایه شما در قیامت کم باشد.

فشار گرانی‌ها باعث نشد مردم از امام حسین(ع) جدا شوند

این مفسر قرآن کریم با بیان اینکه شما به هر نوری متوسل شوید، همان نور شما را هدایت می‌کند، تصریح کرد:  این انوار معنوی هزاران گره را از زندگی باز می‌کند. حالا چه نور نماز باشد یا نور گریه‌کردن و عزاداری برای حسین(ع). این یاد خدا و اهل بیت(ع) باعث می‌شود که در هنگام تمام مشکلات، امنیت روحی و روانی داشته باشیم.

وی ضمن تاکید بر این مطلب که خیلی از گره‌های دنیایی همچون گرانی به دست مردم عادی همچون من و شما حل نمی‌شود، اما فشار این گرانی‌ها باعث نخواهد شد که از امام حسین(ع) و نماز و روزه جدا شویم، توضیح داد: امام صادق(ع) می‌فرماید گریه شما برای حسین(ع) باعث شادی دل حضرت زهرا(س) می شود پس ببینید شاد کردن دل حضرت زهرا(س) چه برگشت عظیمی در آخرت خواهد داشت.

محال است تا قیامت جلسات اباعبدالله(ع) تعطیل شود

انصاریان ادامه داد: نگران نباشید که گناهان ما چه می‌شود. ائمه(ع) فرموده‌اند ما نمی‌گذاریم شما با گناه وارد برزخ شوید، بدانید تمام مشکلات و بلاهایی که بر سر راه شما در طول زندگی قرار می‌گیرد، منجر به پاک شدن گناهان می‌شود. پروردگار به پیامبر(ص) می‌فرماید که برای گنهکاران طلب مغفرت کن چرا که ممکن است آنها فراموش کنند که استغفار کنند. امام حسین(ع) تا روز قیامت به گریه‌کنان نگاه می‌کند و می‌فرماید خداوندا آنها و پدران و مادران آنها را مشمول غفران قرار بده.

این استاد حوزه علمیه با بیان اینکه امام حسین(ع) تا قیامت ماندگار است، اظهار داشت: بعد از مرگ ما، آیندگان مجالس عزاداری را برپا می‌کنند همانگونه که پیامبر(ص) به حضرت زهرا(س) فرمود محال است تا قیامت جلسات پسر تو تعطیل شود.

دشمنان اسلام و اهل‌بیت(ع)روزی از بین می‌روند اما جلسات اباعبدالله(ع) باقی خواهد ماند

وی در پایان خاطرنشان کرد: رضاخان در اوج قدرت خود نتوانست این جلسات را نابود کند، بلکه خودش ریشه‌کن شد. دشمنان اسلام و اهل‌بیت(ع) همچون آمریکا و کشورهای حامی قرآن‌سوزی همچون دانمارک و سوئد هم روزی از بین می‌روند، اما جلسات اباعبدالله(ع) باقی خواهد ماند.

کارگروه خبری مقالات بین المللی

نویسنده اخبار بین‌المللی با تمرکز بر رویدادهای فضایی و نجومی جهانی. با دانش در زمینه اخبار فضایی، کشف‌های نجومی و پیشرفت‌های فضانوردی، به شما اخبار جذاب و تحلیل‌هایی را درباره رویدادهای فضایی، اکتشافات نجومی و تاثیرات آن‌ها بر جوامع ارائه می‌دهم. با استفاده از روش‌های تحلیلی و علمی، به شما دیدی جامع از تحولات فضایی و نجومی جهانی می‌دهم.
دکمه بازگشت به بالا