علمی و پزشکی

عکس | هیولایی به نام فوردزیلا هایپرون!

اکثر خودروهای آفرود به محض خروج از کارخانه آماده استفاده در دشت ها و بیابان ها هستند، اما طراحان این کانسپت دان باگی به نام فورد زیلا هایپرون نیز روی زیبایی آن کار کرده اند و شاید عده ای این کار را نکنند. من نمی خواهم او را به گل و لای برانم. نکته جالب در مورد این خودروی آینده نگر، شباهت غیرقابل انکار آن به خودروی بتمن است.

فورد زیلا هایپرون یک باگی مفهومی مدرن است که توسط دانشجوی طراحی خودرو کیو دنگ ساخته شده است. او این مفهوم را به عنوان یک خودروی متعادل طراحی کرد که قابلیت های خارج از جاده، مسابقه و رانندگی روزمره در شهر را در بر می گیرد. هدف اصلی او از طراحی فورد زیلا هایپرون «ایجاد خودروی اسپرت و معرفی برند فورد به نسل جدید» بود.

هیولایی به نام فورد زیلا هایپرون / ماشینی برای مناطق سخت / عکس

درهای بال این کانسپت مکمل جلوپنجره و سقف شیشه ای پانوراما است. ارتفاع عقب خودرو کمی بیشتر از جلو است تا بیشترین نیروی پایین آمدن را داشته باشد. این کار باعث افزایش چسبندگی هایپرون به آسفالت در سرعت های بالا می شود.

طراحی این کالسکه برقی تپه ای الهام گرفته از ظاهر خزندگان است و دارای لاستیک های بزرگ و فاصله زیاد از سطح زمین است، بنابراین برای استفاده در مناطق سخت آماده است. تم خزنده در سراسر طراحی این کانسپت دیده می شود و رنگ مشکی مات آن از گودزیلا الهام گرفته شده است. از دیگر عناصر مهم طراحی می توان به فضای اختصاصی برای تایر زاپاس در عقب و صندلی های راحت برای راننده و سرنشین اشاره کرد.

هیولایی به نام فورد زیلا هایپرون / ماشینی برای مناطق سخت / عکس

در حال حاضر بازار خودرو به مدل های آفرود فشرده تری نیاز دارد که بتوانند به راحتی در ترافیک شهری تردد کنند. به همین دلیل تولید این کانسپت آینده نگر کاملا منطقی به نظر می رسد زیرا می تواند بخش قابل توجهی از بازار را در اختیار بگیرد. علاوه بر این، گفته می‌شود که این خودروساز مستقر در میشیگان در حال برنامه‌ریزی برای تولید مدل‌های جدید dune-buggy است، بنابراین احتمالاً می‌تواند از همان طراحی برای مدل‌های جدید خود استفاده کند.

5858

دکمه بازگشت به بالا