استان ها

عربستان رسماً از بشار اسد برای حضور در نشست اتحادیه عرب دعوت کرد

پادشاه عربستان سعودی به صورت رسمی از بشار اسد، رئیس‌جمهور سوریه دعوت کرد تا در نشست اتحادیه عرب که قرار است در جده برگزار شود، شرکت کند.

به گزارش گروه جهان خبرگزاری علم و فناوری آنا، پادشاه عربستان سعودی به صورت رسمی از بشار اسد، رئیس جمهوری سوریه دعوت کرد تا در نشست اتحادیه عرب که قرار است در جده برگزار شود، شرکت کند.

دفتر ریاست جمهوری سوریه با اعلام این مطلب اعلام کرد بشار اسد برای این منظور در نشست سران کشورهای عربی در عربستان حاضر خواهد شد. 

اتحادیه عرب در نوامبر ۲۰۱۱ و به دنبال وقوع اعتراضات علیه دولت بشار اسد تصمیم گرفت سوریه را از این سازمان کنار بگذارد، با این حال پس از گذشت بیش از یک دهه و در حالی‌که همچنان اسد در راس قدرت قرار دارد کشورهای عربی تصمیم گرفتند به قهر خود با این کشور که روابط بسیار نزدیکی با ایران دارد، پایان دهند. 

اتحادیه عرب روز یکشنبه از بازگشت سوریه به این مجموعه استقبال و ابراز امیدواری کرد که روابط گرمی میان دمشق و دیگر کشورهای عربی برقرار شود. 

بشار اسد در واکنش به این دعوت اعلام کرد که اقدام مشترک اعراب تلاش‌ها برای دستیابی به آرزوهای مردم عرب را تقویت خواهد کرد. 

دعوتنامه حضور اسد در این اجلاس از سوی نایف بن بندر السدیری، سفیر عربستان سعودی در اردن به مقام‌های سوری تحویل داده شد. بشار اسد حالا در شرایطی در نشست اتحادیه عرب شرکت می‌کند که آخرین بار در سال ۲۰۱۰ و در نشست این مجموعه در لیبی حضور به هم رسانده بود. 

دکمه بازگشت به بالا