استان ها

ضرورت استمرار همکاری‌های مشترک بین نیرو‌های مسلح ایران و ترکیه

در گفتگوی تلفنی مطرح شد؛

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح در تماس تلفنی ضمن تبریک به ارتشبد «یاشار گولر» به‌عنوان وزیر دفاع ملی ترکیه بر ضرورت استمرار همکاری‌های مشترک نیروهای مسلّح دو کشور تاکید کرد.

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری علم و فناوری آنا، سرلشکر محمد باقری رئیس ستاد کل نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران در تماس تلفنی ضمن تبریک به ارتشبد «یاشار گولر» به‌عنوان وزیر دفاع ملی ترکیه بر ضرورت استمرار همکاری‌های مشترک نیروهای مسلّح دو کشور تاکید کرد.

وی با تاکید بر اینکه ایران و ترکیه به‌عنوان دو همسایه خوب و راهبردی دارای مرزهای مشترک صلح و دوستی هستند، افزود: وجود مرزهای مشترک بین دو کشور استمرار همکاری‌های مشترک را بیش از پیش ضرورت می‌بخشد.

تاکید بر انجام دیدارهای دوجانبه در سطوح مختلف و همچنین انتقال تجارب و دانش در مراکز آموزشی و اجرای رزمایش‌های متقابل از دیگر محورهای رییس ستاد کل نیروهای مسلح ایران در این تماس تلفنی بود.

ارتشبد «یاشار گولر» نیز در این تماس تلفنی ضمن تاکید بر افزایش و توسعه سطح روابط نظامی بین دو کشور، گفت: کشور ترکیه شاهد کمک‌های برادرانه و دوستانه ایران در حادثه تلخ زلزله اخیر بود که همواره مردم ترکیه این کمک و همیاری را مورد ستایش قرار می‌دهند.

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران در پایان از ارتشبد یاشار گولر وزیر دفاع جدید ترکیه برای سفر به تهران دعوت کرد.

دکمه بازگشت به بالا