بین الملل

دنبال حواله خودرو، پول‌های میلیاردی و سکه از مسئولان نیستیم/ برخی خواسته ها پذیریفتنی نیست

هادی رضایی در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری علم و فناوری آنا، در خصوص قهرمانی تیم ایران در بازی‌های والیبال نشسته قهرمانی آسیا اظهار داشت: مسابقات خوبی بود هر چند برای ما ملاک اصلی تکرار دوباره عنوان قهرمانی آسیا و همچنین این بود که بتوانیم 4 یا پنج نفر از بازیکنان جدید را به داخل مسابقات ببریم و آنها را امتحان کنیم. روی هم رفته  در هر مسابقه‌ای که بتوانیم شرکت کنیم به دلیل مشکلات مالی فدراسیون جانبازان و کمیته ملی پارالمپیک، آن بازی ها می‌تواند به ما کمک کند.اینگونه دیدارها برای شناخت بهتر تیم و بازیکنان خواهد بود تا از این طریق ارنج اصلی تیم را برای حضور در هانگژو کم یا زیاد کنیم.تمرین کردن جای خودش اما هر مسابقه‌ای می‌تواند برای ما الگوی خوبی به حساب بیاید.

چند کشور خیلی خوب در آسیا پیشرفت کرده‌اند

وی درباره سطح سایر تیم‌های آسیایی گفت: در این مدت اخیر کشورهایی مانند قزاقستان، عراق و چین رشد و پیشرفت خوبی داشته‌اند و کنار آن هم ژاپن و کره جنوبی در حال پیشرفت رو به جلو هستند و قطعا در آینده حرف‌های زیادی برای گفتن خواهند داشت.

با خیلی مشکلات برای تغییر نسل مواجه هستم

سرمربی تیم ملی والیبال نشسته در خصوص اینکه آیا از عملکرد بازیکنانش راضی بود یا خیر، پاسخ داد: هنگامی که به نتیجه دلخواه می‌رسیم یعنی اینکه توانسته‌ایم به آن اهدافی که مدنظر داشتیم برسیم. در این میان هم چند هدف برای خودمان طراحی کرده‌ایم؛ ابتدای امر باید بتوانیم از عنوان قهرمانی خودمان به خوبی دفاع کنیم و در کنارش باید کار را پیش ببریم. هنگامی که برای من مسابقات قهرمانی کشوری وجود ندارد تا بتوانم بازیکنانی را از دل رقابت‌ها شناسایی کنم یا که در لیگ برتر هم باشگاه‌ها بیشتر به دنبال بازیکنان با تجربه هستند تا به قهرمانی دست پیدا کنند و هیچ رویکردی برای استفاده از نفرات جوانان و کم تجربه‌تر ندارند، همین عوامل برنامه‌هایم را با محدودیت برای تغییر نسل مواجه می‌کند.

برخی نفرات اسطوره‌های تکرارنشدنی والیبال نشسته هستند

رضایی ادامه داد: بازیکنان قدیمی ما مانند صادق بیگدلی، داوود علیپوریان، مرتضی مهرزاد، مجید لشگری، رمضان صالحی، حسین گلستانی و. اسطوره‌های تکرارنشدنی هستند و هر کسی بخواهد جای این نفرات را در ترکیب تیم ملی بگیرد باید زحمت زیادی بکشد تا به این مهم برسد. البته باید پذیرفت خود این باتجربه‌ها هم به سختی در تلاشند و اینطور نیست بدون تمرین کردن باشند. برای همین بازی های قهرمانی آسیا ما بین ۳ تا ۴ بازیکن باتجربه را در کنار تیممان نداشتیم و ممکن است برای هانگژو هم همین اتفاق بیفتد. دلیلی نیست تا بخواهیم تمام نفرات را به این رویداد مهم اعزام کنیم. اگر ۷۰ درصد جوانان بتوانند خودشان را به بزرگسالان نزدیک کنند خیلی زود دست به تغییر نسل در ترکیب خواهم زد.   

۱۰ سال است تیم ملی هیچ شکستی را در میادین بین‌المللی تجربه نکرده

وی در واکنش به اینکه حدود ۱۰ سال است تیم ملی هیچ شکستی را در میادین بین‌المللی تجربه نکرده است، اظهار کرد: ما از سال ۲۰۱۴ که در مسابقات قهرمانی جهان مقابل برزیل تن به شکست دادیم تا به امروز در هر رویدادی که رفته‌ایم دیگر رنگ شکست را ندیده‌ایم. البته در همان سال که به برزیل باختیم دست به تغییر نسل در تیم ملی زدیم. اکنون هم در حال تکرار همین موضوع هستیم. بالاخره هر هفت تا هشت سال دست به تغییر نسل در ترکیب تیم ملی می‌زنیم.

آیا اگر چند بازیکن باتجربه در تیم ملی والیبال بودند همین نتایج در لیگ ملت‌ها گرفته می‌شد؟

سرمربی تیم ملی والیبال نشسته درباره اینکه چه رویکردی برای تغییر نسل بازیکنانش دارد، عنوان کرد: وقتی نفر نهمم روی نیمکت تیم ملی مسن باشد آیا حاضر می‌شوم او را روی نیمکت تیم ملی بگذارم؟ به طور مثال اگر امیر غفور، میلاد عبادی‌پور و سعید معروف در ترکیب تیم ملی بودند آیا همین نتایج در لیگ ملت‌های والیبال کسب می‌شد؟ برخی‌ها کنار گود نشسته‌اند و از ما درخواست‌های فراوانی دارند که واقعا پذیرفتنی نیست و از این دوستان درخواست دارم به ما اجازه بدهند تا کارمان را انجام دهیم. اگر دنبال قهرمانی در میادین برون مرزی و همچنین تغییر نسل هستند بدون هیچ مشکلی به آنها جامه عمل می‌پوشانیم. تغییر نسل نیازهای به فاکتورهای مختلفی دارد مانند برگزاری مسابقات قهرمانی کشور و … تا بتوانم این امر را عملی کنم.

بازی‌های پاراآسیایی برای ما اولویت نیست

رضایی در خصوص اینکه آیا برای بازی‌های پارا آسیایی مسابقه تدارکاتی مدنظر دارد یا خیر، گفت: مشکل اصلی ما برای حضور در قهرمانی آسیا به نبود بودجه مربوط می‌شد و اکنون چطور با این مشکل می‌خواهیم بازی تدارکاتی انجام دهیم؟ دنبال گول زدن خودمان نیستیم زیرا به هیچ عنوان بازی‌های پاراآسیایی برای ما اولویت نیست، بیشتر رویکرد ما کسب مدال طلا در پارالمپیک پاریس است. از مسئولان وزارت ورزش، کمیته ملی پارالمپیک و حتی خود فدراسیون جانبازان و معلولان درخواست دارم تا برای حضوری موفق در پاریس از جهات مختلف به ما کمک کنند.با همین بچه‌هایی که هستند باید از حضور در هانگژو بهترین استفاده را برای انجام بازی‌های دوستانه ببریم.

وی درباره اینکه آیا به ترکیب اصلی خودش برای هانگژو رسیده است یا خیر، اظهار کرد: هنوز نفراتی که برای هانگژو مدنظرمان هستند را انتخاب نکرده‌ایم و در زمان خودش آن را هم اعلام خواهیم کرد.

توقع پاداش نداریم

سرمربی تیم ملی والیبال نشسته در خصوص اینکه پس از قهرمانی‌های اخیر توقعی از مسئولان دارد یا خیر، گفت: ما هیچ توقع پاداشی نداریم زیرا وقتی که حرفمان خریدار ندارد پس دنبال حواله خودرو، پول‌های میلیاردی و سکه از جاهای مختلف نیستیم. همین که مردم را خوشحال کنیم برای ما از همه چیز بیشتر ارزش دارد.

کارگروه خبری مقالات بین المللی

نویسنده اخبار بین‌المللی با تمرکز بر رویدادهای فضایی و نجومی جهانی. با دانش در زمینه اخبار فضایی، کشف‌های نجومی و پیشرفت‌های فضانوردی، به شما اخبار جذاب و تحلیل‌هایی را درباره رویدادهای فضایی، اکتشافات نجومی و تاثیرات آن‌ها بر جوامع ارائه می‌دهم. با استفاده از روش‌های تحلیلی و علمی، به شما دیدی جامع از تحولات فضایی و نجومی جهانی می‌دهم.
دکمه بازگشت به بالا