در مقابله با هنجارشکنان کوتاه نمی‌آییم/توافق برای تسهیل در سفر زائران اربعین

فرمانده کل انتظامی جمهوری اسلامی ایران برخورد قاطعانه با اراذل و اوباش را در دستور کار جدی پلیس عنوان کرد و گفت: به همه اطمینان می‌دهم که در مقابله با هنجارشکنان کوتاه نخواهیم آمد.

به گزارش باراناخبر و بنابر اعلام پایگاه خبری پلیس، سردار احمدرضا رادان در جمع فرماندهان انتظامی استان اصفهان با تسلیت سالروز شهادت امام حسن مجتبی (ع) و ایام اسارت اهل بیت پیامبر (ص) بیان داشت: ورود خاندان اهل بیت پیامبر (ص) به شام از سخت‌ترین مصیبت‌هایی بود که به آنان وارد آمد اما همه این مصیبت ها آزمایش الهی بود و اسرای آل الله هم از این امتحان با سرافرازی بیرون آمدند و یزیدی که در ابتدا احساس پیروزی می‌کرد مجبور شد اهل بیت پیامبر (ص) را در نهایت عزت و احترام به وطن‌شان بازگرداند.

وی در ادامه به شهادت 2 مامور پلیس فرماندهی انتظامی شهرستان اصفهان در درگیری با شرور و قاتل مسلح پرداخت و افزود: اقدام به موقع، رشادت و شجاعت این ماموران قابل تحسین است و انتشار فیلم شهادت آنها هم در جامعه بازتاب زیادی پیدا کرد و باعث شد تا مردم بدانند چگونه جان جوانان پلیس کشور فدای امنیت آنها می‌شود.

فرمانده کل انتظامی کشور شهادت را پاداش بزرگ الهی و شرط بدست آوردن آن را داشتن تقوا دانست و گفت: البته از این دست شهدا همچون شهید چراغی، شهیدان زاده‌احمدی و شفیعی در فرماندهی انتظامی کشور کم نداریم، اما برخی از آنها به واسطه تقوای زیادی که داشتند خداوند آنها را در نزد مردم بزرگ کرد و به درجات عالی رساند.

سردار رادان با بیان اینکه مجاهدان فی سبیل الله با رشادت‌ها و ایستادگی بر سر اعتقادات و عهدی که با خدای خود بستند به مکان‌ها عزت می‌بخشند، اظهار داشت: انسان‌های بزرگی که در نزد خداوند به درجات عالی می‌رسند به مکان‌ها عزت می‌بخشند مانند شهید حججی که وقتی اسیر شد یک قدم از اعتقادات و باورهایش کوتاه نیامد و همین کار باعث شد تا خدا او را عزیز کرد و به فرمایش رهبر معظم انقلاب، شهید حججی حجت خداوند بر روی زمین شد.

وی تصریح کرد: امروز هر کدام از شهدای فراجا باعث عزت آفرینی برای کشور، انقلاب و نظام جمهوری اسلامی هستند و نباید این شجاعت، شهامت و از خودگذشتگی ماموران پلیس به ورطه فراموشی سپرده شود و از معاونت فرهنگی و اجتماعی می خواهم که تلاش ها و زحمات کارکنان را به دقت و ظرافت برای عموم مردم منعکس کند.

فرمانده کل انتظامی کشور سپس موضوع مبارزه با جرم سرقت را یکی از اولویت‌های کاری خود از زمان تصدی این سمت عنوان کرد و گفت: الحمدالله در این خصوص اقدامات خوبی در اصفهان شده و با سارقان به خوبی مقابله می‌شود ولی نباید به این اقدامات قانع بود و بایستی وضع را به گونه‌ای برای سارقان تنگ کنیم که انگیزه ارتکاب سرقت در ذهن آنان به وجود نیاید.

طرح امنیت محله محور، محور بعدی سخنان سردار رادان بود و در این باره عنوان داشت: این طرح زمانی خوب است که مردم امنیت را با تمام وجود در محله خود حس کنند؛ به عنوان مثال مردم نباید در کف خیابان معتاد متجاهر را ببینند و بایستی تمام امکانات و ظرفیت خود را برای جمع آوری این افراد بکار گیرید.

وی با بیان اینکه پلیس باید سهم خود را در زمینه کاهش تلفات ناشی از تصادفات انجام دهد اظهار داشت: از نیروهای سختکوش و مجاهد پلیس راه و راهور می خواهم تلاش های خود را در این زمینه بیشتر کنند.

سردار رادان برخورد قاطعانه با اراذل و اوباش را در دستور کار جدی پلیس عنوان داشت و تاکید کرد: کسی که خشونت و شرارت می کند باید هیمنه‌اش در جامعه شکسته شود و اجازه عرض اندام به او ندهیم و به همه اطمینان می دهم که در مقابله با هنجارشکنان کوتاه نخواهیم آمد.

فرماند کل انتظامی کشور در خاتمه به موضوع ماموریت اربعین اشاره کرد و گفت: اربعین فرصت خدمت‌گذاری صادقانه و خالصانه پلیس به مردم و عاشقان اباعبدالله الحسین (ع) است و باید از این فرصت بهترین استفاده را ببریم و الحمدالله توافقات خوبی با طرف عراقی در خصوص تسهیل عبور و مرور زائران صورت گرفته و اقدامات خوبی نسبت به سال قبل انجام شده که رضایتمندی بیشتر زائران را فراهم کرده است.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا