اجتماعی

در طول زمستان چقدر ویتامین D نیاز داریم؟

با از بین رفتن نور خورشید در زمستان و سپری شدن زمان بیشتری در داخل خانه، نیاز به ویتامین D افزایش می یابد.

به گزارش باراناخبر، اکثر افراد سالم و با پوست روشن معمولاً می توانند در تابستان با قرار دادن صورت، دست ها و پاهای خود در معرض نور خورشید به مدت 5 تا 10 دقیقه چندین بار در هفته ویتامین D کافی دریافت کنند.

نور خورشید در فصل زمستان، اشعه UVB را که برای سنتز ویتامین D ضروری است، تامین نمی کند.

ویتامین D برای جذب کلسیم و حفظ استخوان های قوی و سالم بسیار مهم است. کمبود این ویتامین باعث نرمی، ضعیف شدن و شکننده شدن استخوان ها می شود. ویتامین D همچنین ممکن است در سایر جنبه‌های سلامتی از جمله التهاب، خطر بیماری خودایمنی، سلامت قلب و عملکرد شناختی نقش داشته باشد.

در مورد میزان ویتامین D که برای سلامتی باید در خون وجود داشته باشد، بحث های زیادی وجود دارد. با این حال، به طور کلی، برای حفظ استخوان های سالم و متابولیسم طبیعی کلسیم، افراد 1 تا 70 ساله باید روزانه 600 واحد بین المللی (یا 15 میکروگرم) از این ویتامین را از غذا، مکمل ها یا هر دو دریافت کنند. همچنین افراد بالای 70 سال باید 800 واحد بین المللی از این ویتامین (20 میکروگرم) دریافت کنند.

با این حال، اگر در مورد کمبود ویتامین D نگران هستید، در معرض خطر پوکی استخوان هستید یا شرایطی دارید که بر نحوه جذب مواد مغذی تأثیر می گذارد، با پزشک خود در مورد آزمایش سطح ویتامین D خود صحبت کنید.

به گفته Healthline، ویتامین D را بیش از آنچه پزشک توصیه کرده است مصرف نکنید. ویتامین D بیش از حد می تواند در بدن انباشته شود و منجر به مسمومیت و علائمی مانند خستگی، ضعف، گیجی، استفراغ، کم آبی بدن، یبوست و درد شود.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا