اجتماعی

حل مشکل سرویس مدرسه دانش‌آموزان استثنایی

معاون فرهنگی شهرداری تهران از حل مشکل سرویس دانش آموزان مدارس استثنایی خبر داد.

به گزارش باراناخبر، به مناسبت فرارسیدن آنلاین ماه و آغاز سال تحصیلی جدید، آیین بازگشایی مدارس، صبح امروز – اول مهرماه ۱۴۰۲- با حضور محمد امین توکلی زاده معاون اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران، مهدی صالحی شهردار منطقه ۲، مهدی امیری مدیرکل آموزش‌های شهروندی، حمید صاحب مدیرکل سلامت شهرداری تهران و جمعی از مدیران آموزش و پرورش در مدرسه استثنایی دخترانه توانخواهان، واقع در منطقه ۲ برگزار شد. 

محمدامین توکلی زاده معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران در این آیین اظهار کرد: از یک ماه پیش، خانواده‌ها و مدیران حوزه های مختلف برای شروع سال تحصیلی تلاش‌های خود را آغاز کردند و این نشان می دهد که مهرماه و تحصیل چقدر برای کشور اهمیت دارد. در این زمینه با تدبیری که شهردار تهران اتخاذ کردند در ۱۵ روز اول آنلاین اتوبوس و مترو برای دانش آموزان رایگان اعلام شد و اقداماتی برای رنگ آمیزی و بهسازی فضای سبز مدارس انجام شد. 

وی افزود: قرار بود برای امسال بحث رفت و آمد و سرویس مدرسه توان‌یابان را در دستور کار قرار دهیم که تا جایی که اطلاع دارم، در شهرداری قراداد آن با شرکت مدنظر منعقد شده و امسال مشکلات آنها در حوزه حمل و نقل برطرف خواهد شد و شاهد مشکلات سال‌های قبل نخواهیم بود تا بدون دغدغه‌ به تحصیل بپردازید و لحظات شادی داشته‌ باشید.  

بنا براعلام  روابط عمومی معاونت امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری، در ادامه مهدی صالحی شهردار منطقه ۲ در این مراسم با آرزوی سال تحصیلی خوب و همراه با موفقیت برای دانش آموزان اظهار کرد: شأنیت ما در مدیریت شهری این است که محیط شهر را برای حضور امن و ایمن و همراه با آرامش دانش آموزان فراهم کنیم. 

وی افزود: امسال توانستیم برای آسفالت و ارائه تجهیزات به مدارس اقدامات خوبی انجام دهیم تا دانش آموزان در محیطی مناسب برای آینده و آینده سازی تربیت شوند. 

گفتنی است؛ در این مراسم از چند خانواده شهید تقدیر شد و علاوه بر این به پاس خدمات شهرداری منطقه ۲ به دانش‌آموزان، تندیس آموزش و پرورش از طرف مدیر کل آموزش و پرورش منطقه ۲ و همه دانش آموزان این منطقه، به مهدی صالحی شهردار این منطقه اهداء و از وی تقدیر شد. 

انتهای پیام

گروه تحریریه علوم اجتماعی

تحلیل‌گر مسائل اجتماعی با نگاهی منصفانه به تفاوت‌های اجتماعی و تبعیضات نژادی.
دکمه بازگشت به بالا