بین الملل

جریان مقاومت همه سناریوهای ممکن را برابر خود قرار داده است/ بیانیه اتحادیه عرب ناامیدکننده بود

حسین امیرعبداللهیان در جریان نشست مطبوعاتی مشترک با فیصل المقداد وزیر امور خارجه سوریه در دمشق، در پاسخ به سوالی مبنی بر این‌که اگر جنایت‌های رژیم صهیونسیتی علیه مردم غزه و فلسطین ادامه پیدا کند، چه اتفاقی خواهد افتاد و چه تحولاتی احتمالا در منطقه به همراه خواهد داشت؟، گفت: در جریان سفر به بیروت با آقای سیدحسن نصرالله دبیرکل حزب‌الله لبنان و همچنین تعدادی از رهبران مقاومت فلسطین دیدار و رایزنی کردیم و در جریان این رایزنی‌ها متوجه شدیم که جریان مقاومت تمام سناریوهای ممکن را در برابر خود قرار داده است و از آمادگی و روحیه بالایی برخوردار است.

وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران همچنین در پاسخ به سوال خبرنگاری در مورد بیانیه اخیر اتحادیه عرب در مورد تحولات جاری فلسطین و این که به نظر می‌رسد در این بیانیه تفاوتی بین ظالم و مظلوم نگذاشته است، تصریح کرد: بیانیه‌ی اخیری که توسط اتحادیه عرب صادر شد، ناامیدکننده بود.

وی ادامه داد: آنچه که در این بیانیه آمده است نظرات قطعی یکایک وزیران امور خارجه کشورهای اسلامی و عربی نیست.

امیرعبداللهیان تصریح کرد: ایران و عراق و برخی دیگر از کشورهای اسلامی از برگزاری نشست فوق‌العاده وزیران امور خارجه سازمان همکاری اسلامی حمایت می‌کنند و امیدواریم که این نشست به فوریت در تهران یا یکی از پایتخت‌های کشورهای اسلامی برگزار شود و با صدور بیانیه‌ای قوی به حمایت قطعی کشورهای اسلامی و عربی از مردم فلسطین و مقاومت فلسطین پرداخته شود.

امیرعبداللهیان در بخشی دیگری از صحبت‌های خود در این نشست مطبوعاتی، تاکید کرد که به جنگ‌افروزان علیه غیرنظامیان و کودکان در غزه هشدار داده می‌شود تا دیر نشده جنایت جنگی در غزه را فورا متوقف کنند.

وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران همچنین گفت: طبعا جریان مقاومت به وظایف خود در برابر پدیده شوم اشغالگری بر اساس تصمیمات مقاومت و تصمیمات فلسطینی عمل می‌کند.

وی همچنین در این نشست مطبوعاتی تاکید کرد: رژیم صهیونسیتی و متحدان آن در تلاش هستند که با استمرار قطع آب و برق و محاصره غذایی و دارویی مردم غزه، یک قتل‌عام جمعی را در آنجا رقم بزنند.

امیرعبداللهیان همچنین در این نشست مطبوعاتی تاکید کرد: از دمشق این پیام را به رهبران کشورهای غربی و اسلامی و سازمان‌های بین‌المللی منتقل می‌کنیم که مردم مظلوم و غیرنظامیان غزه نیازمند حمایت‌های فوری جهانی برای لغو محاصره غیرانسانی و جنایت‌های جنگی رژیم صهیونسیتی هستند.

وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران گفت: لحظاتی پیش متوجه شدم که در مناطق مرزی جنوبی لبنان، جمعی از خبرنگاران با حملات وحشیانه صهیونیست‌ها به شهادت رسیده‌اند و تعدادی نیز زخمی شده‌اند، ضمن ابراز همدردی با خانواده این خبرنگاران و محکومیت اقدام انجام‌شده توسط رژیم صهیونسیتی، از تلاش‌های جامعه خبری برای انعکاس واقعیت‌ها و جنایت‌های رژیم صهیونسیتی تشکر می‌کنم.

وی همچنین با اشاره به رایزنی‌های خود با بشار اسد رییس جمهور سوریه و فیصل المقداد وزیر امور خارجه این کشور عربی، تصریح کرد: سوریه به عنوان یکی از خطوط مقدم در محور مقاومت، همواره نقش اساسی در حمایت از مردم فلسطین و محور مقاومت ایفا کرده است.

311311

کارگروه خبری مقالات بین المللی

نویسنده اخبار بین‌المللی با تمرکز بر رویدادهای فضایی و نجومی جهانی. با دانش در زمینه اخبار فضایی، کشف‌های نجومی و پیشرفت‌های فضانوردی، به شما اخبار جذاب و تحلیل‌هایی را درباره رویدادهای فضایی، اکتشافات نجومی و تاثیرات آن‌ها بر جوامع ارائه می‌دهم. با استفاده از روش‌های تحلیلی و علمی، به شما دیدی جامع از تحولات فضایی و نجومی جهانی می‌دهم.
دکمه بازگشت به بالا