اجتماعی

توزیع کارت آزمون مدارس نمونه دولتی از امروز/ این مدارس می‌توانند شهریه دریافت کنند؟

کارت ورود به جلسه آزمون مدارس «نمونه دولتی» از امروز شنبه سوم تیرماه از طریق سامانه‌ ثبت‌نام در اختیار دانش‌آموزان قرار می‌گیرد.

به گزارش باراناخبر، کارت ورود به جلسه آزمون مدارس نمونه دولتی از امروز شنبه (سوم تیرماه) از طریق سامانه‌ ثبت‌نام در اختیار دانش‌آموزان قرار می‌گیرد و نتایج این آزمون حدودا تا هفته اول مرداد اعلام می‌شود تا دانش‌آموزان ثبت‌نام قطعی خود در مدارس را انجام دهند.

در آزمون ورودی مدارس نمونه دولتی ۱۰۰ سوال در هفت ماده درسی پایه نهم مربوط به کتاب‌های درسی سال ۱۴۰۲-۱۴۰۱ طراحی شده که داوطلبان باید در ۱۲۰ دقیقه به سوالات پاسخ دهند.

امسال نزدیک به ۶۰هزار دانش‌آموز پس از پذیرش در آزمون، وارد مدارس دوره دوم متوسطه نمونه دولتی می‌شوند.

همچنین ملاک حضور و انجام آزمون پس از ثبت‌نام، کسب حداقل معدل ۱۷ در امتحانات خرداد (معدل ارزشیابی کتبی خرداد) بدون اعمال نمره مستمر است.

از این رو برای اعلام نتیجه، نمره کل آزمون هر داوطلب از ۲ بخش تشکیل شده که معدل امتحانات کتبی خرداد ۵۰ درصد و ۵۰ درصد دیگر از نمره کسب شده در آزمون ورودی تشکیل می‌شود.

میان پایه‌های نمونه دولتی چطور ثبت نام می‌شوند؟

براساس ماده ۱۸ شیوه‌نامه اجرایی مدارس نمونه دولتی، اگر در مدرسه‌ای به دلایل مختلف مانند نقل و انتقال بین مدرسه‌ای، منطقه‌ای و استانی ظرفیت خالی برای ثبت‌نام در پایه‌های یازدهم و دوازدهم ایجاد شود، مناطق آموزش و پرورش با تصمیم اداره کل آموزش و پرورش استان می‌توانند آزمون تکمیل ظرفیت را برگزار کنند، بنابراین دانش‌آموزان برای آگاهی از فرآیند برگزاری آزمون تکمیل ظرفیت می‌توانند به مدارس نمونه دولتی و آموزش و پرورش منطقه محل تحصیل خود مراجعه کنند و اطلاعات لازم را بدست آورند.

مدارس نمونه دولتی‌ می‌توانند شهریه دریافت کنند؟

مدارس نمونه دولتی برای ثبت‌نام، نباید شهریه‌ای از والدین دریافت کنند، چراکه این مدارس هم دولتی هستند اما پس از شروع سال تحصیلی در مهرماه  بر اساس تصمیمات شورای مدرسه بابت برگزاری کلاس‌های فوق برنامه و در چارچوب دستورالعمل و ضوابط بخشنامه فوق‌برنامه که در سنوات گذشته به استان‌ها ابلاغ شده می‌توانند براساس مجوز دریافتی از شورای آموزش و پرورش استان نرخ شهریه برای فوق برنامه را مشخص کنند و در طول سال تحصیلی نسبت به ارائه خدمات فوق برنامه اقدام کنند.

انتهای پیام

گروه تحریریه علوم اجتماعی

تحلیل‌گر مسائل اجتماعی با نگاهی منصفانه به تفاوت‌های اجتماعی و تبعیضات نژادی.
دکمه بازگشت به بالا