ورزشی

تنیس به بازی‌های آسیایی می‌رود/ در این چهار هفته میزبانی توانستیم ۶۰۰ تا ۷۰۰ هزار دلار ارزآوری داشته باشیم

خط مشی مدیران ورزش کشور از تنیس اشتباه محض است

رییس فدراسیون تنیس گفت: خط‌ مشی فکری مدیران وزارت ورزش و کمیته ملی المپیک از رشته تنیس کسب مدال است که از نظر ما چنین خط فکری اشتباه محض است.

داوود عزیزی در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری علم و فناوری آنا، در خصوص شرایط فعلی رشته تنیس و مسابقات فیوچرز اظهار داشت: خداراشکر پس از سال‌ها ما میزبان فیوچرز در تهران شدیم آن هم به واسطه دو هفته میزبانی خوب در کیش که از نظر فدراسیون جهانی مهری تاییدی بر آن زده شد و دوباره کمتر از 3 ماه با میزبانی مجدد به مدت دو هفته در ایران موافقت شد. ما در روزهای پایانی هفته نخست قرار داریم و حضور 82 ورزشکار از بیست و دو کشور در مسابقات تور جهانی تنیس در تهران نشان دهنده تدبیر مثبت میزبانی خوب توسط فدراسیون تنیس در کشور بوده است. ما شاهد این هستیم با افزایش 40 درصدی تعداد شرکت‌ کنندگان از 50 نفر در کیش این آمار برای مسابقات اخیر به بیش از 80 تنیسور رسیده است. این موضوع برای ما فرصتی است که می‌توانیم از آن استفاده و با برگزاری این تورنمنت‌ها حال تنیس ایران را خوب کنیم.

وی افزود: بعد از این مسابقات میزبان سطح سوم Gtree در ایران خواهیم بود که سال گذشته هم میزبان آن بودیم. تا به الان بالای 45 روادید برای حضور ورزشکاران خارجی در ایران صادر کرده‌ایم این رقابت‌ها ماه آینده در مجموعه ورزشی باشگاه استقلال و به مدت دو هفته صورت خواهد پذیرفت. برآورد ما حضور بیش از 50 تنیسور خارجی خواهد بود که نشان‌دهنده رشد چشمگیر نسبت به سال گذشته است. سال گذشته حدود 35 ورزشکار حضور داشتند اما امسال این رقم به 50 نفر افزایش پیدا کرده است.

رییس فدراسیون تنیس ادامه داد: طبیعتا هنگامی که ورزشکاران خارجی به ایران می‌آیند و می‌روند پیام‌آور صلح، امنیت، آرامش و مهمان‌نوازی خوب ما ایرانی‌ها به سایر دنیا است. بعد از این مسابقات هم میزبانی‌های متعددی در مرداد و شهریور از تنیسورهای خارجی خواهیم داشت. همچنین برای رده سنی پیشکسوتان هم مسابقات متعددی پیش‌بینی کرده‌ایم که در زنجان و تهران برگزار خواهد شد.

**در این چهار هفته مبلغی بالغ بر 600 یا 700 هزار دلار ارزآوری برای کشور داشته‌ایم

عزیزی در واکنش به ممنوعیت انعقاد قرارداد با مربیان خارجی پاسخ داد: طی نامه‌ای که به ما ابلاغ شد در آن نامه ملزم به دستور معاون اول رییس جمهور قید و در آن اوامری صادر کرده بود. در ابتدای امر باید ببینیم آیا میزان ارزی که توسط بقیه فدراسیون‌ها برای مربیان خارجی مصرف می‌شود چه میزان خروجی ارزی خواهد داشت که از نظر من واقعا عدد کمی است.الان تنیس ما با این چهار هفته میزبانی، مبلغی بالغ بر 600 یا 700 هزار دلار ارزآوری برای کشور داشته است. پیشنهاد من این است که وزارت ورزش استدلال‌های فدراسیون‌ها را بررسی و پس از جمع‌بندی نهایی نظرات خودش را به ما ابلاغ کند.

**از مربی بوسنیایی در بحث کوچینگ و تمرین با تنیسورها استفاده خواهیم کرد

وی درباره مربی بوسنیایی که قرار است در مسابقات گروه سوم دیویس کاپ به مربیان ایرانی کمک کند، اظهار داشت: ما طبق برنامه باید روز 26 تیر ماه به سریلانکا برویم تا در مدتی که در آنجا هستیم این مربی اهل بوسنی هم در بحث کوچینگ به مربیان ما کمک و هم تیم‌های دیگر را رصد کند و هم با بچه‌های خود ما به صورت فشرده تمرین انجام دهد تا از جمیع جهات برای ما موثر باشد. جای بسی خوشحالی دارد که می‌توانیم از دانش چنین مربی بهره‌مند شویم.

**خط‌ مشی فکری مدیران وزارت ورزش و کمیته ملی المپیک از ما کسب مدال است

رییس فدراسیون تنیس در خصوص اینکه از تنیسورها انتظار چه نتایجی در سریلانکا دارد، گفت: باید بگویم تیم های برتر سطح اول و دوم دیویس کاپ در مسابقات جهانی حضور دارند و اگر ما بتوانیم در گروه سوم دیویس کاپ با اقتدار ظاهر شویم می‌توانیم وارد سطح دوم این مسابقات شویم. هر چند که تلاش و برنامه‌ریزی می‌کنیم تا اتفاقات خوبی برای اینده تنیس ایران رقم بزنیم. واقعا در رشته‌ای مانند تنیس همه چیز دیویس کاپ نیست بلکه ملاک در این رشته برگزاری مسابقات متعدد فیورچرزها و کنار آن بحث رنکینگ در دنیا است. البته ما می‌دانیم خط‌ مشی فکری مدیران وزارت ورزش و کمیته ملی المپیک از ما کسب مدال است که از نظر ما چنین خط فکری اشتباه محض است اما باز تلاش می‌کنیم اتفاقات خوبی بیفتد و پرچم ایران به مانند همیشه بالا برود.

**تنیس ایران قطعاً به بازی‌های آسیایی اعزام می‌شود

عزیزی با اشاره به اینکه حضور تنیس ایران در بازی‌های آسیایی هانگژو قطعی است، گفت: در خصوص تعداد بازیکنان ما در این بازی‌ها هنوز بحث است، اما تنیس ایران قطعاً به بازی‌های آسیایی اعزام می‌شود. در روز فینال مسابقات تنیس فیوچرز که روز یکشنبه برگزار می‌شود و سجادی می‌آید مذاکرات نهایی را انجام خواهم داد و خواهش می‌کنم که دختران و پسران ما به بازی‌های آسیایی بروند.

بخش مقالات ورزشی

دارای یک علاقه‌ی عمیق به ورزش و تجربه‌ی بیش از 10 سال در صنعت رسانه‌های ورزشی. با ارائه‌ی تحلیل‌های دقیق و اخبار روزمره، هدفمندی مخاطبان را در جهت افزایش دانش و آگاهی ورزشی تقویت می‌کنم. همراه با من باشید تا به دنیای هیجان انگیز ورزشی نگاهی داشته باشیم.
دکمه بازگشت به بالا