عمومی

تصویب کلیات طرح افزایش دانشجویان پزشکی

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی باراناخبر،

در جلسه عصر (سه شنبه 23 آذرماه) شورای عالی انقلاب فرهنگی به ریاست سید ابراهیم رئیسی رئیس جمهور، پس از سخنان موافقان و مخالفان تنها ماده طرح رشد دانشجویان پزشکی و حرفه ای ها. طرح کلی به تصویب اعضا رسید.

اعضای شورای عالی انقلاب فرهنگی با موافقت با کمبود پزشک عمومی و متخصص و توزیع ناعادلانه پزشکان در کشور تاکید کردند که با توجه به پیش بینی ها برای افزایش میانگین سنی جمعیت و مولفه هایی مانند بالا بودن بلایای طبیعی در کشور. کشور، جامعه در آینده به پزشکان بیشتری نیاز دارد، از امروز خواهد بود.

بر اساس مطالعات انجام شده بر روی نقشه جامع علمی کشور، با افزایش سالانه 3000 داوطلب در رشته های پزشکی عمومی و 1500 داوطلب در دوره های تخصصی پزشکی، پس از 11 سال نسبت تعداد پزشک به جمعیت به تعادل می رسد.

با این حال اعضا تصمیم گرفتند که ستاد نقشه جامع علمی کشور بار دیگر نظر وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی را در خصوص تعداد دقیق دانشجویان و متخصصان رشته پزشکی اخذ و جمع بندی عالی خود را ارائه کند. شورای انقلاب فرهنگی در 10 روز.

رئیس سازمان برنامه و بودجه در این جلسه آمادگی این نهاد را برای تامین مالی اجرای این طرح اعلام کرده است.

اعضای شورای عالی انقلاب فرهنگی همچنین بر لزوم ایجاد رضایت و آمادگی کافی در جامعه پزشکی کشور برای اجرای موفق این طرح تاکید کردند.

دکمه بازگشت به بالا