علمی و پزشکی

تخریب ۷۲ آمبولانس و مصدومیت شماری از کارشناسان اورژانس در حوادث اخیر

وزیر بهداشت ضمن تاکید بر اینکه کشور با کمبود آمبولانس مواجه است، از تخریب ۷۲ دستگاه آمبولانس در حوادث اخیر خبر داد.

به گزارش باراناخبر به نقل از وبدا، بهرام عین اللهی امروز (14 مهرماه) در بازدید از بیمارستان آموزشی درمانی امام رضا (ع) مشهد از نحوه ارائه خدمات بهداشتی و درمانی کارکنان این بیمارستان به بیماران و همچنین در حاشیه بازدید از این بیمارستان بازدید کرد. یکی از ماموران حراست در بیمارستان بستری شد وی تاکید کرد: مامور حراست به دلیل سوختگی شدید ناشی از آتش سوزی بنزین در بیمارستان بستری شد.

وی گفت: بهورزان برحسب وظیفه ذاتی خود برای بهبودی وی و سایر مصدومان حوادث اخیر از هیچ تلاشی دریغ نکردند و امیدواریم با دعای خیر مردم هر چه سریعتر این مصدوم از بیمارستان مرخص شود.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با ابراز تأسف گفت: در این ایام شاهد آمدن مصدومان حوادث اخیر به بیمارستان ها بودیم و کارکنان ما موظف به رسیدگی به همه بیماران هستند.

وی با اشاره به حمله معترضان به آمبولانس ها در حوادث اخیر گفت: حمله معترضان به آمبولانس ها مایه تاسف است; زیرا آمبولانس ها وظیفه دارند مجروحان را به مراکز درمانی منتقل کنند و در هنگام آتش زدن یا حمله آمبولانس از کار باز می ایستد.

عین اللهی تاکید کرد: آمبولانس وظیفه دارد هر مصدوم را به بیمارستان منتقل کند و حمله به آمبولانس ها نشان می دهد که شورشیان حتی به خودشان هم رحم نمی کنند.
وی ادامه داد: حتی در میدان جنگ نیز وقتی فردی لباس سفید به تن دارد، کسی به او حمله نمی کند، اما در اغتشاشات اخیر شاهد مجروح شدن تعدادی از کارشناسان اورژانس در تهران، مشهد، بجنورد و مناطق دیگر بودیم.

وزیر بهداشت گفت: پرسنل اورژانس ما با وجود تمام خطرات در صحنه حضور دارند و به وظیفه ذاتی خود عمل می کنند.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا