بین الملل

بیانیه پایانی نشست رهبران گروه‌های فلسطینی در قاهره/ کمیته‌ای برای تداوم گفتگوها تشکیل می‌شود

رهبران گروه‌های فلسطینی در پایان نشست خود در قاهره، باصدور بیانیه‌ای بر تداوم گفتگوها جهت پایان‌دادن به تفرقه موجود میان گروه‌های فلسطینی تاکید کردند.

به گزارش گروه جهان خبرگزاری علم و فناوری آنا، پس از برگزاری نشست ۴ ساعته رهبران گروه‌های فلسطینی در قاهره، ابومازن رئیس تشکیلات خودگردان بیانیه پایانی این نشست را قرائت کرد.

بر اساس این بیانیه، گروه‌های فلسطینی این نشست را گام نخست گفتگو عنوان کردند. شرکت‌کنندگان در این نشست از تمامی گروه‌های فلسطینی خواستند که کمیته‌ای را جهت تکمیل گفتگو پیرامون مسائل و پرونده‌های گوناگون، با هدف پایان‌دادن به تفرقه موجود و تحقق وحدت ملی، تشکیل دهند.

ابومازن در سخنان خود ابراز امیدواری کرد که به زودی نشستی با حضور گروه‌های فلسطینی در قاهره، جهت اعلام پایان تفرقه میان آنان، برگزار شود.

نشست رهبران گروه‌های فلسطینی در حالی در قاهره برگزار شد که برخی گروه‌های فلسطینی حاضر به شرکت در این نشست نشدند و آن را تحریم کردند. از جمله گروه‌هایی که این نشست را تحریم کردند، جنبش جهاد اسلامی فلسطین بود. پیش‌تر این گروه‌ها اعلام کرده بودند که به دلایلی چون تداوم بازداشت‌های سیاسی در کرانه باختری از سوی تشکیلات خودگردان، این نشست را تحریم خواهند کرد.

کارگروه خبری مقالات بین المللی

نویسنده اخبار بین‌المللی با تمرکز بر رویدادهای فضایی و نجومی جهانی. با دانش در زمینه اخبار فضایی، کشف‌های نجومی و پیشرفت‌های فضانوردی، به شما اخبار جذاب و تحلیل‌هایی را درباره رویدادهای فضایی، اکتشافات نجومی و تاثیرات آن‌ها بر جوامع ارائه می‌دهم. با استفاده از روش‌های تحلیلی و علمی، به شما دیدی جامع از تحولات فضایی و نجومی جهانی می‌دهم.
دکمه بازگشت به بالا