استان ها

بلا تکلیفی ۱۴۹۸ چاه کشاورزی مجاز دارای پروانه در لرستان

به گزارش باراناخبر لرستان ، در این جلسه مدیر عامل شرکت آب منطقه ای لرستان گفت : شیوه نامه توامان آب و برق توسط هیئت وزیران در سال ۱۴۰۱ تصویب شد که بر اساس این شیوه نامه و قانون الگوی کشت، ساعت کارکرد چاه های دارای پروانه بهره برداری مشخص شده است.

داریوش حسن نژاد افزود: باتوجه به خشکسالی های اخیر و کاهش نزولات جوی، مدیریت منابع آبی برای سازگاری با کم‌آبی ضروری است و میزان برداشت آب از چاه های مجاز می بایست کنترل شود که در این راستا لازم است منصوبات و انشعابات غیر مجاز آب و برق مشخص و جمع آوری شوند.

مدیر عامل شرکت آب منطقه ای لرستان تصریح کرد: در حال حاضر ۱۴۹۸ چاه کشاورزی پروانه دار مجاز داریم که پروانه خود را تمدید نکرده اند و بعنوان یکی از بندهای شیوه نامه باید بررسی و تعیین تکلیف شوند.

وی گفت: ملاک برداشت مجاز آب از چاه ها برای کشاورزی، حجم مندرج در پروانه بهره برداری چاه می باشد که با نصب کنتور هوشمند میتوان این میزان را کنترل کرد.

حسن نژاد ادامه داد: در این شیوه نامه در صورت استفاده مازاد برق کشاورزی از طریق قبض برق به کشاورز اطلاع رسانی شده و پیامک اخطار ارسال می شود و فرد متخلف ظرف دوهفته فرصت دارد به شرکت آب منطقه ای مراجعه و نسبت به اصلاح اضافه برداشت چاه خود اقدام نماید.

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای لرستان تاکید کرد: شرکت آب منطقه ای وضعیت کشت کشاورز و میزان برداشت آب از چاه را بررسی خواهد کرد و سهمیه هر مشترک را از طریق وب سایت اطلاع رسانی خواهد کرد و در صورت تکرار تخلف برای فرد متخلف علاوه بر قطع برق و جمع آوری انشعابات، پرونده قضایی تشکیل و به دستگاه قضایی معرفی خواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا