بین الملل

برگزاری بزرگترین نمایشگاه کتاب آفریقا در کنیا

یک کتابفروشی در کنیا بزرگترین نمایشگاه کتاب آفریقا را در ماه اوت برگزار می‌کند.

به گزارش گروه فرهنگ و جامعه خبرگزاری علم وفناوری آنا به نقل از «سایت کپیتال نیوز»،یک کتابفروشی در کنیا بزرگترین نمایشگاه کتاب آفریقا را در ماه اوت برگزار می‌کند. این نمایشگاه بزرگ‌ترین محل عرضه و فروش کتاب‌های آفریقایی در کنیا خواهد بود که بیش از ۱۰۰۰۰ عنوان کتاب از بیش از ۵۰ کشور آفریقایی و ۲۰۰۰ عنوان کتاب از زبان‌های انگلیسی، فرانسوی، سواحیلی و عربی آفریقا را با تخفیف ۵۰ درصدی نسبت به خرده فروشی به نمایش می‌گذارد.

این نمایشگاه کتاب آفریقایی توسط مجموعه سوما از ۱ تا ۵ اوت ۲۰۲۳ در کتابخانه یادبود مک میلان در خیابان باندای نایروبی برگزار می‌شود و کتاب‌هایی از غول‌های ادبی قاره سیاه از کشور‌هایی مانند نیجریه، غنا و کنیا در آن عرضه خواهند شد. از دیگر کشور‌هایی که در یان نمایشگاه شرکت می‌کنند می‌توان به آنگولا، بنین، بورکینافاسو، چاد، کیپ ورد، جمهوری آفریقای مرکزی، کومور، مصر، گینه استوایی، اسواتینی، گینه بیسائو، گامبیا، لیبی، موریتانی، موریس، مراکش، موزامبیک، ماداگاسکار، سنگال، سیرا اوگاندا و تانزانیا اشاره کرد.

موتونی مویروری، یکی از بنیان گذاران و مدیر مجموعه کتاب‌های سوما نامی، این نمایشگاه را لحظه‌ای هیجان انگیز برای مجموعه کتاب‌های سوما نامی توصیف کرد که فرصتی برای نمایش انواع کتاب‌های آفریقایی متنوع را برای خوانندگان فراهم می‌کند.

هدف نمایشگاه کتاب آفریقا ترویج ادبیات و کمک به معرفی نویسندگان آفریقایی است و بستری را فراهم می‌کند که نگاه دنیا به نویسندگان آفریقایی تغییر کند و در عین حال ادبیات آفریقا را برای مخاطبان وسیع تری قابل دسترس می‌سازد. همچنین هدف این نمایشگاه ترویج فرهنگ مطالعه و قدردانی از هنر ادبیات آفریقا است.

در این نمایشگاه ادبیات در ژانر‌های مختلف از جمله داستان، غیرداستانی، کتاب‌های کودکان، کتاب‌های بزرگسالان، شعر، کتاب‌های مرجع، کتاب‌های توسعه شخصی و موارد دیگر به نمایش گذاشته می‌شوند.

مجموعه کتا‌ب های سوما نامی یک کتابفروشی آفریقایی مستقر در نایروبی است که بر اساس فرضیه ترویج فرهنگ آفریقایی‌گرایی از طریق ادبیات تأسیس شده است. از زمان آغاز به کار خود در سال ۲۰۲۱، دی پی تقویت دید، دسترسی و افزیش تعداد خوانندگان کتاب‌های آفریقایی در سراسر جهان بوده است.

این کتابفروشی از آن زمان به بعد تبدیل به یک کتابفروشی پیشروی پان آفریقایی در کنیا شد، که مجموعه‌ای گسترده و متنوع از کتاب‌های قاره آفریقا را ارائه می‌دهد.

کارگروه خبری مقالات بین المللی

نویسنده اخبار بین‌المللی با تمرکز بر رویدادهای فضایی و نجومی جهانی. با دانش در زمینه اخبار فضایی، کشف‌های نجومی و پیشرفت‌های فضانوردی، به شما اخبار جذاب و تحلیل‌هایی را درباره رویدادهای فضایی، اکتشافات نجومی و تاثیرات آن‌ها بر جوامع ارائه می‌دهم. با استفاده از روش‌های تحلیلی و علمی، به شما دیدی جامع از تحولات فضایی و نجومی جهانی می‌دهم.
دکمه بازگشت به بالا