برای اجرای پروژه‌های عمرانی از ظرفیت‌های بومی استفاده شود – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرگزاری آنلاین به نقل از روابط عمومی استانداری خراسان جنوبی، علیرضا عباس زاده در جلسه انجمن مهندسان راه و راه آهن استان، خاطرنشان کرد: با ایجاد انجمن مهندسان راه و راه آهن با هدف داشتن ظرفیت فنی در این خصوص، کار خوبی در استان انجام شده است.

وی با اشاره به همزمانی انجام این کار با اجرای پروژه راه آهن افزود: باید برای اجرای کارهای فنی از ظرفیت‌های بومی موجود در خراسان جنوبی استفاده شود.

به گفته وی شرکت‌های اجرای قطعات پانزده گانه راه آهن در خراسان جنوبی نیاز به نیرو دارند لذا لازم است از ظرفیت دانشجویان در حال تحصیل در رشته‌های مورد نظر در دانشگاه‌های استان برای تأمین نیروی پیمانکاری استفاده شود.

معاون استاندار از آمادگی معاونت عمرانی استانداری برای همکاری با این انجمن خبر داد و گفت: از نمایندگان این انجمن به عنوان عضو مدعو در جلسات مرتبط مانند شورای فنی استان دعوت خواهیم کرد تا ایده‌های خود را برای برگزاری دوره‌های آموزشی مورد نیاز ارائه کنند.

عباس زاده با بیان اینکه ساخت راه و راه آهن جنبه حاکمیتی دارد، ادامه داد: در سال‌های آینده باید زمینه تشکیل شرکت‌های مشاوره در حوزه راه آهن فراهم شود.

رئیس هیئت انجمن مهندسان راه و راه آهن استان هم در ادامه گفت: با هدف حمایت از حقوق صنفی مهندسان و پشتیبانی از انجام کارهای مرتبط، برای اولین بار در خراسان جنوبی این انجمن صنفی را تشکیل داده‌ایم.

حمیدرضا ربانی متذکر شد: با مشارکت در تصمیم گیری های مدیریتی و برگزاری دوره‌های آموزشی و … در این خصوص گام بر خواهیم داشت تا از این طریق تجربیات به فعالان این حوزه منتقل شود.

وی با بیان اینکه در راستای رفع نیازهای زیربنایی استان هم مشارکت خواهیم کرد، اظهار داشت: ما در این انجمن، پل ارتباطی بین مدیران اجرایی و مهندسان متخصص در این حوزه خواهیم بود و راه اندازی شرکت‌های تعاونی، صندوق قرض‌الحسنه و تقدیر از نخبگان این حوزه و… از جمله اقدامات این انجمن خواهد بود.

به گفته وی با دانشگاه‌های بیرجند، صنعتی بیرجند و…تفاهم نامه منعقد شده و پیشنهاد تدریس دروس مورد نیاز مانند مهندسی راه آهن و…هم ارائه شده است.

دکمه بازگشت به بالا