بین الملل

اوکراین: زمان میانجی‌ها برای پیشنهاد صلح به پایان رسیده است

معاون مدیر دفتر ریاست جمهوری اوکراین اعلام کرد که اوکراین فقط با شرایط خودش آماده مذاکره با روسیه خواهد بود و زمان میانجی‌ها و پیشنهادات آنها برای بحران اوکراین به پایان رسیده است.

به گزارش باراناخبر، ایگور جفکوا معاون مدیر دفتر ریاست جمهوری اوکراین در واکنش به پیشنهادات چین، برزیل و واتیکان برای حل و فصل بحران اوکراین در کنفرانس امنیتی بین المللی Globsec در براتیسلاوا گفت: هر برنامه صلحی باید یک برنامه صلح اوکراینی باشد … زمان میانجی‌ها به پایان رسیده است. شما نمی توانید واسطه‌ای صادق باشید. شما در تلاش هستید تا در طول جنگ دستاوردهای شخصی کسب کنید.

وی افزود: ولادیمیر زلنسکی، رئیس‌جمهور اوکراین در میز مذاکره تنها نخواهد بود، بلکه با هر کشوری که مسئولیت اجرای طرح صلح اوکراین را بر عهده می‌گیرد، پشت میز مذاکره خواهد نشست.

زلنسکی در سخنرانی خود در نشست گروه 20 در اواسط نوامبر گفت که کی‌یف «طرح صلح» خود را دارد که شامل 10 نکته از جمله تامین امنیت هسته‌ای، غذا و انرژی، تبادل افراد بازداشت شده بر اساس فرمول «همه برای همه» و بازگرداندن وحدت و تمامیت ارضی اوکراین است.

پیشتر وال استریت ژورنال به نقل از منابعی گزارش داده بود که لی هوی، نماینده ویژه چین در امور اوراسیا در جریان سفرش به اروپا، خواستار آتش‌بس فوری در اوکراین و حفظ مناطق جدید داخل خاک روسیه شده است.

وی از طرف چینی خواست که فقط به اظهارات رسمی نماینده ویژه گوش کند که گفت مقامات چینی فعالانه روند بازگرداندن صلح در اوکراین و حمایت از استقلال استراتژیک کشورهای اروپایی را ترویج می کنند.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا