اجتماعی

اماده باش شهرداری تهران برای بارش‌های احتمالی/تامین تجهیزات برف روبی در سطح مناطق

سرپرست اداره کل امور خدمات شهری شهرداری تهران با تاکید بر حفاری 100 کیلومتر از رودخانه های روباز شهر تهران، بارها از آمادگی عوامل خدمات شهری برای بارش های احتمالی و تامین تجهیزات برف روبی در مناطقی از شهر تهران خبر داد. تهران. شهر

علیرضا جعفری در گفت وگو با باراناخبر. وی در تشریح روند پاکسازی مسیل ها و آبراه های شهر تهران و آماده سازی مجموعه خدمات شهری شهرداری تهران برای مقابله با بارندگی های احتمالی پاییزی و زمستانی، گفت: پاکسازی مسیل ها و آبراه های تهران به ویژه به طور تقریبا مستمر انجام می شود. . با توجه به آغاز فصل بارندگی؛ البته هم پاکسازی قنوات و هم برداشت رسوبات از حوض ها و مسیل های شهر به صورت مستمر انجام می شود.

وی افزود: حفر گودال های روباز در سطح شهر تهران که توسط پیمانکاران خدمات شهری انجام می شود به طور مستمر رصد و رصد می شود به طوری که 70 کیلومتر کانال و بیش از 100 کیلومتر روباز در سطح شهر تهران بررسی می شود. در طول هفته و نقاط حساسی که در سال های اخیر به عنوان مشکل شناسایی شده اند نیز روزانه بررسی می شوند.

جعفری ادامه داد: خوشبختانه مشکل خاصی در شهرستان وجود ندارد و مقدمات برای بارندگی های احتمالی فراهم شده است. حتی در شب های بعد که کارشناس هواشناسی به ویژه در ارتفاعات بارندگی را پیش بینی کرده است، تمهیدات لازم در خدمات شهری وجود دارد تا در صورت بارندگی شاهد مشکل خاصی در تهران نباشیم.

سرپرست اداره کل خدمات شهری شهرداری تهران در بخشی دیگر از سخنان خود با تشریح اقدامات معاونت خدمات شهری شهرداری تهران برای آمادگی در برابر بارندگی ها به رفع رسوبات ناشی از سیلاب امامزاده اشاره کرد. . داود و افزود: رسوباتی که از سیل امامزاده داود به کانال های پایین سرازیر شده بود به تهران آمد که رسوبات به طور کامل برداشته شده و مشکل خاصی وجود ندارد.

وی خاطرنشان کرد: مناطق شهرداری تهران نیز از تجهیزات لازم برای انجام اقدامات لازم برای برف روبی و مدیریت بارندگی برخوردار هستند. در سطح منطقه ای، پیمانکاران ویژه دائماً پاکسازی معادن روباز را دنبال می کنند. به این ترتیب آمادگی کامل در حوزه خدمات شهری از نظر تجهیزات و نیروی انسانی ایجاد شده و عوامل خدمات شهری نیز آمادگی کامل دارند.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا