افزایش ۵۹ درصدی تعداد پرونده های مهم جرایم اقتصادی

رئیس پلیس امنیت اقتصادی فراجا با اشاره به ارتقای توان اطلاعاتی و عملیاتی پلیس امنیت اقتصادی، از تمرکز بر اولویت انهدام شبکه های سازمان یافته قاچاق و جرایم اقتصادی خبر داد.

به گزارش باراناخبر، سردار حسین رحیمی در حاشیه همایش سراسری پلیس امنیت اقتصادی فراجا اظهار کرد: تمرکز بر پیشگیری و مقابله با جرایم کلان و سازمان یافته، قاچاق کالا و ارز و مفاسد اقتصادی، ایجاد امنیت مطلوب بر فعالیت های فعالان اقتصادی با مشارکت دستگاه های ذیربط از اولویت های جدی این پلیس می باشد.

وی پیش بینی، پیشگیری، کنترل، شناسایی، مقابله و کشف را از اهم ماموریت های پلیس امنیت اقتصادی به منظور مقابله با فعالیت های سوء و جرایم اقتصادی در سطح محلی، ملی و منطقه ای برشمرد و افزود: ارتقای توان و آمادگی عملیاتی و اطلاعاتی از طریق توسعه اشراف و تسلط اطلاعاتی در حوزه امنیت اقتصادی، توسعه و تکمیل استقرار فراجا در مبادی رسمی گمرک و هوشمندسازی این پلیس از دیگر برنامه های ما است.

وی ادامه داد: پیشگیری و مقابله با جرایم اقتصادی با اولویت جرایم کلان، اشراف اطلاعاتی بر جرایم اقتصادی در فضای مجازی و تشدید اقدامات مقابله ای با قاچاق کالا با اولویت قاچاق سازمان یافته نیز از دستور کارهای جدی این پلیس می باشد.

رحیمی به تشریح عملکرد پلیس امنیت اقتصادی فراجا در مبارزه با قاچاق کالا و ارز پرداخت و عنوان کرد: افزایش ۲۷ درصدی ارزش پرونده های کشف شده، افزایش ۳۴ درصدی ارزش ریالی پرونده های مهم ، افزایش ۵۹ درصدی تعداد پرونده های مهم و افزایش ۱۳ درصدی توقیف خودروهای شوتی از جمله دستاوردهای ما در این حوزه می باشد.

وی در تشریح اقدامات پلیس مبارزه با جرایم اقتصادی یادآور شد: افزایش ۷۶ درصدی ارزش ریالی کشفیات فرار مالیاتی، افزایش ۱۹ درصدی ارزش ریالی کشفیات احتکار کالاهای اساسی، افزایش ۵۹ درصدی کشفیات پرونده های زمین خواری و افزایش ۲۹ درصدی کشفیات جرایم پولشویی از دیگر دستاوردهای پلیس امنیت اقتصادی می باشد.

براساس گزارش سایت پلیس، رحیمی از تداوم اجرای طرح های عملیاتی پلیس امنیت اقتصادی به صورت سراسری، منطقه ای و استانی با اولویت انهدام شبکه های سازمان یافته قاچاق و جرایم اقتصادی خبر داد.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا