آموزش چاپ عکس روی لیوان

 آموزش چاپ عکس روی لیوان

همانطور که می دانید چاپ عکس روی ظروف رواج پیدا کرده و می توانید شیشه های ساده را به شکل های زیبا تزیین کنید. ما قصد داریم در این مقاله یکی از روش های چاپ روی لیوان در خانه را برای شما بیان بکنیم.چاپ عکس روی ظروف از هنرهایی است که خیلی رواج پیدا کرده است. برای چاپ عکس روی لیوان در خانه روش های مختلفی وجود دارد.

ما قصد داریم در این مقاله 2 تا از روش های چاپ روی لیوان در خانه را برای شما بیان بکنیم.ظروف ساده چه بلور و چه چینی را می توانید با چاپ عکس زیباتر کنید.شما یک طرح زیبا و قشنگی که مورد نظرتان هست را انتخاب کنید و کار چاپ روی لیوان خودتان را شروع کنید.

برای انتخاب عکس سعی کنید از عکس های تیره و همچنین از طرح های پر استفاده نکنید زیرا ممکن است در چاپ شما کم رنگ و یا به اصطلاح کچلی داشته باشد. به این خاطر سعی بکنید از طرح های روشن و در قالب یک فضای متعارف چاپ بزنید.

روش اول برای چاپ عکس روی لیوان:

وسایل مورد نیاز برای چاپ عکس روی لیوان:

کاغذ سابلیمیشن، پرینتر رنگی، ماگ سفید سرامیکی، اتو، چسب مخصوص حرارت در دمای بالا (چسب سابلیمیشن)

مراحل آموزش چاپ عکس روی لیوان:

ابتدا عکس مورد نظر را با سایز ماگ یا لیوانتان با پرینتر رنگی چاپ کنید و آن را روی لیوان تان قرار بدهید.

در این مرحله عکس دلخواه خودتان به صورت رنگی توسط پرینترهای رنگی به خصوص پرینترهای جوهر افشان عکس خودتان را بر روی کاغذ سابلیمیشن که مخصوص چاپ تیشرت و لیوان می باشد راپرینت بکنید.

اگر از تصاویر حروف و اعداد استفاده می کنید دقت کنید پرینتر عکس ها به صورت آینه ای باشند تا بعد از چاپ درست قرار بگیرند.

در این مرحله کافی است عکس دلخواه خودتان را دور تا دور لیوان فیکس بکنید به طوری که از کنار دسته و بالا پایین لیوان دقیقا وسط لیوان یا ماگ باشد.

توجه داشته باشید باید طرح تان حتما روی بدنه ی لیوان قرار بگیرد یعنی قسمت پرینت شده به قسمت بدنه لیوان قرار بگیرد. پس از فیکس کردن بر روی لیوان ابتدا و انتهای کاغذ را با چسب مخصوص حرارت به لیوان بچسبانید. به همین علت هست که باید طرحتان را به صورت آینه ای پرینت بگیرید.

پس از اینکه طرح به طور کامل برروی لیوان فیکس شد دمای اتوی خودتان را به بالاترین حالت آن تنظیم کنید. سپس به آرامی برروی تمام قسمت های طرح بکشید و این کار را به مدت 10 دقیقه ادامه بدهید دقت داشته باشید بر روی تمام قسمت های لیوان کشیده شده باشد.

پس از اینکه گرما به تمام قسمت های طرح رسیده باشد در این مرحله کاغذی که دورتا دور لیوان قرار گرفته است را به آرامی از روی لیوان جدا کنید و شما می بینید که به راحتی طرح شما برروی لیوان قرار گرفته است.

چاپ روی لیوان را می توانید به روش های مختلفی انجام دهید مانند چاپ سیلک، چاپ سابلیمیشن و چاپ تامپو انجام دهید.

آموزش چاپ عکس روی لیوان با اتو

روشی دیگر برای آموزش چاپ عکس روی لیوان :

وسایل مورد نیاز برای چاپ عکس روی لیوان:

گلدان های شیشه ای یا لیوان و بطری های شیشه ای در اندازه های مختلف

Mod Podge

چاپگر و کاغذ

برس فوم

قیچی

کاغذ مومی یا حصیر سیلیکونی

مراحل چاپ عکس روی لیوان:

تصاویر خود را روی چاپگر چاپ رنگی کنید و آنها را با قیچی برش دهید. تقریباً یک مرز 1-1/5 سانت دور تصویر بگذارید.

نکته: اگر نوشته یا متنی در عکس وجود دارد، قبل از چاپ تصویر را معکوس کنید تا قابل خواندن شود.

برای چاپ عکس روی لیوان عکس مورد نظر را پرینت بگیرید

عکس های خود را روی کاغذ موم قرار دهید. یک لایه ی ضخیم از چسب ماد پاج را با استفاده از برس کف (برس های ابری) روی عکس بزنید تا زمانی که شما نتوانید این عکس را ببینید. (عکس را نگه دارید و رو به بالا چسب بزنید) سپس آن را برعکس روی کاغذ مومی قرار بدهید.

  1. روی عکس را چسب ماد پاج بزنید
  2. بگذارید عکس های شما یک شب روی کاغذ موم کاملا خشک شوند.
  3. اجازه بدهید چسب ها روی عکس خشک شوند
  4. پس از خشک شدن، عکس خود را برگردانید، و با دستمالی مرطوب شروع به مالیدن روی عکس کنید. می توانید با انگشت به آرامی روی آن ها بکشید.

نکته: در یک مکان زیاد مالش ندهید در غیر این صورت تصویر پاره می شود.

با دستمالی مرطوب و یا اسپری آب به آرامی روی عکس ها بکشید

اجازه بدهید عکس ها خشک شوند و ببینید آیا نقاط دیگری چسب وجود دارد که باید کاغذ را مالش بدهید. در هنگام مالش به آرامی این کار را انجام بدهید.

اجازه بدهید عکس ها خشک شوند

اضافه های تصاویر را برش بدهید و عکس ها را به شیشه بچسبانید. اگر مالش دهید می چسبند، بنابراین با دقت مالش دهید. اگر آنها را خیلی فشار ندهید، می توانید آن را جدا کنید و دوباره روی ظروف دیگر استفاده کنید.

دکمه بازگشت به بالا